×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.9°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
11. decembris, 2017
Drukāt

Aculieciniece: nogruvums notika naktī, uzreiz saskrējām pagalmā (9)

Daļēji sabrukusī neapdzīvotā māja Jeruzalemes ielā 3. Foto - LETADaļēji sabrukusī neapdzīvotā māja Jeruzalemes ielā 3. Foto - LETA

Šonakt Rīgas centrā daļēji sagruvusī piecstāvu ēka tuvākajā laikā tiks demontēta, darbus sākot jau trešdien, aģentūrai LETA teica SIA “BK Nams”, kam uzticēta ēkas nojaukšana, komercdirektors Andrejs Makijevs

Viņš skaidroja, ka pārrunas ar ēkas īpašniekiem par demontāžu sāktas jau pirms diviem mēnešiem, taču pēdējo notikumu rezultātā ēkas demontāža tiks sākta nekavējoties.

Oficiāli ēkas nojaukšanas darbus plānots sākt trešdien, taču jau šodien teritorija tiek nožogota un darbu sāks alpīnisti, kuru uzdevums būs noņemt atlikušo jumta daļu. Makijevs skaidroja, ka ēkas nojaukšana tiks veikta ar šim uzdevumam speciāli paredzētu tehniku, taču blakus māju iedzīvotāji varēs palikt savās dzīvesvietās un viņu drošībai briesmas nedraudēs.

Viņš norādīja, ka šodien, dažu stundu laikā tiks sakārtota nepieciešamā dokumentācija, kas atļaus sākt būvdarbus.

Kā apstiprināja Rīgas domes Vidi degradējošo būvju komisijas vadītājs Oļegs Burovs (GKR) ēkas īpašnieki vairāku gadu garumā ir SIA “Grost”. Jau 2012.gadā viņiem tikusi izsniegta būvvaldes saskaņota atļauja par ēkas nojaukšanu.

“Nojaukšanas projekts izstrādāts jau 2006.gadā, bet ēkas rekonstrukcijas projekts tika akceptēts 2011.gada novembrī. Savukārt, 2012.gadā tika izsniegta atļauja ēkas nojaukšanai,” norādīja Burovs.

Neskatoties uz to, īpašnieki vairāku gadu garumā ēkas demontāžas ieceri nav īstenojuši, iespējams, mēģinot to pārdot, teica Burovs. Taču pēc pēkšņā nogruvuma īpašnieki vienojušies nekavējoties sākt ēkas nojaukšanu.

Burovs piebilda, ka mājas īpašnieki patlaban atrodas Krievijā, Ufas pilsētā.

Viena no blakus mājas iedzīvotājām aģentūrai LETA sacīja, ka sabrukusī māja jau gadiem ilgi stāvējusi pamesta un nekādi remontdarbi tajā neesot veikti jau kopš padomju laikiem.

“Nogruvums notika ap pus vieniem naktī, ar kaimiņiem uzreiz saskrējām pagalmā. Pēc īsa brīža ieradās arī policisti, kas lūdza evakuēties, tādā ziņā mūs ātri par visu informēja, taču nav skaidrs, kas notiks ar to māju tālāk, jo drošības sajūtas vairs nav nekādas,” norādīja sastaptā iedzīvotāja, kura vēlējās palikt anonīma.

Sākts kriminālprocess 

Valsts policija (VP) sākusi kriminālprocesu par daļēji sabrukušo neapdzīvoto māju Jeruzalemes ielā, Rīgā, aģentūrai LETA pavēstīja VP preses pārstāve Elīna Sprudzāne.

Kriminālprocess sākts pēc Krimināllikuma 18.nodaļas – noziedzīgi nodarījumi pret īpašumu.

Rīgas centrā iegrūst pamesta ēka

Rīgas centrā pagājušā naktī sabrukusi neapdzīvota piecstāvu ēka. Glābēji no blakus esošajām ēkām evakuējuši 138 cilvēkus, aģentūru LETA informēja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD).

Ap plkst.1 saņemts izsaukums uz Jeruzalemes ielu, kur daļēji sabrukusi neapdzīvota piecstāvu ēka. Notikuma vietā no blakus esošajām ēkām evakuēti 138 cilvēki.

Pēc iedzīvotāju evakuēšanas notikuma vietā ieradās Rīgas domes būvvaldes pārstāve, kura secināja, ka sabrukusī ēka nerada apdraudējumu blakus esošajām ēkām un cilvēki var atgriezties savās mājā.

Ēka Jeruzalemes ielā, kur pagājušajā naktī iebruka neapdzīvota piecstāvu ēka. Kā novēroja portāls la.lv, ārēji ēkas postījumi nav vērojami, tikmēr ēkas teritorijā rosās daži strādnieki, bet teritorija ir norobežota.

2014. gadā Rīgas domes Īpašuma departaments klasificēja ēku kā B kategorijas graustu un ēkas īpašniecei – juridiskai firma, piemēroja paaugstināto Nekustamā īpašuma nodokļa likmi.

Šodien, 11.decembrī, plkst.12 Rīgas domes Pilsētas īpašuma komitejas un Vidi degradējošas būvju komisijas priekšsēdētājs Oļegs Burovs sasauc operatīvo pašvaldības dienestu sanāksmi.

Daļēji sabrukusī neapdzīvotā māja Jeruzalemes ielā pieder divu Krievijas pilsoņu uzņēmumam

Daļēji sabrukusī neapdzīvotā māja Jeruzalemes ielā, Rīgā, pieder divu Krievijas pilsoņu uzņēmumam SIA “Grost”, liecina “Firmas.lv” un Zemesgrāmatas informācija.
“Grost” māju Jeruzalemes ielā 3 iegādājusies 2002.gada 21.novembrī par 841 400 latiem (1 197 204 eiro).

“Grost” īpašnieki līdzīgās daļās kopš 2011.gada ir Krievijas pilsoņi Mavlets Muginovs un Damirs Muginovs, bet no 2007.gada līdz 2011.gadam “Grost” vienīgais īpašnieks bija Mavlets Muginovs.

Ēkas iegādes brīdī 2002.gada novembrī “Grost” vienīgais īpašnieks bija Britu Virdžīnu salās reģistrētais uzņēmums “Graft Research Limited”.

Kā “Grost” darbības veids norādīta sava vai nomāta nekustamā īpašuma izīrēšana un pārvaldīšana. Pērn uzņēmuma apgrozījums bija 3467 eiro un tas cieta 42 722 eiro zaudējumus, liecina “Firmas.lv” informācija.

Pievienot komentāru

Komentāri (9)

 1. Demokrātija ir svēta -, pārrunas var turpināties bezgalīgi, jebšu līdz likumsakarīgam, dabiskam rezultātam.

 2. Māja nav subruksi, Leta melo, Jeruzalemes ielas pusē tā stāv kā briedis, bet sētas pusē ir cita aina, taču tur ir redzama tikai daļa no mājas.

 3. iebakstit acīs katram āgenskalna tirgus “aizstāvim”, kas par katru cenu cenšas otru zolitudi noorganizet

 4. Tas ir pašsaprotami, ka galus galā sagrūst neapdzīvotas mājas. Bet kas notiks, kad sāks sabrukt dzelzsbetona hrusčovenes, kuras celtas 20 gds 70-80 gados? Tām tak sākumā kalpošanas ilgums bija noteikts 25 gadi! Tad jau neatkarības laikā to pagarināja līdz 50 gadiem. Tātad pēc 2020 gada sāks brukt? Jaunā paaudze jau nezin kā tās tika celtas uz “URRĀ”, kā tadus kāršu namiņus – kaut kā sametināja armatūru savā starpā un aizsmērēja šuves ar javu. Bet gadu gaitā tā dzelzs armatūra korodē, it īpaši tajās vietās, kur piekļūst ūdens….
  Pat daudzu nīstajā Maskavā, pašvaldība jau sen nojauc tajā laika celltās dzelzsbetona dzīvojamās mājas, un ierādot iedzīvotājiem dzīvokļus jaunajās, par pašvaldības līdzekļiem uzceltajās.
  Kad es uzrakstīju vēstuli Ministru Kabinetam, tad atbilde bija sekojoša – “jūs paši esat privatizējuši dzīvokļus šajās mājās, un pašiem jātiek ar to galā….” Par to, ka cilvēki privatizējot, netika brīdināti par šo ēku kalpošanas vecumu – ne vārda….

  • Nu jau samuldējies!!
   Visas Hruščovkas nav vienādas!!
   Mūra, tērauda un dzelzsbetona kalpošanas ilgums 100+ gadi un ilgāk (ar attiecīgu apkopi)!!!
   Cita lieta, ka konstrukcijas mezgli padomju laikā arī (Latvijas) nav kopti pietiekoši vai vispār, kas arī galvenais iemesls paātrinātam ēkas nolietojumam!!!

   Tas, ka ēkas ir ar neatbilstošu skaņas un siltumizolāciju, kā arī nolietotiem inženiertīkliem – neapstrīdams fakts!!
   Un Maskavā jauc nost tāpēc, ka vēlas iegūt vērtīgo zemi (nejauc ne kur nomalēs vai citās pilsētās ar zemu kadastrālo vērtību)! īsāk – biznesa projekts, kam ir attālināts sakars ar ēkas kalpošanas ilgumu!!!

   Jauku dienu.

 5. Nu ,ko var Riga turet tos graustus,vai nu visadas vecas majas vai ekas,tak ,kamēr kautkada nelaime nenotiks ,tikmer neko nedaris…………..

 6. Ātrāk nevarēja to graustu novākt? Kā vienmēr gaida,kad sāks apdraudēt dzīvības un tikai tad sāk kustināt pēcpuses.

 7. Nu kur ir foto? Atkal žurnàlisti parpublicē ziņu ,bet uz vietas nav bijuši……tā rodas fake ziņas…..

Draugiem Facebook Twitter Google+