Latvijā
Rīga

Aculieciniece: nogruvums notika naktī, uzreiz saskrējām pagalmā 16

Daļēji sabrukusī neapdzīvotā māja Jeruzalemes ielā 3. Foto – LETA

Šonakt Rīgas centrā daļēji sagruvusī piecstāvu ēka tuvākajā laikā tiks demontēta, darbus sākot jau trešdien, aģentūrai LETA teica SIA “BK Nams”, kam uzticēta ēkas nojaukšana, komercdirektors Andrejs Makijevs

Viņš skaidroja, ka pārrunas ar ēkas īpašniekiem par demontāžu sāktas jau pirms diviem mēnešiem, taču pēdējo notikumu rezultātā ēkas demontāža tiks sākta nekavējoties.

Oficiāli ēkas nojaukšanas darbus plānots sākt trešdien, taču jau šodien teritorija tiek nožogota un darbu sāks alpīnisti, kuru uzdevums būs noņemt atlikušo jumta daļu. Makijevs skaidroja, ka ēkas nojaukšana tiks veikta ar šim uzdevumam speciāli paredzētu tehniku, taču blakus māju iedzīvotāji varēs palikt savās dzīvesvietās un viņu drošībai briesmas nedraudēs.

Viņš norādīja, ka šodien, dažu stundu laikā tiks sakārtota nepieciešamā dokumentācija, kas atļaus sākt būvdarbus.

Kā apstiprināja Rīgas domes Vidi degradējošo būvju komisijas vadītājs Oļegs Burovs (GKR) ēkas īpašnieki vairāku gadu garumā ir SIA “Grost”. Jau 2012.gadā viņiem tikusi izsniegta būvvaldes saskaņota atļauja par ēkas nojaukšanu.

“Nojaukšanas projekts izstrādāts jau 2006.gadā, bet ēkas rekonstrukcijas projekts tika akceptēts 2011.gada novembrī. Savukārt, 2012.gadā tika izsniegta atļauja ēkas nojaukšanai,” norādīja Burovs.

Neskatoties uz to, īpašnieki vairāku gadu garumā ēkas demontāžas ieceri nav īstenojuši, iespējams, mēģinot to pārdot, teica Burovs. Taču pēc pēkšņā nogruvuma īpašnieki vienojušies nekavējoties sākt ēkas nojaukšanu.

Burovs piebilda, ka mājas īpašnieki patlaban atrodas Krievijā, Ufas pilsētā.

Viena no blakus mājas iedzīvotājām aģentūrai LETA sacīja, ka sabrukusī māja jau gadiem ilgi stāvējusi pamesta un nekādi remontdarbi tajā neesot veikti jau kopš padomju laikiem.

“Nogruvums notika ap pus vieniem naktī, ar kaimiņiem uzreiz saskrējām pagalmā. Pēc īsa brīža ieradās arī policisti, kas lūdza evakuēties, tādā ziņā mūs ātri par visu informēja, taču nav skaidrs, kas notiks ar to māju tālāk, jo drošības sajūtas vairs nav nekādas,” norādīja sastaptā iedzīvotāja, kura vēlējās palikt anonīma.

Sākts kriminālprocess 

Valsts policija (VP) sākusi kriminālprocesu par daļēji sabrukušo neapdzīvoto māju Jeruzalemes ielā, Rīgā, aģentūrai LETA pavēstīja VP preses pārstāve Elīna Sprudzāne.

Kriminālprocess sākts pēc Krimināllikuma 18.nodaļas – noziedzīgi nodarījumi pret īpašumu.

Rīgas centrā iegrūst pamesta ēka

Rīgas centrā pagājušā naktī sabrukusi neapdzīvota piecstāvu ēka. Glābēji no blakus esošajām ēkām evakuējuši 138 cilvēkus, aģentūru LETA informēja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD).

Ap plkst.1 saņemts izsaukums uz Jeruzalemes ielu, kur daļēji sabrukusi neapdzīvota piecstāvu ēka. Notikuma vietā no blakus esošajām ēkām evakuēti 138 cilvēki.

Pēc iedzīvotāju evakuēšanas notikuma vietā ieradās Rīgas domes būvvaldes pārstāve, kura secināja, ka sabrukusī ēka nerada apdraudējumu blakus esošajām ēkām un cilvēki var atgriezties savās mājā.

Ēka Jeruzalemes ielā, kur pagājušajā naktī iebruka neapdzīvota piecstāvu ēka. Kā novēroja portāls la.lv, ārēji ēkas postījumi nav vērojami, tikmēr ēkas teritorijā rosās daži strādnieki, bet teritorija ir norobežota.

Galerijas nosaukums

2014. gadā Rīgas domes Īpašuma departaments klasificēja ēku kā B kategorijas graustu un ēkas īpašniecei – juridiskai firma, piemēroja paaugstināto Nekustamā īpašuma nodokļa likmi.

Šodien, 11.decembrī, plkst.12 Rīgas domes Pilsētas īpašuma komitejas un Vidi degradējošas būvju komisijas priekšsēdētājs Oļegs Burovs sasauc operatīvo pašvaldības dienestu sanāksmi.

Daļēji sabrukusī neapdzīvotā māja Jeruzalemes ielā pieder divu Krievijas pilsoņu uzņēmumam

Daļēji sabrukusī neapdzīvotā māja Jeruzalemes ielā, Rīgā, pieder divu Krievijas pilsoņu uzņēmumam SIA “Grost”, liecina “Firmas.lv” un Zemesgrāmatas informācija.
“Grost” māju Jeruzalemes ielā 3 iegādājusies 2002.gada 21.novembrī par 841 400 latiem (1 197 204 eiro).

“Grost” īpašnieki līdzīgās daļās kopš 2011.gada ir Krievijas pilsoņi Mavlets Muginovs un Damirs Muginovs, bet no 2007.gada līdz 2011.gadam “Grost” vienīgais īpašnieks bija Mavlets Muginovs.

Ēkas iegādes brīdī 2002.gada novembrī “Grost” vienīgais īpašnieks bija Britu Virdžīnu salās reģistrētais uzņēmums “Graft Research Limited”.

Kā “Grost” darbības veids norādīta sava vai nomāta nekustamā īpašuma izīrēšana un pārvaldīšana. Pērn uzņēmuma apgrozījums bija 3467 eiro un tas cieta 42 722 eiro zaudējumus, liecina “Firmas.lv” informācija.

LA.lv