×
Mobilā versija
Brīdinājums +26.0°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
18. februāris, 2018
Drukāt

Papildināta. Rimšēvičs aizturēšanu uzskata par klaji nelikumīgu (18)

Foto: LETAFoto: LETA

Latvijas Bankas prezidents Ilmārs Rimšēvičs savu aizturēšanu uzskata par klaji nelikumīgu, taču aizdomās turēta statuss viņam nav šobrīd noteikts, aģentūrai LETA pastāstīja Rimšēviča advokāts Saulvedis Vārpiņš.

Advokāts apstiprināja, ka vakar, pēc tam, kad Rimšēvičs pēc Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) uzaicinājuma ieradās minētajā iestādē, viņam, pat neuzdodot nekādus jautājumus par apstākļiem, kuru dēļ viņš uzaicināts, tika paziņots par viņa aizturēšanu. Aizturēšanas iemesls ir kāds notikums, kas it kā norisinājies pirms daudziem gadiem.

Rimšēvičs šobrīd atrodas Valsts policijas izolatorā, taču aizdomās turētā statuss viņam nav piemērots. Advokātam šobrīd nav zināms kā KNAB rīkosies tālāk attiecībā uz Rimšēviču.

Plašāku informāciju par aizturēšanu un KNAB veiktajām izmeklēšanas darbībām advokāts nedrīkstot sniegt.

Rimšēvičs un viņa aizstāvis veikto aizturēšanu uzskata par klaji nelikumīgu un veiktu ar mērķi, lai izraisītu plašu sabiedrisko rezonansi, un tā apšaubāmi ir vērsta uz to mērķu sasniegšanu, kuri noteikti kriminālprocesa likumā.

Rimšēvičs, ierodoties KNAB nekavējoties apliecināja savu gatavību sniegt visu minēto iestādi interesējošo informāciju un piedalīties visās nepieciešamajās procesuālajās darbībās, lai pēc iespējas ātrāk varētu noskaidrot patiesību, taču aizturēšanas fakta noformēšanu KNAB uzskatīja par visaktuālāko.

“Pašlaik par aizturēšanas faktu tiek gatavota sūdzība, jo ir nepieļaujami, ka personu var aizturēt, pat par daudzus gadus iepriekš it kā notikušiem notikumiem, piesedzoties ar formālu no likuma pārrakstītu frāzi, ka “uz personu kā noziedzīga nodarījuma izdarītāju norāda cietušais vai cita persona, kura redzējusi notikumu vai citādā veidā tieši ieguvusi šādu informāciju”,” norādīja advokāts.

Aģentūra LETA rīcībā esošā informācija liecina, ka otra aizturētā uzņēmēja Māra Martinsona aizstāvis ir kādreizējais Finanšu policijas priekšnieks, tagad advokāts Aivars Purmalis.

Aģentūrai LETA izdevās sazināties ar Purmali, taču viņš no komentāriem atturējās, kā arī neapstiprināja vai tiešām pārstāv Martinsonu. Aizstāvis norādīja, ka ar visiem jautājumiem saistībā ar Martinsona statusu lietā ir jāvēršas pie KNAB.

Martinsonu KNAB aizturēja piektdienas vakarā. Tādejādi šovakar beidzas 48 stundu termiņš, kad personu var aizturēt. Likums paredz, ka personu var aizturēt līdz 48 stundām. Ja persona atzīta par aizdomās turēto, tad, beidzoties aizturēšanas termiņam, izmeklēšanas iestāde var piemērot kādu no drošības līdzekļiem, kas nav saistīts ar brīvības atņemšanu, piemēram, aizliegumu izbraukt no valsts vai noteiktas nodarbošanās aizliegumu. Ja personai nepieciešams noteikt bargāko drošības līdzekli – apcietinājumu, tad par tā piemērošanu lemj tikai tiesa.

LTV vēsta, ka Martinsons aizturēts par kukuļņemšanu organizētā grupā.

Jau ziņots, ka KNAB kriminālprocesā ir piemērojis aizturētā statusu Rimšēvičam, aģentūru LETA informēja premjera birojā. Tāpat aģentūras LETA rīcībā esošā informācija liecina, ka aizturēts ir uzņēmējs Māris Martinsons.

KNAB 16.februārī Rimšēviča darbavietā un privātīpašumā Langstiņos veica kratīšanu.

Portāls “Diena” vēsta, ka abas kratīšanas – gan Latvijas Bankas prezidenta Rimšēviča darbavietā un privātīpašumā veiktā, gan pie uzņēmēja Martinsona veiktā – notikušas vienlaikus un tās ir savstarpēji saistītas ar kriminālprocesu, ko Valsts policijas (VP) Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvalde (ENAP) izmeklēja pret maksātnespējas administratoru Māri Sprūdu un Ilmāru Krūmu.

Izmeklēšana, kas pirmo reizi oficiāli sasaista Rimšēviča un Martinsona vārdus, saistīta ar trim iespējamiem noziedzīgiem nodarījumiem – par kukuļa pieprasīšanu valsts amatpersonai, izspiešanu personu grupā pēc iepriekšējas vienošanās un starpniecību kukuļdošanā. Izmeklētājiem ir aizdomas, ka Latvijā ilgstoši darbojusies organizētās noziedzības grupa, kurā bijušas savstarpēji sadalītas lomas. Grupa, izmantodama dienesta stāvokli un ietekmi politiskajās aprindās, izspiedusi kukuļus, tostarp no kredītiestādēm.

Latvijas Bankas prezidenta amatā Rimšēvičs tika iecelts 2001.gada 20.decembrī, bet 2007.gadā un 2013.gadā Saeima viņu atkārtoti ievēlēja Latvijas Bankas prezidenta amatā uz sešiem gadiem. Viņam 2019.gada nogalē beigsies trešais pilnvaru termiņš. Rimšēvičs iepriekš izteicies, ka neplāno kandidēt uz nākamo pilnvaru termiņu šajā amatā.

Pievienot komentāru

Komentāri (18)

 1. NETICU RIMŠEVIČA VAINAI, BET GAN LIELO KLIEDZĒJU ROKU DARBAM ! KLAIGĀ AŠERADENS UN REIZNIECE-OZOLA, KAM PAŠIEM BŪTU IETEICAMS TIKT SKAIDRĪBĀ AR SAVU ”’TĪRĪBU” UN LABO VĀRDU SABIEDRĪBĀ!!! IT ĪPAŠI AŠERADENS NEVAR LEPOTIES AR SAVU SIRDSAPZIŅU UN GODĪGUMU! KAM IZDEVĪGA RIMŠEVIČA ARESTĒŠANA, TO REDZĒSIM AR LAIKU! LAIKAM BANKAS VADĪTĀJS UZKĀPIS UZ IESPAIDĪGĀM VARŽACĪM!????? KNAB ARĪ ”PACENTIES”! TAČU LEMBERGAM, ŠĶĒLEM UN ŠLESERAM KLĀT NEĶERAS…..VIELA PĀRDOMĀM….

 2. Iz "Ontūna Mazpusāna© arChīva" Atbildēt

  ;))))))

  “Kas arī bija jāpierāda”, kā ir sacīts. Tātad – šajā pašreizējā MUĻĶU zemes SILES “de(R)mokrātiskās valsts” parodijā “eurolatv(ĀN)ijā” un tās pa lēto angažētajos “lojālpatrEJotiskajos” masmēdekļos klaji PRETLIKUMĪGA un nožēlojami prasta C_E_N_Z_Ū_R_A rullē, vēl joprojām?!? ;)))

  “Jo vairāk (lumpen)sabiedrība attālinās no patiesības, jo vairāk (un lopiski trulāk) tā neieredz tos (normālos cilvēkus), kuri to vēsta.”
  / apt.cit.aut. – Džordžs Orvels /

  =======

  Ir sacīts: “Pretinieks (galvenokārt – tikai šķietamais jeb tendenciozi iedomātais “pretinieks”), kurš atklāj mūsu kļūdas, ir pat nesalīdzināmi vērtīgāks nekā šķietamais “draugs”, kurš vēlas tās noslēpt.”

  Un, arī: “Gudrs ir NEVIS tas, kas pa glupo “kaujas uz dzīvību un nāvi” ar stipr(āk)u pretinieku (vai pat iedomātu “ienaidnieku”), BET GAN – tas, kuram pietiek jēgas, vēlmes un varēšanas šādu iedomātu “pretinieku / ienaidnieku” padarīt par savu sabiedroto.” 😉

  =======

  Mediju ziņa (2014. gads): “Kā zināms, pēcpadomju Latvijā sabiedrības uzticēšanās žurnālistiem ir drūma problēma. Laiku pa laikam medijos parādās publikācijas par mūsu atsevišķu žurnālistu negodīgo rīcību gan informācijas iegūšanas laikā, gan informācijas tendenciozajā izmantošanā. Mūsu žurnālistikai nav laba morālā slava. Slikti ir tas, ka mūsu žurnālistikā nav konstatējams profesionālais korporatīvisms, aizsargājot savas profesionāli korporatīvās intereses un tajā skaitā savā kontingentā veicot paškritisku vietējās žurnālistikas analīzi, kā arī vajadzības gadījumā nosodot profesionālo normu pārkāpējus. Bet tagad (…) no tā būtiski cieš ne tikai mūsu žurnālistikas ja tā gaužām necilais profesionālais “mundieris”, bet arī visas valsts reputācija.” … ( cit.vied.aut. – zinātnieks un publicists Arturs Priedītis, publikācija “Vai nelietis var būt parlamenta priekšsēdētājs?” )
  ——-
  .
  “Muļķu Zemē – TĀ vi’š i’!…”
  ( …[p]ar MZ SILES “valsts” angažētajiem ‘masmēdekļiem’ )
  ( ‘tekošā momenta aktualizējums’ – iz “O.M.© arChīva” )
  .
  “Caur to ar’ esam slaveni, ka…”
  Šīs “valsts” ‘masu mēdekļi’,
  Pirms “glupo pūli” NOZOMBĒ ~
  Šos pašCENZŪRA izkastrē:
  .
  Ja Saimnieks pauž, ka “melns ir balts” ~
  Top “žurnālistiem” ‘feiss’ tik “salds”,
  Ka pašiem “dūša apšķiebjas” ~
  Dēļ ANGAŽĒTAS …(mel)šanas:
  .
  “Šai Muļķu Zemes “valstī” VISS,
  Ir tā, kā Saimnieks CENZĒJIS ~
  Ja “melns ir balts”, tad – tā vi’š i’,
  Mums ‘nespīd’ citi “viedokļi”!
  .
  Ja Saimnieks pavēl “nospārdīt” ~
  Pa “masmēdekļiem” iz..(gānīt),
  Jebko, kas “nelojāls” vai “svešs”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – paknaps “kešs”)!
  .
  Ja Saimnieks rukšķ (pēc Orvela),
  Ka “četras kājas” = “vērtība”,
  Bet “divas kājas” = “nerullē”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – kretinē)!
  .
  Ja Saimnieks kviec, ka “Krievi nāk!!!”
  Un gvelž, ka “MZ “valstij” VĀKS,
  Bez rietum-OKUPANTIEM ‘briest’!!!”
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – totāls “sviests”)!
  .
  Ja Sainieks ķērc: “Wooow – “hibrīdkarš”,
  JAU grauj šo “valsti”, gadiem garš!!!”
  Kā maitas putns, ap …(‘jūdzies’),
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – “bauri” smies)!
  .
  Ja Saimnieks grib, lai “stukačiem”,
  No “skapja” gļēvi smirdošiem,
  Tiek “cieņa” ZOMBĒTA un “gods”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – pelnīts sods)!
  .
  Ja Saimnieks “prezentē”, ka šis,
  Ir “balts un pūkains” kustonis,
  Ne trekni rijošs SILES lops,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – “profīts” skops)!
  .
  Ja Saimnieks uzdod samelot,
  Un “masmēdekļos” publiskot,
  Par SILES ‘rebēm’ “leģendas”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – BLEFS ir tas)!
  .
  Ja Saimnieks glaimus pieprasa,
  Iekš ANGAŽĒTA “mēdekļa” ~
  ‘Pūš’ “žurnālists”, lai “pūlis” dzird:
  “Yesss – tā vi’š i’!…” (kaut – šķērmi smird)…”

  Ja ZOMBĒTĀJS šķiet “goda vīrs”,
  Kam medijs der kā “mušpapīrs”,
  Pie kura ‘salīp’ VIENTIEŠI,
  Tad – MUĻĶU Zemē tā ‘vi’š i’!
  .
  Bet – tie, kas “nelien” (…) Saimniekiem,
  Tiek “CENZĒTI” no “mēdekļiem”:
  “Kam riebjas VERGOT “lojāli” ~
  Lai lasās… (dillēs), TĀ vi’š i’!…”

  =====

  Oriģinālversijas = “O.M.© blogā”:
  [ CENZĒTS ]
  u.c.

  MUĻĶU, totāli nozombētu LUMPEŅU, bezcerīgi aprobežotu “lojālpatrEJotu”, patoloģiski defektīvu “SILEI pietuvinātu lielāko kretīnu”, “proāmurikāniski orientētu gejropedālisku deRmolibersatu” rasistiski militārhistēriskās propagandas skarbi traumētu “biogaļas izstrādājumu”, demonstratīvi kriminālrecidīva “ķēķa tiesiskuma” SISTĒMĀ parazitējošu “(ekskre)mentu”, “prok(tologu)”, “(bez)godību” u.c. taml. šinderu, klaji PRETLIKUMĪGAS “revolucionārās pārliecības” lopiski trulu zombijfanu, derdzīgi glumu “(p)(ie)līdēju” un nožēlojami gļēvu “kluso mīzēju” zeme SILES “valsts” parodija “eurolatv(ĀN)ija”, XXI gadsimts.

  P.S. Visi “O.M.© arChīvā” fiksētie notikumi ir ienākušies vienīgi Lielp!sānu Pilsoniski Suverēnajā Republikā (LPSR), Ontūna Mazpusāna jurisdikcijā. Visas tēmas, pieminētie personāži, apstākļi u.t.t. ir visīstākie izdomājumi. Interesentiem (t.sk. – privāti) & lietišķai saziņai: ontuns.mazpusans(et)inbox. lv .

 3. Man patika,ka Rimšēvičs saglabāja stabilu latu!Ja būtu lats devalvēts,tad to varētu karināt tualetē tāpat kā psrs rubļus.

 4. neba bez jeņķu palīdzīgās rokas mūsu dīķī treknās karūsas tiek dzenātas, bet labi vien ir

 5. Cienījamie, la.lv un delfi.lv komentāru lasītāji!

  Vēlos izteikt paziņojumu. Manuprāt, svarīgu paziņojumu. Tas ir saistīts ar to, ka Delfi liedz pieeju savai komentāru sadaļai, bloķējot IP adresi. Daži spriež, ka Delfiem ir tādas tiesības. Bet, manuprāt, Delfiem nav tādu tiesību. Jo Delfi komentāru sadaļa ir publiska vieta, kur cilvēkiem izteikt savas domas, tāpēc tajā nedrīkst būt nekāda veida diskriminācija, pat tad, ja Delfu administrācijai nepatīk tas, ka daudzi komentāru rakstītāji nav gatavi domāt vienādi un sludināt vienu vienīgo “pareizo” viedokli, kurš nedrīkst atšķirties no portāla Delfi politikas.

  Tas būtu tāpat, kā kāds privāts veikalnieks liegtu savā veikalā kādam nopirkt maizi, vadoties pēc personīgas nepatikas pret šo pircēju. Tā ir un būtu diskriminācija. Arī gadījumā, ja Delfi liedz komentēt tiem, kas nevēlas dziedāt līdzi Delfu meldiņam, jo ir pretējās domās, tā ir diskriminācija, kuru piekopj Delfi. Un ne tikai diskriminācija, bet arī totalitāras varas izmantošanas pazīme. Cenzūra un vārda brīvības liegšana ir autoritāru un totalitāru valstu varas saglabāšanas instrumenti. Redzams, arī Latvija gluži nemanot, maz pamazām, sākot jau ar TVNET un Apollo, pārvēršas par totalitāru valsti.

  Tajā pat laikā Delfi nebūt nav tikai privāts portāls, kurš it kā varētu izmantot savu varu, lai liegtu kādam komentēt, aizbildinoties, ka – kā gribām, tā darām. Cik zināms, tad Delfi ir saņēmuši līdzekļus arī no nodokļu maksātāju kabatas. Tātad Delfi, saņemot naudu no cilvēku nodokļiem, vēlāk liedz tiem pašiem cilvēkiem rakstīt komentārus savā portālā? Amorāli un nožēlojami no Delfu puses. Vēl vairāk! Delfi neievēro Latvijas Satversmes 100.pantu. Tas norāda, ka Latvijā tiek ignorēta Latvijas Satversme. Tā tiek ne tikai ignorēta, bet brutāli saņurcīta, it kā būtu nevajadzīga makulatūra. Un to dara Latvijas vadošie portāli.

  Kurp ejam, kas notiek? Tuvojas Saeimas vēlēšanas, notiek cīņa par varu. “Vienotība” ir beigta un pagalam. Bet tās kloni dzīvi un sadzemdināti bez mēra un jēgas. Liberāļi nevēlas atdot savas pozīcijas, kuras, aizejot “Vienotībai” tiks zaudētas. Tāpēc notiek masīva liberāļu slavināšana medijos, tiek veikti pasākumi, kas liktu ļaudīm Saeimas vēlēšanu laikā nosvērties par labu “Vienotības” kloniem. Kuri tie ir, domāju, šaubās vien retais. Galvenie to tiem ir JKP sekta, grupējums “Par”, nelgas no “Latvijas attīstībai”, klauni – “Progresīvie”. Lūk, šie visi ir tie, kas, tiekot pie varas, turpinās “Vienotības” iesākto Latvijas valsts un tautas iznīcināšanas plānu.

  Kā jau paredzēju, tad, tuvojoties Saeimas vēlēšanām, tiks pieņemti drastiski mēri, kas liegtu cilvēkiem paust savu nostāju, kas neļautu ļaudīm izteikt savu viedokli. Jo liberāļi saprot, ka viņi ir kļuvuši par lamu vārdu Latvijas sabiedrībā, viņi zina, ka šī būs izšķirošā cīņa. Vai nu Latvija neatgriezeniski taps par globālistu upuri, vai nu arī mums radīsies, kaut maza, bet cerība. Jo skaidrs, ka varas elite, kas šobrīd valda Latvijā, nelaidīs pie valsts stūres nevienu ideālistu, kas gribēs Latviju glābt no izzušanas. Taču, ja Saeimas vēlēšanās liberāļi nezaudēs ietekmi, tad cerības uz Latvijas izglābšanu vispār vairs nebūs. Jā, tāds ir mans viedoklis.

  P.S. Aicinu visus, kas grib, lai Latvija pastāvētu vēl pēc 100 un vairāk gadiem apjaust, ka liberāļi ir ne tikai komunistu dvīņubrāļi, bet ir vēl briesmīgāki par komunistiem, jo ir viltīgāki, jo visu ļauno dara aplinkus, tā maldinot cilvēkus, lai naivākie uzķertos uz āķa. Bet Latvijai jābūt, Latvijas tautai jāizdzīvo, tāpēc ir jāpatriec šie vilki jēru ādās!

 6. Kurš būtu tāds muļķis, ja teiktu,ka aizturēts likumīgi !?

  Tas,kas uzrāpies kalna virsotnē,nevar būt pārliecināts,ka nekritīs lejā.Tas neko nenozīmē,ja uzrāpjoties silda saulīte.Var uzpūst ledaini vēji,kāja paslīdēt un zemē esi!

 7. Dod man labu advokātu un tas pierādis, ka saule ir mēness…

 8. Ja apstiprināsies, ka viņš ir apliecinājis gatavību sadarboties, tad pēc poņāķijām zaudēs likumīgā zagļa statusu.

 9. Atbrīvot Rimšēviču! Atbildēt

  Izlaist vińu ārā no šo ar slepenību aizziegelēto “maisu” visa šī lieta kłūst par łaunu farsu. Šī nav tiesāšana vai izmeklēšana bet kaut kas no Stałina laikiem. Šī slepenība ir slimi groteska

 10. Iedomības kalngalam Atbildēt

  pienācis gals. Katram jāsāk ar sevi pašu – slavens var kłūt ar smagu darbu, bet arī noziedznieku vārdi ir slaveni

 11. Lieliski, labs zvanins citiem noziedzniekiem, nu purns ka jau sedejusham recedivistam, nav brinums !

 12. Nu ja aizturēt augstu amatpersonu jau ir nelikumīga padarīšana. Aizturēt var tikai maziņos zaglīšus.

 13. LIELISKI ! PEC TADA ARI IZKATAS ZAGLJA UN KRAPNIEKA! CILVEKIEM CITIEM KNAPI ESHANAI PIETIEK BET SHIM KROPLIM VEL PAR MAZ ! LABS ZVANINSH CITIEK KRAPNIEKIEM IZPIEDEJIEM KURI APZOG CITUS UN VALSTI ! CERAMS DABUS MAKSIMALI LABU SODU LAI CITI ZINATU KA ZAGT NAV LABI !

 14. Nuja, tik svarīgu un bagātu kungu ! Kauns !

 15. likumīgiem zagļiem neļauj nodarboties ar saviem hobijiem !

 16. Vispar vajadzetu iemest cietuma. Apzog in vel neko nedaris kauna nav. Sitiem stulbiem latviesiem ir jamacas no krievijas dauz ko.

 17. Pasaki man kurš ir Tavs advokāts es pateikšu to zābaku zem kura Tu tupi.

Draugiem Facebook Twitter Google+