Latvijā
Novados

Un par mēru kļūst…Uzzini, kas sēžas mēra krēslā novados! 16

Ceļa norāde uz 623.pašvaldības vēlēšanu iecirkni Viļķenes kultūras namā. Foto – LETA

Un par mēru kļūst….

Pēc 3.jūnijā notikušajām pašvaldību vēlēšanām šonedēļ daudzās pašvaldībās jaunievēlētie deputāti izvēlas mēru. Rezultātus novados apkopojusi ziņu aģentūra LETA.

Vēl daudzās citās pašvaldībās “pagastveci” vēlē šonedēļ vai pat pēc Jāņiem.


Talsu novads

Par jauno Talsu novada domes priekšsēdētāju šodien ievēlēts Edgars Zelderis no partijas “Mēs – Talsiem un novadam”.

Zelderis ievēlēts ar 12 deputātu balsīm “par” un piecām balsīm “pret”. Tādējādi viņš Talsu novada domes priekšsēdētāja amatā nomainījis līdzšinējo pašvaldības vadītāju Aivaru Lācarus (“Talsu novada attīstībai”).


Kocēnu novads

Kocēnu novada jaunievēlētās domes sēdē vienbalsīgi uz vēl vienu termiņu novada vadītāja amatā ievēlēts līdzšinējās domes priekšsēdētājs Jānis Olmanis (VL-TB/LNNK).


Ērgļu novads

Ērgļu novada domes jaunievēlētie deputāti lēmuši, ka līdzšinējas domes priekšsēdētājs Guntars Velcis (Mēs Ērgļu novadam) arī turpmākos četrus gadus vadīs pašvaldību.

Tērvetes novads

Absolūtā vienprātībā par Tērvetes novada domes priekšsēdētāju šodien pārvēlēta Dace Reinika (“Mūsu mājas ir te”). Par viņu nobalsoja visi domē ievēlētie deputāti.

Zilupes novads

Zilupes novada domes jaunā sasaukuma pirmajā sēdē par pašvaldības vadītāju vienbalsīgi tika ievēlēts vēlēšanās Zilupes novadā pārliecinošu uzvaru guvušā Latgales partijas saraksta līderis, līdzšinējais Zilupes mērs Oļegs Agafonovs.


Rēzeknes novads

Savstarpēji vienojoties saglabāt iepriekšējo sadarbības modeli, pašvaldībā ievēlēto politisko spēku pārstāvji Rēzeknes novada domes priekšsēdētāja amatā vienbalsīgi ievēlējuši līdzšinējo pašvaldības vadītāju, apvienotā “Latgales partijas”, “Visu Latvijai!” – “TB/LNNK”, “Vienotība” saraksta līderi Monvīdu Švarcu.


Priekules novads

Pirmajā jaunā sasaukuma domes sēdē par Priekules novada domes priekšsēdētāju ievēlēta līdzšinējā pašvaldības vadītāja Vija Jablonska no nacionālās apvienības “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK (VL-TB/LNNK).

Vārkavas novads

Vārkavas novada domes jaunā sasaukuma pirmajā sēdē par pašvaldības vadītāju atkātoti ievēlēta pārliecinošu balsu vairākumu vēlēšanās guvušā saraksta “Mūsu laiks” līdere, pašreizējā domes priekšsēdētāja Anita Brakovska. Par Brakovskas kandidatūru nobalsoja seši no deviņiem pašvaldības deputātiem, divi – bija pret, bet viena balsošanas zīme bija sabojāta.

Preiļu novads

Preiļu novada domes jaunā sasaukuma pirmajā sēdē par pašvaldības vadītāju ievēlēta vēlēšanās novadā uzvarējušā un vairākumu domē ieguvušā apvienotā Latgales partijas, nacionālās apvienības “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK un Latvijas Zemnieku savienības saraksta līdere, līdzšinējā domes priekšsēdētāja Maruta Plivda.

Par viņas kandidatūru nobalsoja desmit no 15 pašvaldības deputātiem – astoņi apvienotā saraksta deputāti, kā arī abi “Saskaņas” un partijas “Vienoti Latvijai” deputāti.

Rugāju novads

Rugāju novada domes jaunā sasaukuma pirmajā sēdē par pašvaldības vadītāju ievēlēta līdzšinējā domes priekšsēdētāja, lielāko balsu skaitu vēlēšanās ieguvušā saraksta “Vienoti novadam” līdere Sandra Kapteine.

Ikšķiles novads

Par Ikšķiles novada domes priekšsēdētāju šodienas jaunievēlētās domes sēdē ievēlēts līdzšinējās domes vadītājs Indulis Trapiņš (V). Trapiņa kandidatūru atbalstīja 12 no 14 deputātiem. Pret viņu balsoja Kaspars Upacieris un Edgars Logins no partijas “Apvienība Iedzīvotāji”.


Rojas novads
Rojas novada domes priekšsēdētājas amatā notikušajā pirmajā jaunā sasaukuma domes sēdē ievēlēta līdzšinējā pašvaldības vadītāja Eva Kārkliņa (LZP).

Kārkliņa ievēlēta ar septiņām balsīm “par” un diviem deputātiem balsojot “pret”. Par Kārkliņu nobalsojuši pieci Latvijas Zaļās partijas (LZP) deputāti un divi nacionālās apvienības “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK (VL-TB/LNNK) deputāti.

Ludzas novads

Ludzas novada domes jaunā sasaukuma pirmajā sēdē ar deviņām balsīm par un sešām pret par pašvaldības jauno vadītāju tika ievēlēts Zaļo zemnieku savienības (ZZS) saraksta līderis, līdzšinējais Ludzas vicemērs Edgars Mekšs.

Par Mekšu savas balsis atdeva gan visi pieci ZZS deputāti, gan arī trīs “Saskaņas” un viens “Latvijas Sociālistiskā partija” deputāts.

Baltinavas novads

Jaunā sasaukuma Baltinavas novada domes sēdē ar septiņām balsīm par, vienu – pret un vienu – atturoties par jauno domes priekšsēdētāju ievēlēta pašvaldību vēlēšanās Baltinavas novadā uzvarējušā saraksta “Mēs – Baltinavai” līdere, līdzšinējā domes priekšsēdētājas vietniece Sarmīte Tabore.

Salas novads

Salas novada domes jaunā sasaukuma pirmajā sēdē par pašvaldības vadītāju ievēlēta vēlēšanās pārliecinošu uzvaru guvušā Salas novada vēlētāju apvienības “Vienoti mūsu novadam” saraksta līdere, līdzšinējā domes priekšsēdētāja Irēna Sproģe.

Kokneses novads

Kokneses novada domes priekšsēdētāja amatā pārvēlēts novadā uzvarējušās Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) kandidāts un līdzšinējais domes vadītājs Dainis Vingris. Vingris ievēlēts ar 11 balsīm “par”. Sēdē piedalījās 14 deputāti.

Grobiņas novads

Grobiņas novada domes priekšsēdētāja amatā atkārtoti ievēlēts līdzšinējais pašvaldības vadītājs Aivars Priedols no Latvijas Zemnieku savienības (LZS). Priedols domes priekšsēdētāja amatā pārvēlēts ar 11 balsīm “par” un četriem deputātiem balsojot “pret”.


Babītes novads

Par nākamā termiņa Babītes novada pašvaldības priekšsēdētāju tika ievēlēts līdzšinējais priekšsēdētājs Andrejs Ence (LRA).


Riebiņu novads

Riebiņu novada domes jaunā sasaukuma pirmajā sēdē par pašvaldības vadītāju vienbalsīgi ievēlēts šajās pašvaldību vēlēšanās Riebiņu novadā uzvarējušā Latvijas Zaļās partijas (LZP) saraksta līderis, līdzšinējais domes priekšsēdētājs Pēteris Rožinskis.

Lubānas novads

Pašvaldību vēlēšanās Lubānas novadā uzvarējušā saraksta “Mūsu mājas rītdienai” līderis, līdzšinējais domes priekšsēdētājs Tālis Salenieks jaunā sasaukuma pirmajā domes sēdē vienbalsīgi ievēlēts par Lubānas novada pašvaldības vadītāju. Arī par vicemēru vienbalsīgi ievēlēta līdzšinējā domes priekšsēdētāja vietniece Iveta Peilāne.

Rojas novads

Rojas novada domes priekšsēdētājas vietnieka amatā ievēlēts Haralds Valdemārs, kurš, tāpat kā amatā pārvēlētā pašvaldības vadītāja Eva Kārkliņa, pārstāv Latvijas Zaļo partiju (LZP). Valdemārs bija vienīgais šim amatam izvirzītais kandidāts. Viņš ievēlēts ar septiņām balsīm “par” un diviem deputātiem balsojot “pret”.

Līdzšinējais domes priekšsēdētājas vietnieks Agris Jansons (VL-TB/LNNK) šajās pašvaldību vēlēšanās nekandidēja.

Jaunjelgavas novads

Jaunjelgavas novada domi turpinās vadīt Guntis Libeks (V), kurš amatā pārvēlēts vienbalsīgi.
Domes sēdē piedalījās visi 15 jaunievēlētie deputāti, un Libeks bija vienīgais novada mēra kandidāts.

Savukārt Libeka neatbrīvotais vietnieks turpmāk būs Voldemārs Kurtišs, kas šajā amatā iepriekš jau ir strādājis, taču iepriekšējā sasaukumā deputātu atbalstu apstiprināšanai amatā neguva.

Mazsalacas novads

Mazsalacas novada vadību vēl četrus gadus saglabās līdzšinējais pašvaldības vadītājs Harijs Rokpelnis (Mazsalacas novadam). Rokpeļņa kandidatūru atbalstīja seši paša pārstāvētā saraksta “Mazsalacas novadam” deputāti un divi deputāti no saraksta “Salaca”.

Par Rokpeļņa vietnieci ievēlēta Dace Mažānova (Mazsalacas novadam).


Limbažu novads

Limbažu novada priekšsēdētāja amatu saglabās līdzšinējais novada vadītājs Didzis Zemmers (ZZS). Zemmera kandidatūru atbalstīja 11 no 15 deputātiem.

Pret Zemmeru nobalsoja visi trīs “Jaunās konservatīvās partijas” (JKP) pārstāvji – bijušais Limbažu novada domes priekšsēdētājs Māris Beļaunieks, Mārtiņš Aizpurietis un Ģirts Vilciņš.

Viena vēlēšanu zīme bija sabojāta.

Beverīnas novads

Beverīnas novada domes jaunievēlētie deputāti vienbalsīgi nolēmuši, ka arī turpmāk domes priekšsēdētājs būs Māris Zvirbulis (Novadam).

Par Zvirbuļa vietnieku deputāti ievēlējuši Romānu Vaščenko (Kaugurieši).

Dagdas novads

Dagdas novada domes jaunā sasaukuma pirmajā sēdē par pašvaldības vadītāju ievēlēts Aivars Trūlis (LRA), par kuru savas balsis atdeva desmit deputāti.

Pieci deputāti balsojumā atbalstīja otru minētā amata kandidātu Viktoru Stikutu (Latgales partija).

Daugavpils novads

Daugavpils novada domes jaunā sasaukuma pirmajā sēdē par pašvaldības vadītāju vienbalsīgi tika ievēlēta “Daugavpils novada partijas” saraksta līdere, līdzšinējā domes priekšsēdētāja Janīna Jalinska. Domes priekšsēdētājas amatā Jalinska ievēlēta jau trešo sasaukumu pēc kārtas.

Sējas novads

Sējas novada domes deputāti lēmuši, ka līdzšinējais domes priekšsēdētājs Guntis Liepiņš (Tēvzeme) turpinās pildīt novada vadītāja pienākumus arī nākamos četrus gadus.

Liepiņa kandidatūru vienbalsīgi atbalstīja visi deviņi deputāti – septiņi no “Tēvzemes” saraksta un divi no “Mēs – Sējas novadam” rindām.

Pļaviņu novads

Par jauno Pļaviņu novada domes priekšsēdētāju ievēlēts līdzšinējais priekšsēdētājas vietnieks Aigars Lukss (V), līdz ar to amatu neizdevās iegūt novadā uzvarējušajai Vidzemes partijai.

Priekšsēdētāja amatam virzīti abu divu novadā populārāko partiju kandidāti: Andrejs Kačkāns no Vidzemes partijas un “Vienotību” pārstāvošais Lukss.

Ar astoņām balsīm “par”, vienu “pret” un četriem deputātiem atturoties par novada mēru kļuvis Lukss. Savukārt par Kačkāna kandidatūru nobalsojuši pieci deputāti, četri bija pret, vēl četri atturējušies. Divas vēlēšanu zīmes bija nederīgas.


Neretas novads

Neretas novada domes priekšsēdētāja amatā vienbalsīgi pārvēlēts līdzšinējais domes vadītājs Arvīds Kviesis (V). Viņš bija vienīgais amata pretendents un visi deputāti viņa kandidatūru atbalstījuši.


Amatas novads

Amatas novada jaunievēlētās domes sēdē trešdien uz vēl vienu termiņu pašvaldības priekšsēdētāja amatā ievēlēta līdzšinējā novada vadītāja Elita Eglīte (LZS).

Amatas novada domes priekšsēdētāja vietnieks tiks ievēlēts 21.jūnijā.

Jēkabpils novads

Jēkabpils novada domes pirmajā sēdē ar vienas balss pārsvaru par Jēkabpils novada domes priekšsēdētāju tika ievēlēts saraksta “Savam Novadam” līderis, līdzšinējais domes priekšsēdētāja vietnieks Aivars Vanags.

Par Vanagu nobalsoja pieci no deviņiem pašvaldības deputātiem, četri savas balsis atdeva par otru kandidātu – līdzšinējo domes priekšsēdētāju un vēlēšanās uzvarējušā Latvijas Zemnieku savienība (LZS) saraksta līderi Jēkabpils novadā Edvīnu Meņķi.

Līdzīgi ar piecām balsīm “par”, četrām “pret” par domes priekšsēdētāja vietnieku deputāti ievēlēja Latvijas Zaļās partijas saraksta līderi Jēkabpils novadā Anitu Lemakau.

Ķeguma novads

Par jauno Ķeguma novada domes priekšsēdētāju ievēlēts Latvijas Zemnieku savienību (LZS) pārstāvošais Ilmārs Zemnieks. LZS no Latvijas Zaļās partijas (LZP) pārņēmusi vadības grožus pašvaldībā.

Zemnieks priekšsēdētāja vēlēšanās bija vienīgais izvirzītais kandidāts. Viņš amatā tika ievēlēts ar 11 deputātu atbalstu. Savukārt četri deputāti balsojuši pret viņu.

Siguldas novads

Par Siguldas novada domes priekšsēdētāju atkārtoti ievēlēts līdzšinējais novada vadītājs Uģis Mitrevics (Reģionu alianse). Mitrevica kandidatūru atbalstīja 12 no 15 deputātiem, visi paša pārstāvētā “Reģionu alianses” un “Visu Latvijai!” – “Tēvzemei un brīvībai/LNNK” (VL-TB/LNNK) apvienotā saraksta.

Tāpat amatu saglabā arī līdzšinējā priekšsēdētāja vietniece Līga Sausiņa (Reģionu alianse).

Ogres novads

Ogres novada deputāti šodien domes priekšsēdētāja amatā ievēlēja līdzšinējo vicemēru, izspiešanā apsūdzēto Egīlu Helmani (VL-TB/LNNK), kurš stāsies Artūra Manguļa (LZP) vietā.

Par Helmani balsoja 13 no 15 deputātiem – viņa vadītais “Visu Latvijai!” – “Tēvzemei un brīvībai/LNNK” (VL-TB/LNNK) saraksts, trīs “Latvijas Zaļās partijas” (LZP) deputāti, divi deputāti no “Saskaņas” saraksta, divi no “Ogres Novadam” rindām un Ilga Vecziediņa kā vienīgā “Apvienības Iedzīvotāji” pārstāve.

Helmanis balsojumā atturējās, bet Jānis Latišs no “Ogres Novadam” saraksta vienīgais neatbalstīja viņa kandidatūru.

Skrundas novads

Par Skrundas novada domes priekšsēdētāju šodien atkārtoti ievēlēta līdzšinējā pašvaldības vadītāja Loreta Robežniece no Latvijas Reģionu apvienības (LRA).

Par Robežnieci nobalsoja visi deviņi LRA deputāti, bet “pret” – visi trīs partijas “No sirds Latvijai” (NSL) deputāti.

Domes priekšsēdētājas vietnieka amatā ar deviņām balsīm “par” un sešām balsīm “pret” atkārtoti pārvēlēts Aldis Zalgauckis (LRA).

Līgatnes novads

Ar vienas balss pārsvaru līdzšinējais Līgatnes novada domes priekšsēdētājs Ainārs Šteins (V) saglabā pašvaldības vadītāja amatu.

Pašvaldības priekšsēdētāja vietnieka amatā tika ievēlēts Rihards Vidzickis (Līgatnes novada izaugsmei).

Valkas novads

Valkas novada domes deputāti lēmuši, ka līdzšinējais pašvaldības vadītājs Vents Armands Krauklis (Vidzemes partija) saglabās savu amatu uz vēl četriem gadiem.

Kraukli ar 12 balsīm atbalstīja paša pārstāvētā “Vidzemes partijas” un “Latvijas Reģionu Apvienības” (LRA) kopējā saraksta astoņi deputāti un četri deputāti no “Vienotības” un “Latvijas Zemnieku savienības” (LZS) vienotā saraksta.

Pret līdzšinējo priekšsēdētāju balsoja “Visu Latvijai!” – “Tēvzemei un brīvībai/LNNK” (VL-TB/LNNK) trīs deputāti, Kraukļa kandidatūrai kā alternatīvu piedāvājot Valdi Šaicānu.

Tukuma novads

Tukuma novada domes priekšsēdētāja amatā pārvēlēts Ēriks Lukmans, kura pārstāvēta partija “Tukuma pilsētai un novadam” vēlēšanās saņēma divreiz mazāk mandātu nekā līdz šim.

Lukmans ieguva desmit balsis “par” no sešiem partijas biedriem, diviem LZS un diviem “Vienotības” deputātiem. Savukārt pret viņu nobalsoja to partiju pārstāvji, kas lūdza pārcelt domes sēdi, lai tajā varētu piedalīties visi deputāti. Proti, Lukmanu neatbalstīja Latvijas Zaļā partija, nacionālā apvienība un “No sirds Latvijai”, kopumā pieci deputāti.

Balvu novads

Balvu novada domes jaunā sasaukuma pirmajā sēdē par pašvaldības vadītāju tika ievēlēts vēlēšanās Balvu novadā uzvarējušā Latvijas Zemnieku savienības (LZS) pārstāvis Aigars Pušpurs.

Par Pušpuru savas balsis atdeva astoņi no 15 pašvaldības deputātiem – pieci LZS deputāti, divi deputāti “No sirds Latvijai”, kā arī vienīgais deputāts no “Visu Latvijai”-“Tēvzemei un Brīvīnai/LNNK”.

Par domes priekšsēdētaja vietnieku tika ievēlēta “No sirds Latvijai” saraksta līdere Anita Petrova. Arī par viņu savas balsis atdeva astoņi no 15 domes deputātiem.

Mērsraga novads

Par jauno Mērsraga novada domes priekšsēdētāju ievēlēts Mērsraga ostas pārvaldnieks Jānis Budreika no Latvijas Zemnieku savienības (LZS).

Budreika amatā ievēlēts ar piecām balsīm “par” un četriem deputātiem balsojot “pret”, tādējādi gūstot balsu pārsvaru pār līdzšinējo novada domes priekšsēdētāju Lauri Karlsonu (“Demokrātiju visiem”), par kuru nobalsoja četri deputāti.


Vecumnieku novads

Par Vecumnieku novada domes priekšsēdētāju ievēlēts Guntis Kalniņš (LRA), savukārt līdzšinējā domes priekšsēdētāja Aiga Saldābola (LRA) kļuvusi par domes izpilddirektori.

Domes priekšsēdētāja amatam tika izvirzīti divi kandidāti – Kalniņš un Dainis Rijkuris no nacionālās apvienība “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un Brīvībai”/LNNK. Par Kalniņu nobalsoja deviņi no 14 klātesošajiem deputātiem, tādējādi viņš tika ievēlēts priekšsēdētāja amatā.

Priekšsēdētāja vietnieka amatā atkārtoti ievēlēts Jānis Kovals (ZZS), lai arī šim darbam tika virzīts arī nacionālās apvienības deputāts Mārtiņš Mediņš.


Krustpils novads

Krustpils novada domes jaunā sasaukuma pirmajā sēdē atkārtotā balsojumā pašvaldības vadītāja amatu izdevies saglabāt vēlēšanās novadā uzvarējušā “Vienotības” saraksta līderim, līdzšinējam domes priekšsēdētājam Kārlim Pabērzam.

Par viņu savas balsis atdeva visi pieci “Vienotības” saraksta deputāti, abi “Saskaņas” deputāti, kā arī viens Latvijas Zemnieku Savienības (LZS) deputāts.

Pirmajā balsojumā ievēlēt domes priekšsēdētāju neizdevās, jo par katru no kandidātiem tika atdotas septiņas balsi, viens deputāts – atturējās.


Madonas novads

Madonas novada domes priekšsēdētāja amatu ieņems Agris Lungevičs (ZZS), no amata gāžot līdzšinējo pašvaldības vadītāju Andreju Ceļapīteru (V).

Lungeviča kandidatūru atbalstīja 10 no 16 deputātiem, kuri bija ieradušies uz sēdi.

Uz sēdi nebija ieradies Valentīns Rakstiņš (NSL), jo aizvien atradās darba nespējā.

Salacgrīvas novads

Salacgrīvas novada domes priekšsēdētāja amatu saglabā esošais pašvaldības vadītājs Dagnis Straubergs (LRA).

Straubergu atbalstīja 12 no sanākušajiem 13 deputātiem. Pret Strauberga kandidatūru balsoja Jānis Lipsbergs no “Zaļo un Zemnieku savienības” (ZZS).


Viesītes novads

Par jauno Viesītes novada domes priekšsēdētāju ievēlēts līdzšinējais izpilddirektors Alfons Žuks (“Viesītes novads – mūsu mājas”).

Mēra amatam virzīti divi kandidāti – Žuks un Juris Līcis (“Vienoti novadam”). Žuks saņēma septiņu deputātu balsis, savukārt Līcis – divas.

“Viesītes novadam un Sēlijai” saraksta līdere un vienīgā apvienību pārstāvošā deputāte Laura Zvirbule ar sešām balsīm “par” ievēlēta par domes priekšsēdētāja vietnieci.

Smiltenes novads

Smiltenes novada domē priekšsēdētāja amatu saglabā Gints Kukainis (VL-TB/LNNK).

Kukaini uz vēl vienu termiņu pārvēlēja vienbalsīgi, balsojot deviņiem “Visu Latvijai!”.

Salaspils novads

Salaspils novada domes deputāti piektdien sēdē priekšsēdētāja amatā atkārtoti ievēlēja Raimondu Čudaru (V).

Sēdes laikā priekšsēdētāja amatam tika izvirzīts tikai Čudars un viņa ievēlēšanu atbalstīja 14 no 17 domes deputātiem. Partijas “Saskaņa” deputāti Čudara kandidatūru neatbalstīja.

Čudars kā kandidātu priekšsēdētāja vietniekam attīstības un infrastruktūras jautājumos izvirzīja Raivi Anspaku (V), kurš tika ievēlēta ar 14 deputātu atbalstu, un kā priekšsēdētāja vietnieku sociālajos un sporta jautājumos Čudars izvirzīja līdzšinējo pienākumu pildītāju Maldu Cauni (V), kuru atbalstīja 14 deputāti. Arī šajos divos balsojumos “pret” balsoja “Saskaņu” pārstāvošie deputāti.

Aknīstes novads

Aknīstes novada domes jaunā sasaukuma pirmajā sēdē par pašvaldības vadītāju ievēlēta saraksta “Vienotam novadam” līdere, līdzšinējā pašvaldības vadītāja Vija Dzene.

Par Dzenes kandidatūru nobalsoja seši, pret – divi deputāti.

Par domes priekšsēdētāja vietnieku tika ievēlēts Jānis Vanags no Vienoti novada izaugsmei.


Nīcas novads

Par Nīcas novada domes priekšsēdētāju atkārtoti ievēlēts līdzšinējais pašvaldības vadītājs Agris Petermanis, kurš pārstāv vēlētāju apvienību “Nīcas novada attīstībai”.

No kopumā deviņiem deputātiem par Petermani nobalsojuši pieci viņa saraksta deputāti.


Krustpils novads

Piektdienas pēcpusdienā Jēkabpils novada domes ārkārtas sēdē par domes priekšsēdētāja vietnieci tika ievēlēta Kornēlija Brūniņa (Vienotība).

Viņa bija vienīgā šim amatam izvirzītā kandidatūra, līdzīgi kā šorīt Krustpils novada domes jaunā sasaukuma pirmajā sēdē domes priekšsēdētāja vēlēšanās par arī par Brūniņu nobalsoja astoņi no 15 pašvaldības deputātiem, septiņi balsoja pret.

Ozolnieku novads

Par Ozolnieku novada domes priekšsēdētāju piektdien ievēlēts bijušais Saeimas un Jelgavas domes deputāts Dainis Liepiņš (LRA), līdz ar to Latvijas Zemnieku savienība (LZS) zaudējusi varu novadā.

Liepiņš saņēmis deviņu deputātu atbalstu, bet seši balsojuši pret.

Savukārt Liepiņa vietnieks būs no nacionālās apvienības “Visu Latvijai”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK ievēlētais Guntars Akmentiņš.

Durbes novads

Par Durbes novada domes priekšsēdētāju pirmajā jaunā sasaukuma domes sēdē pirmdien, 19.jūnijā, ievēlēts līdzšinējais pašvaldības vadītājs Ojārs Petrēvics no Latvijas Zemnieku savienības (LZS).

Petrēvics saņēma sešas no kopumā deviņām deputātu balsīm.

Gulbenes novads

Gulbenes novada domes priekšsēdētāja amatā ievēlēts Andris Vējiņš (ZZS).

Vējiņa kandidatūru atbalstīja 13 no sanākušajiem 17 deputātiem, savukārt pret viņu balsoja četri deputāti no “Vienotības”.

Iepriekšējais pašvaldības vadītājs Andris Apinītis (Reģionu alianse) šajā sasaukumā nemaz netika ievēlēts, jo no pirmā numura “Reģionu alianses” sarakstā viņš noslīdējis uz 16.vietu starp savas partijas 19 kandidātiem.

Jaunpiebalgas novads

Jaunpiebalgas novada domes vadītāja amatu saglabā Laimis Šāvējs (Mūsu novads – mūsu mājas – mūsu atbildība).

Par Šāvēju nobalsoja pieci no deviņiem deputātiem, visi no paša saraksta. Viņa kandidatūru neatbalstīja abi “Visu Latvijai!” – “Tēvzemei un brīvībai/LNNK” (VL-TB/LNNK) deputāti, bet divi vēlēšanu biļeteni bija sabojāti.

Kandavas novads

Par jauno Kandavas novada domes priekšsēdētāju ievēlēta par homofobiju kritizētā Inga Priede (LZP), līdz ar to Latvijas Zemnieku savienība (LZS) zaudējusi varu novadā.

Domes vadītāja amatam tika virzīta Priede un Signe Ezeriņa (LZS).

Balsojumā uzvarēja Priede, iegūstot astoņas balsis “par”.


Ciblas novads

Par Ciblas novada domes priekšsēdētāju ievēlēts līdzšinējais novada vadītājs Juris Dombrovskis (Latgales partija).

Par Dombrovski vienbalsīgi lēma septiņi deputāti, kuri bija ieradušies uz sēdi – seši paša Dombrovska pārstāvētā “Zaļo un Zemnieku savienības” (ZZS) un “Latgales partijas” apvienotā saraksta pārstāvji un Aivars Rikums no saraksta “Likteņdzirnas”.


Jelgavas novads

Par Jelgavas novada domes priekšsēdētāju atkārtoti ievēlēts Ziedonis Caune (LZS).
Caune amatu saglabājis, saņemot 13 deputātu atbalstu, bet četri balsojuši pret viņu.

Divas Cauni atbalstošās deputātes tika pie priekšsēdētāja vietnieka amatiem. Darbu šajā amatā turpinās Ilze Vītola (LZS), kā arī Tračuma, kura iepriekš arī ieņēmusi augsto amatu, bet 2015.gadā tas likvidēts, un domē strādāja tikai viens vietnieks.

Inčukalna novads

Inčukalna novada domes priekšsēdētāja amatu āri turpmāk ieņems Aivars Nalivaiko (LZS).

Nalivaiko kandidatūru atbalstīja četri paša pārstāvētās partijas “Latvijas Zemnieku savienība” (LZS) deputāti, trīs “Saskaņas” deputāti un Māris Keišs no “Reģionu alianses”.

Pret līdzšinējo novada vadītāju balsoja trīs “Vienotības” un “Latvijas attīstībai” vienotā saraksta deputāti un trīs “Vidzemes partijas” deputāti, kuri domes priekšsēdētāja amatam virzīja Modri Jaunupu (V).

Iecavas novads

Pauno Iecavas novada domes priekšsēdētāju vienbalsīgi ievēlēts līdzšinējā domes priekšsēdētāja Jāņa Pelša pārstāvētā nacionālās apvienības “Visu Latvijai”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK un Latvijas Zemnieku savienības (LZS) apvienotā saraksta līderis Aivars Mačeks (VL-TB/LNNK).

Mačeks bija vienīgais amata kandidāts un saņēma visu 15 deputātu atbalstu.

Līdzšinējais novada vadītājs, pensijas vecumu sasniegušais Pelsis bija izlēmis šogad vēlēšanās vairs nekandidēt.

Dundagas novads

Par jauno Dundagas novada domes priekšsēdētāju šodien vienbalsīgi ievēlēts Aldis Felts no vēlētāju apvienības “Mūsu cilvēkiem”.

Par Feltu, kurš bija vienīgais pašvaldības vadītāja amatam izvirzītais kandidāts, nobalsoja visi deviņi domes deputāti.

Dundagas novadā bija gaidāma vadības maiņa, jo līdzšinējais novada domes priekšsēdētājs Gunārs Laicāns (“Strādāsim kopā”) šajās pašvaldību vēlēšanās vairs nekandidēja.

Skrīveru novads

Par Skrīveru novada domes priekšsēdētāju otrdien atkārtoti ievēlēts Andris Zālītis (“Mēs Skrīveriem”).

Par Zālīti balsoja septiņi deputāti, kas pārstāv vēlētāju apvienības “Mēs Skrīveriem”, “Par diženu novadiņu” un “Mēs – diženam novadam”. Pret bija vienīgais apvienības “Zaļās zemes novads” deputāts Uldis Dronka un Jānis Brokāns no “Par diženu novadiņu”.

Par Zālīša vietnieci ievēlēta viņa sarakstu pārstāvošā Sarmīte Jansone. Zālītis un Jansone bija vienīgie amatu pretendenti.


Alūksnes novads

Alūksnes novada domes priekšsēdētāja pienākumus turpinās pildīt Arturs Dukulis (ZZS).
Dukuli vienbalsīgi ievēlēja visi 15 deputāti.

Par viņa vietniekiem iecelti Dzintars Adlers (V) un Aivars Fomins (LRA).

Bauskas novads

Par Bauskas novada domes priekšsēdētāju atkārtoti ievēlēts Raitis Ābelnieks (VL-TB/LNNK).
Ābelnieks saņēma desmit deputātu atbalstu, bet pret viņu bija septiņi.

VL-TB/LNNK domē ieguva arī mēra vietnieka amatu, ievēlot Voldemāru Čaču, kas vēlēšanās no vēlētājiem guva lielāku atbalstu nekā Ābelnieks. Līdz šim domes priekšsēdētāja vietnieks bija Alvis Feldmanis (LSDSP).

Abiem amatiem virzīts arī Aleksandrs Novickis (LRA), taču balsojumā zaudēja.

Pāvilostas novads

Par Pāvilostas novada domes priekšsēdētāju atkārtoti ievēlēts līdzšinējais pašvaldības vadītājs Uldis Kristapsons no vēlētāju apvienības “Mēs savam novadam”.

Par Kristapsonu nobalsoja seši vēlētāju apvienības “Mēs savam novadam” deputāti. Par otru šim amatam izvirzīto kandidātu Ralfu Jenertu balsoja trīs viņa pārstāvētā saraksta “Vienoti novada attīstībai” deputāti.

Saldus novads

Par jauno Saldus novada domes priekšsēdētāju ievēlēts Latvijas Zemnieku savienības (LZS) pārstāvis Reinis Doniņš, par kuru nobalsojuši 10 deputāti no sešiem domē ievēlētajiem sarakstiem. Līdzšinējā domes priekšsēdētāja Indra Rassa no Latvijas Reģionu apvienības (LRA) un līdzšinējais domes priekšsēdētājas vietnieks Didzis Konuševskis (V) palikuši domes opozīcijā.


Aglonas novads

Par jauno Aglonas novada domes priekšsēdētāju vienbalsīgi ievēlēta Ingūna Barkeviča (“Par sadarbību mūsu novadā”).

Līdzšinējā domes priekšsēdētāja Helēna Streiķe (“Novads-mūsu mājas-mūsu atbildība”), kura šogad startēja no Latgales partijas, domē neiekļuva.

Savukārt par Barkevičas vietnieku kļuvis Juris Butēvis no Grāveru pagasta saraksta. Arī viņš amatā atbalstīts vienbalsīgi. Uz vietnieka vietu virzīti arī citi kandidāti, taču viņi savas kandidatūras atsauca.

Dobeles novads

No Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) ievēlētais Andrejs Spridzāns pārvēlēts Dobeles novada priekšsēdētāja amatā.

Domes sēdē piedalījās 16 no 17 deputātiem, un Spridzāns guva 13 kolēģu atbalstu. Trīs balsoja pret viņu.

Priekšsēdētāja amatam virzīti arī no Spridzāna saraksta domē iekļuvušie Guntis Safranovičs un Viktors Eihmanis, taču viņi savas kandidatūras atsauca. Taču Safranovičs ir saglabājis priekšsēdētāja vietnieka amatu.

Ventspils novads

Ventspils novada domes priekšsēdētāja amatā vienbalsīgi ievēlēts līdzšinējais pašvaldības vadītājs Aivars Mucenieks no Zaļo un zemnieku savienības (ZZS).

Par Mucenieku, kurš bija vienīgais pašvaldības vadītāja amatam izvirzītais kandidāts, nobalsoja visi 15 domē ievēlētie deputāti.

Varakļānu novads

Par Varakļānu novada domes priekšsēdētāju atkārtoti ievēlēts saraksta “Vienoti novadam” līderis Māris Justs.

Par Justu balsoja astoņi no deviņiem deputātiem. Balsojumā atturējās Modra Vilkauša no saraksta “Strādāsim kopā”.

Par Justa vietnieku ievēlēts Gunārs Puntužs (Vienoti novadam).

Preiļu novads

Par Preiļu novada domes priekšsēdētāja vietnieku ievēlēts Juris Želvis (LZS). Želvis ievēlēts ar 10 balsīm par un trim pret.

Viļakas novads

Par Viļakas novada domes priekšsēdētāju atkārtoti ievēlēts Sergejs Maksimovs (Latgales partija).

Maksimova kandidatūru vienbalsīgi atbalstīja visi 14 sanākušie deputāti.

Garkalnes novads

Par Garkalnes novada priekšsēdētāju ievēlēts līdzšinējais mērs Mārtiņš Gunārs Bauze-Krastiņš (LZS).

Bauzes-Krastiņa kandidatūru atbalstīja 14 deputāti, bet viens bija pret. Par jaunā priekšsēdētāja vietnieku ar 10 balsīm par un piecām pret tika ievēlēts Juris Silovs (S).

Krāslavas novads

Par Krāslavas novada domes priekšsēdētāju ievēlēts līdzšinējais novada domes vadītājs Gunārs Upenieks (ZZS).

Upenieku slēgtā balsojumā atbalstīja 14 no 15 deputātiem, viens balsoja pret.

Engures novads

Visiem deputātiem balsojot “par”, Engures novada domes priekšsēdētāja amatā pārvēlēts Gundars Važa (VL-TB/LNNK).

VL-TB/LNNK pašvaldību vēlēšanās ieguvusi 14 no 15 deputātu mandātiem, kas vēl vairāk nostiprināja politiskā spēka pozīcijas novadā. Viens atlikušais deputāta mandāts ticis partijai “Gods kalpot mūsu Latvijai”.

Raunas novads

Raunas novada domes jaunievēlētie deputāti lēma, ka novadu arī turpmāk vadīts Evija Zurģe (Mēs savam novadam).

Zurģi vienbalsīgi ievēlēja visi seši deputāti, kuri bija ieraudušies uz sēdi.


Lielvārdes novads

Par Lielvārdes novada domes priekšsēdētāju ievēlēta Santa Ločmele (LZS). Līdz ar to amatu zaudēs līdzšinējais pašvaldības vadītājs Imants balodis (V).

Ločmeli atbalstīja 12 no 15 deputātiem. Balsojuma atturējās trīs “Vienotības” deputāti.

Apes novada

Apes novada domes priekšsēdētājas amatā ievēlēta līdzšinējā pašvaldības vadītāja Astrīda Harju (V).

Viņas vietnieka amatu saglabās Jānis Liberts (Mēs savam novadam).

Naukšēnu novds

Naukšēnu novadu vēl četrus gadus vadīs tā līdzšinējais priekšsēdētājs Jānis Zuments (“Sarma”).

Zumentu atbalstīja paša saraksta “Sarma” pieci deputāti, bet pret viņu balsoja četri deputāti no “Naukšēnu novadam” vēlētāju apvienības.

Par Zumenta vietnieku ievēlēts Gatis Ceriņš (Sarma).

Viļānu novads

Par Viļānu novada domes priekšsēdētāju atkārtoti pārvēlēta Jekaterina Ivanova (S).
Ivanovu atbalstīja deviņi deputāti, bet pret bija seši.

Amatu saglabājusi arī Ivanovas vietniece Daiga Ceipiniece (LSDSP).

Baldones novads

Par Baldones novada domes priekšsēdētāju ievēlēts SIA “Rīgas satiksme” valdes loceklis Andrejs Požarnovs (“Gods kalpot mūsu Latvijai”), līdz ar to Reģionu alianse (RA) savu varu novadā zaudējusi.

Kā iepriekš prognozēja Požarnovs, viņš ir saņēmis deviņu deputātu atbalstu. Savukārt par RA virzīto Inesi Lagzdiņu bija seši politiskā spēka pārstāvji.

Tāpat, kā prognozēts iepriekš, par Požarnova vietnieku iecelts nacionālo apvienību pārstāvošais Andris Mačs.

Kārsavas novads

Kārsavas novada pašvaldības priekšsēdētājas amatā ir pārvēlēta iepriekšējā pašvaldības vadītāja Ināra Silicka (ZZS).

Silicka saņēma 13 no 15 balsīm. Pret viņu balsoja abi “Saskaņas” saraksta deputāti, kuri domes vadītāja amatam virzīja Modri Karpovu.

Amatu saglabāja arī Silickas vietnieks Pēteris Laganovskis (Latgales partija).

Alojas novads

Alojas novada priekšsēdētājas amatu arī pēc pašvaldību vēlēšanām ir saglabājusi Dace Vilne (Reģionu alianse).

Vilnes kandidatūru atbalstīja astoņi no 15 deputātiem – trīs deputāti no “Vidzemes partijas”, divi deputāti no “Reģionu alianses”, divi no “KPV LV” un Inese Bite no “Vienotības”.

Aizkraukles novads

Par Aizkraukles novada domes priekšsēdētāju vienbalsīgi pārvēlēts Leons Līdums (Vidzemes partija/LRA).

Uz domes sēdi bija ieradušies visi 15 deputāti, un citi kandidāti domes priekšsēdētāja amatam netika virzīti.

Jaunpils novads

Jaunpils novada domes vadībā atkārtoti ievēlēta līdzšinējā domes priekšsēdētāja Ligita Gintere (ZZS) un viņas vietniece Dace Adiņa (ZZS).

Gintere saņēma vienbalsīgu deputātu atbalstu, un citu kandidātu amatam nav bijis.

Amatā pārvēlēta arī Adiņa, līdz ar to abi vadošie amati domē arī turpmāk būs Zaļo un zemnieku savienībai.

Pārgaujas novads

Pārgaujas novadu arī turpmākos četrus gadus vadīs tā līdzšinējais vadītājs Hardijs Vents (Vienoti novadam).

Ventu atbalstīja paša vadītā saraksta “Vienoti novadam” pieci deputāti. Pret viņa kandidatūru balsoja četri apvienības “Domubiedri” pārstāvji.

Tāpat amatu uz vēl četriem gadiem saglabās arī Venta vietnieks Imants Kalniņš (Vienoti novadam).

Saulkrastu novads

Saulkrastu novada vadības grožus saglabās tā līdzšinējais vadītājs Ervīns Grāvītis (VL-TB/LNNK).

Grāvīša kandidatūru jaunā sasaukuma domes pirmajā sēdē atbalstīja 10 no 15 deputātiem.
Pret Grāvīti nobalsoja pieci deputāti no “Vienotības” rindām.

Burtnieku novads

Burtnieku novada priekšsēdētāja amatā vienbalsīgi ievēlēja bijušo Valmieras pilsētas pašvaldības domes deputātu, divkārtējā olimpiskā čempiona Māra Štromberga tēvu Guntaru Štrombergu (Valmierai un Vidzemei).

Štrombergu vienbalsīgi ievēlēja visi 15 deputāti.

Par viņa vietnieku ievēlēts kādreizējais pašvaldības priekšsēdētājs Edvīns Straume (V).

Auces novads

Par Auces novada domes priekšsēdētāju pārvēlēts Gints Kaminskis (LZS), bet par vietnieci – Vija Keršus (LZS).

Uz sēdes sākumu nebija ieradies viens deputāts, tāpēc balsojumā par Kaminiski piedalījās 14 deputāti, un visi atbalstīja viņu amatā.

Savukārt vēlāk iztrūkstošais deputāts domes sēdei pievienojās, piedaloties balsojumā par Keršus. Arī viņa saņēma simtprocentīgu atbalstu.

Līvānu novads

Līvānu novada domes priekšsēdētāja amatu saglabā Andris Vaivods (ZZS).

Par Vaivodu balsoja 14 no 15 deputātiem. Vienīgais viņu neatbalstīja Valdis Labinskis (LRA).
Par Vaivoda vietnieci tika iecelta līdzšinējā domes sabiedrisko attiecību un ārējās daļas vadītāja Ginta Kraukle (ZZS).

Mārupes novads

Mārupes novada domes jaunā sasaukuma deputāti pirmajā sēdē atklātā balsojumā par priekšsēdētāju atkārtoti ievēlējuši Mārtiņu Bojāru (ZZS).

Pirmajā Mārupes novada Domes sēdē piedalījās visi 17 jaunievēlētie deputāti.

Priekšsēdētāja amatam tika izvirzīts tikai Bojārs, kuru ievēlēja ar sešpadsmit balsīm “par” un, vienam deputātam balsojot “pret”.

Vecpiebalgas novads

Vecpiebalgas novada vadītājas amatā paliks līdzšinējā novada domes priekšsēdētāja Ella Frīdvalde – Andersone (Novada attīstībai).

Frīdvaldi – Andersoni ievēlēja ar piecām balsīm par un četrām pret. Pret viņu balsoja abi “Vecpiebalgas novadam” deputāti un divi deputāti no “Par jaunajiem!” saraksta.

Par priekšsēdētājas vietnieci iecelta Ilona Radziņa (Novada attīstībai).

Alsungas novads

Par jauno Alsungas novada domes priekšsēdētāju ievēlēta Daiga Kalniņa (“Par Alsungas novada izaugsmi”).

Par Kalniņu nobalsoja pieci deputāti, bet četras deputātu balsis saņēma līdzšinējais pašvaldības vadītājs Aivars Sokolovskis (LZS).

Alsungas novada domes priekšsēdētāja vietnieka amatam tika izvirzīts un ievēlēts deputāts Grigorijs Rozentāls no apvienības “Suitu zeme”.

Strenču novads

Strenču novada domes priekšsēdētāja amatu arī turpmāk ieņems Jānis Pētersons (Nākotnes vārdā jau šodien!).

Pētersons tika ievēlēts vienbalsīgi.

Aizputes novads

Par Aizputes novada domes priekšsēdētāju ievēlēts Juris Grasmanis no nacionālās apvienības “Visu Latvijai” – “Tēvzemei un Brīvībai/LNNK” (VL-TB/LNNK), kurš iepriekšējā domes sasaukumā bija domes priekšsēdētāja vietnieks.

Par Grasmani nobalsoja astoņi deputāti, bet sešas deputātu balsis saņēma otrs šim amatam izvirzītais kandidāts Mārtiņš Grundmanis no saraksta “Progresīvie”.

Domes priekšsēdētāja vietnieka amatā ievēlēts Andris Jankovskis (VL-TB/LNNK).

Mālpils novads

Mālpils novada domes priekšsēdētāja amatā līdzšinējo vadītāju Aleksandru Lielmežu (Vienoti Mālpilij!) nomainīs viņa vietniece Solvita Strausa (Vienoti Mālpilij!).

Strausas kandidatūru atbalstīja visi deviņi sanākušie deputāti. Par viņas vietnieku iecelts Valts Mihelsons (Vienoti Mālpilij!).

Ādažu novads

Ādažu novada domes jaunā sasaukuma pirmajā sēdē par domes priekšsēdētāju atkārtoti ievēlēts Māris Sprindžuks (LRA), aģentūra LETA uzzināja pašvaldībā.

Balsošana notika atklāti, izmantojot vēlēšanu zīmes. Par Māri Sprindžuku balsoja 13 no piecpadsmit pašvaldībā ievēlētajiem deputātiem. Par priekšsēdētāja vietnieku ar 13 balsīm par atkārtoti ievēlēts Pēteris Balzāns (LRA).

Tika izveidotas pastāvīgās komitejas – Finanšu komiteja 15 cilvēku sastāvā, Izglītības, kultūras, sporta un sociālā komiteja septiņu cilvēku sastāvā, Attīstības komiteja septiņu cilvēku sastāvā.

Jau ziņots, ka 2017.gada pašvaldību vēlēšanās Ādažu novada domē no partijas “Latvijas Reģionu apvienība” ievēlēs Sprindžuks, Liāna Pumpure, Kerola Dāvidsone, Valērijs Bulāns, Kristīne Savicka, Jānis Beķers, Pēteris Pultraks, Edgars Verners, Balzāns un Jānis Neilands, no “Latvijas Zaļās partija” ievēlēts Gundars Bojārs un Raitis Kubuliņš, no “Latvijas Zemnieku savienības” – Adrija Keiša un Edvīns Šēpers, bet no partijas “Saskaņa” – Karina Sprūde.

Olaines novads

Šodien Olaines novada domes sēdē domes vadībā pārvēlēti Andris Bergs (LSDSP), Inta Purviņa (LSDSP) un Aleksandrs Čmiļs (S), aģentūru LETA informēja Olaines novada vēlēšanu komisijas priekšsēdētāja Skaidrīte Rituma.

Sēdē piedalījās 16 no 17 domē ievēlētājiem deputātiem un amatiem tika virzīti tikai Bergs, Purviņa un Čmiļs.

Bergs domes priekšsēdētāja amatā ievēlēts ar 15 balsīm “par”, bet viena vēlēšanu zīme bija bojāta.

Identisks balsojums arī bija par vietnieci Purviņu, savukārt Čmiļš vietnieka amatu ieguvis, 14 deputātiem balsojot “par”, bet divas zīmes bija bojātas.

Jau iepriekš Bergs aģentūrai LETA pauda, ka amatu sadalījums domē varētu palikt līdzšinējais.

Olaines novada domē strādā desmit Latvijas Sociāldemokrātiskās strādnieku partijas deputāti, četri pārstāv “Saskaņu”, divi nacionālo apvienību “Visu Latvijai”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK, bet viens deputāts ievēlēts no Zaļo un zemnieku savienības.

Stopiņu novads

Par Stopiņu novada domes vadītāju ievēlēta bijusī priekšsēdētāja vietniece Vita Paulāne (LRA), aģentūra LETA uzzināja pašvaldībā.

Šodien notika pirmā jaunā sasaukuma domes sēde, kuras darba kartībā bija domes priekšsēdētāja vēlēšanas.

Priekšsēdētāja amatam tika izvirzīts viens kandidāts – Paulāne, kuru vienbalsīgi – ar četrpadsmit balsīm “par” – ievēlēja šajā amatā. Attaisnojošu iemeslu dēļ sēdē nepiedalījās viens jaunievēlētais deputāts.

Jaunievēlētā priekšsēdētāja sasauca domes sēdi, kurā notika domes priekšsēdētāja vietnieka un komiteju vēlēšanas. Par domes priekšsēdētājas vietnieku vienbalsīgi ievēlēts Ainārs Vaičulens (LRA).

Paulāne Stopiņu novada domes priekšsēdētāja vietnieces amatā strādājusi četrus sasaukumus (no 2001.gada), priekšsēdētājas vietnieks Vaičulens Stopiņu novada domē kā deputāts strādājis iepriekšējā sasaukumā. Desmit deputāti turpinās strādāt no iepriekšējā sasaukuma, pieci deputāti domē ievēlēti pirmo reizi.

Līdzšinējais Stopiņu novada domes priekšsēdētājs Jānis Pumpurs (“Reģionu alianse”) šajās vēlēšanās nekandidēja.

Cēsu novads

Cēsu novada domes priekšsēdētāja amatā vienbalsīgi pārvēlēts līdzšinējais mērs Jānis Rozenbergs (V). Domes sēdē piedalījušies visi 15 domē ievēlētie deputāti, un citu kandidātu vadītāja amatam nav bijis.

Viņa partijai domē ir 11 deputātu mandāti.

Carnikavas novads

Par Carnikavas novada domes priekšsēdētāju atkārtoti ievēlēta Daiga Jurēvica (LZS).

Carnikavas novada domes priekšsēdētāja amatam tika izvirzīti trīs kandidāti no trīs politiskajām partijām – Jurēvica, Imants Krastiņš no “Reģionu alianses” un “Saskaņas” pārstāvis Eduards Burģelis

Par Daigas Jurēvicas kandidatūru nobalsoja astoņi deputāti.

Amatu saglabā arī līdzšinējā novada domes priekšsēdētājas vietniece Genovefa Kozlovska, par kuras kandidatūru minētajā amatā nobalsoja astoņi deputāti.

Kuldīgas novads

Par Kuldīgas novada domes priekšsēdētāju atkārtoti ievēlēta līdzšinējā pašvaldības vadītāja Inga Bērziņa (“Kuldīgas novadam”).

Bērziņa amatā ievēlēta ar 13 balsīm “par” un trim balsīm “pret”.

Par Bērziņu, kura bija vienīgā šim amatam izvirzītā kandidāte, nobalsoja 10 partijas “Kuldīgas novadam” deputāti un trīs Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) deputāti. Ceturtā ZZS deputāte Ruta Karloviča domes sēdē nepiedalījās.

Par domes priekšsēdētājas vietnieku ievēlēts Viktors Gotfridsons (“Kuldīgas novadam”), kurš iepriekšējā sasaukumā bija domes priekšsēdētājas 1.vietnieks. Otra priekšsēdētājas vietnieka šajā domes sasaukumā nebūs.

Priekuļu novads

Pirmajā jaunievēlētās Priekuļu novada domes sēdē par domes priekšsēdētāju ievēlēta Elīna Stapulone (LZS), kura pašvaldību vēlēšanās bija līdzšinējās domes vadītājas Māras Juzupas (LZS) politiskā spēka saraksta līdere.

Stapulone ievēlēta ar kopumā 12 deputātu atbalstu, bet trīs “Vienotības” deputāti atbalstīja savu kandidātu – Māri Baltiņu.

Juzupa šajās vēlēšanās nekandidēja.

Identisks balsojums bija arī par priekšsēdētāja vietnieku, un amatā pārvēlēts līdzšinējais mēra vietnieks Aivars Tīdemanis (LZS). “Vienotība” šim amatam virzīja Annu Broku.

Vaiņodes novads

Par Vaiņodes novada domes priekšsēdētāju atkārtoti ievēlēts līdzšinējais pašvaldības vadītājs Visvaldis Jansons (“Vaiņodes novada attīstībai”).

Par Jansonu nobalsoja pieci viņa saraksta deputāti. Pārējie četri balsoja par sava saraksta kandidātu Valdi Līkostu.

Domes priekšsēdētāja vietnieka amatā atkārtoti pārvēlēts Oļegs Jurjevs.
Vaiņodes novada domē pieci mandāti ir vēlētāju apvienībai “Vaiņodes novada attīstībai”, bet četri mandāti – “Par pārmaiņām Vaiņodes novadā”.

Krimuldas novads

Krimuldas novada domes priekšsēdētāja amatā ievēlēts līdzšinējais mēra vietnieks un Reģionu alianses un Zaļo un zemnieku savienības saraksta līderis Linards Kumskis.

Kumski atbalstīja astoņi apvienotā saraksta deputāti, bet septiņi Krimuldas novada partijas deputāti balsoja par savu kandidāti Anci Pētersoni.

Kumska vietnieks būs apvienotā saraksta pārstāvis Artūrs Caucis. Arī viņš nav guvis Krimuldas novada partijas atbalstu.

Līdzšinējais novada domes vadītājs Juris Salmiņš deputāta mandātu ir ieguvis, taču uz augstākajiem amatiem nepretendēja.

Rucavas novads

Rucavas novada domes priekšsēdētāja amatā šodien vienbalsīgi pārvēlēts līdzšinējais pašvaldības vadītājs Jānis Veits (“Novada attīstībai”).

Par Veitu nobalsoja visi deviņi domes deputāti. Otrs šim amatam izvirzītais kandidāts Andis Bārdulis no vēlētāju apvienības “Jauns atvēziens” savu kandidatūru atsauca.

LA.lv