Dabā
Zaļā dzīvošana

Papildināti karpu krājumi LVM Tērvetes ūdenskrātuvē0

Foto – mammadaba.lv

Latvijas valsts mežu Tērvetes ūdenskrātuve ik gadu karpu krājumi tiek atjaunoti. Arī šogad, maija mēnesī, ielaisti 1200 kg karpu, kas nākotnē priecēs makšķerniekus, ziņo “mammadaba.lv”.

Lai papildinātu ezera zivju krājumus, AS “Latvijas valsts meži” jau ilglaicīgi sadarbojas ar zivju audzētavu “Zive”. “Karpām Tērvetes ūdenskrātuve ir ļoti piemērota mājvieta, galvenokārt, pateicoties labajai barības bāzei un piemērotajiem dzīves apstākļiem. Te ir daudz barības, kas tām ļauj augt lielām un priecēt makšķerniekus ar izcila izmēra lomiem,” tā Rekreācijas vadītājs Kristaps Didže. Zivju krājumu papildināšana norit saskaņā ar ezeru apsaimniekošanas plānu.

Ūdenskrātuve lepojas ar izciliem karpu lomiem. Pagājušajā sezonā notverta pat 18,7 kg smaga karpa, lūk, cik raženas karpas dzīvo LVM Tērvetes ūdenskrātuvē! Varenais loms pēc mērījumu veikšanas tika atlaists ūdenskrātuvē. LVM Tērvetes ūdenskrātuvē ir noķerti arī 1,5 kg smagi asari un līdz pat 10,3 kg smagas līdakas, tomēr par ūdenskrātuves bagātību uzskatāmas karpas. Savukārt dabas draugi novērtēs arī sakopto, skaisto un mierīgo ūdenskrātuves apkārtni, iespēju iznomāt laivas un atpūtas mājiņas. Interesentiem tiek piedāvātas vienpadsmit laivas, ir izbūvētas vairāk nekā divdesmit laipas, kuras ir izvietotas vienmērīgi gar vienu ūdenskrātuves krastu.

Tveriet gleznainus rītus, atpūtieties siltās vasaras dienās un baudiet Latvijas valsts mežu Tērvetes ūdenskrātuves piedāvājumu!

LA.lv