Latvijā
Sabiedrība

Gerharda padomniece tiek pie amata Latvijas Radio valdē 7

Foto: LETA

Latvijas Radio (LR) reitingi ir labi, taču būtu jādomā par klausītāju skaita palielināšanu un iespējām rast ceļu uz jauniešu auditoriju, aģentūrai LETA sacīja LR valdes locekļa amatā programmu attīstības jautājumos ieceltā Sanita Dika-Bokmeldere.

Pašlaik Dika-Bokmeldere pilda vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra Kaspara Gerharda (VL-TB/LNNK) padomnieces pienākumus. Viņa iecerējusi nākamnedēļ doties atvaļinājumā un pirms tam vienoties ar ministru par turpmāku rīcību. Pašlaik paredzēts, ka darbu LR viņa sāks 8.janvārī.

Dika-Bokmeldere sacīja, ka ir apturējusi darbību nacionālajā apvienībā “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK (VL-TB/LNNK), kad pieteicās konkursam uz šo amatu. “Mans uzdevums ir profesionāli pildīt savu darbu,” aģentūrai LETA akcentēja jaunieceltā LR valdes locekle, komentējot iespējamas bažas par politisku ietekmi uz LR saturu. Viņa uzsvēra, ka noraida jebkādas bažas šajā jautājumā.

Viņa akcentēja, ka uz amatu kandidēja konkursa kārtībā, jo atbilda kritērijiem. Atbilstība amatam tika vērtēta vairākās kārtās, piebilda Dika-Bokmeldere. “Ja cilvēka darbošanās politikā ir sodāma lieta, tad, manuprāt, valsti sagaida drūma nākotne,” viņa norādīja.

Jaunieceltā LR valdes locekle pauda, ka izdarīt spiedienu uz žurnālistu faktiski nav iespējams, jo tādā gadījumā žurnālistam ir tiesības vērsties LR valdē, Nacionālajā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomē (NEPLP), policijā, citos medijos, kā arī izteikties sociālajos tīklos.

Runājot par LR attīstību, Dika-Bokmeldere pauda, ka kopumā LR reitingi ir labi, klausītāju apmierinātība ar saturu arī ir laba, tāpēc radikālas pārmaiņas padomei viņa neprezentēja. Tas, par ko ir jādomā, – klausītāju skaita palielināšana, un izaicinājums ir atrast ceļu uz jauniešu auditoriju, piebilda jaunieceltā LR valdes locekle.

“LR misija ir kļūt par Latvijas mīlētāko un uzticamāko mediju, kas ir valsts demokrātijas un drošības stūrakmens,” sacīja Dika-Bokmeldere.

Viņa gan uzsvēra, ka vispirms vēlas iepazīties ar LR valdi un darbiniekiem, kuru viedoklis un redzējums par turpmāko attīstību, ir ļoti nozīmīgs.

Jaunā LR valde, kuru veido valdes priekšsēdētāja Una Klapkalne, valdes locekle finanšu vadības jautājumos Mārīte Tukiša un pagaidu valdes loceklis Juris Gavars, darbu sāka 3.oktobrī.

NA ministra padomniece tiek pie amata Latvijas Radio valdē

Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) Latvijas Radio (LR) valdes locekļa amatā programmu attīstības jautājumos iecēlusi vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra Kaspara Gerharda (VL-TB/LNNK) padomnieci Sanitu Diku-Bokmelderi, piektdien žurnālistiem paziņoja padomes locekļi.

Dika-Bokmeldere 2011.gadā kandidēja 11.Saeimas vēlēšanas no “Visu Latvijai”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK (VL-TB/LNNK) saraksta Vidzemē, taču netika ievēlēta.

Jaunā LR valdes locekle savā sociālā tīkla “LinkedIn” kontā norādījusi, ka viņa ir 2011.gadā dibinātās kokapstrādes pakalpojumu sniedzējas SIA “Inopharm” īpašniece. Atbilstoši informācijai “Firmas.lv”, viņai pieder 100% uzņēmuma kapitāla daļu. Pērn uzņēmums strādājis ar 11 000 eiro apgrozījumu un 2400 eiro peļņu.

Tāpat viņa no 2015. līdz 2016.gadam bijusi Cēsu uzņēmuma SIA “Kulba” direktore, savukārt no 2002. līdz 2016.gadam viņai piederēja reklāmas aģentūra SIA “VVD mārketinga komunikācijas”. Dika-Bokmeldere no 2000. līdz 2001.gadam strādāja arī par moderatori SIA “TV3 Latvia”, bet no 1998. līdz 2000.gadam viņa darbojās kā ziņu redaktore AS “Radio SWH”.

Kā ziņots, aģentūras LETA rīcībā esošā neoficiālā informācija liecina, ka Nominācijas komisija LR valdes locekļa amatam programmu attīstības jautājumos līdz ar Diku-Bokmelderi izvirzīja arī producentu Juri Milleru.

Atbilstoši informācijai Millera sociālā tīkla “LinkedIn” kontā, viņš kopš 1991.gada darbojas kā producents kompānijā “Producents.lv”, turklāt savulaik viņš strādājis “Radio SWH” par radio moderatoru un producentu. No 2008. līdz 2009.gadam viņš strādājis par sabiedrisko attiecību speciālistu SIA “Teātra observatorija”, bet no 2005. līdz 2006.gadam viņš bija SIA “Mediju nams” izdotā žurnāla “Vakara ziņas” galvenais redaktors.

Kā iepriekš aģentūrai LETA pastāstīja NEPLP locekle Gunta Līdaka, padome ar abiem izvirzītajiem kandidātiem tikās šīs nedēļas sākumā, lai lemtu par to, kuru apstiprināt LR valdes locekļa amatā.

NEPLP konkursa otrajā kārtā uz LR valdes locekļa amatu programmas attīstības jautājumos no astoņiem izvirzītajiem kandidātiem intervēja piecus. Kandidāti intervijām izvēlēti, izvērtējot iepriekš otrajā kārtā izvirzīto astoņu kandidātu iesniegtās LR programmu satura analīzes esejas. Kopumā konkursā uz LR valdes locekļa amatu programmu attīstības jautājumos pieteicās 17 pretendenti.

Konkursu uz LR valdes locekļa amatu programmu attīstības jautājumos, ko iepriekš ieņēma no amata atbrīvotā Sigita Roķe, NEPLP izsludināja 19.oktobrī, bet pieteikumus konkursam varēja iesūtīt līdz šā gada 2.novembrim.

Jaunā LR valde, kuru veido valdes priekšsēdētāja Una Klapkalne, valdes locekle finanšu vadības jautājumos Mārīte Tukiša un pagaidu valdes loceklis Juris Gavars, darbu sāka 3.oktobrī.

LA.lv