Latvijā
Izglītība

Jānis Vētra zaudē. RSU rektors būs Aigars Pētersons 16

Par tiesībām nākamos piecus gadus vadīt RSU sacenšas bijušais RSU rektors, tagad Augstākās izglītības padomes vadītājs Jānis Vētra (no labās) un RSU profesors, bērnu ķirurgs Aigars Pētersons. Foto – Karīna Miezāja

Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) rektora amatā šodien ievēlēts RSU Doktorantūras nodaļas dekāns Aigars Pētersons.

Par Pētersonu tika atdotas 85 delegātu balsis, savukārt viņa sāncensis Augstākās izglītības padomes (AIP) priekšsēdētājs Jānis Vētra saņēma 33 delegātu balsis.

RSU rektoru uz pieciem gadiem ievēlē universitātes Satversmes sapulce, kura sastāv no 130 augstskolas pārstāvjiem, to skaitā 26 studentiem. Par rektoru ievēlē to kandidātu, par kuru klātesošie ir atdevuši vairāk nekā pusi balsu. Saskaņā ar Augstskolu likumu ievēlēto rektoru vēl apstiprina Ministru kabinets. Rektors amata pienākumus sāk pildīt pēc apstiprināšanas Ministru kabinetā.

Pētersons dzimis 1959.gadā. Viņš ir habilitēts medicīnas doktors, profesors un RSU strādā kopš 1984.gada. Pētersons izstrādājis 435 zinātniskās publikācijas, kā arī četrus izgudrojumus. Profesora vadībā promocijas darbu aizstāvējuši deviņi doktoranti. Pētersons bijis RSU Bērnu ķirurģijas katedras vadītājs, savukārt patlaban viņš ir Doktorantūras nodaļas dekāns. Pētersons ir arī Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas valdes loceklis. Iepriekš viņš bijis arī Saeimas un Rīgas domes deputāts.

Patlaban augstskolas rektors ir Jānis Gardovskis. Viņa pilnvaras RSU rektora amatā beigsies šī gada nogalē, iztekot otrajam termiņam rektora amatā.

Pētersons: Jāsargā RSU suverenitāte un nedalāmība

Ir jāsargā Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) suverenitāte un nedalāmība, uzrunājot Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) Satversmes sapulces delegātus, šodien pirms balsojuma uzsvēra RSU rektora amata kandidāts RSU Doktorantūras nodaļas dekāns Aigars Pētersons.

Viņš pauda, ka RSU redz kā atvērta tipa modernu, konkurētspējīgu Eiropas universitāti ar augstas kvalitātes studiju programmām, kas tiek realizētas mūsdienīgā studiju vidē ar izcilu pētniecību, sociālo atbildību, finansiālo neatkarību un mobilitātes iespējām.

Rektora amata kandidāts akcentēja, ka tikai spēcīga komanda var sasniegt izcilus rezultātus. Savukārt komandas galvenais uzdevums esot sargāt RSU suverenitāti un nedalāmību.

“Nav attaisnojama diskusija par RSU suverenitāti un nedalāmību ne vārdos, ne darbos, jo tas ir mūsu “alma mater” eksistenciāls pamats,” sacīja Pētersons, solot organizēt arī lojalitāti veicinošus pasākumus.

Viņš solīja nodrošināt kvalitatīvu studiju programmu realizēšanu, studējošo pētniecību, mācību resursu pieejamību. Tāpat doktorantiem un rezidentiem varētu atvērt jaunas darba vietas, uzturēt konkurētspējīgu atalgojumu, attīstīt motivācijas un sociālā atbalsta programmas, kā arī veicināt personāla pēctecības politiku.

Vētra: Augstskola nav un nebūs lielveikals ar virpuļdurvīm, kas uzņems visus

Augstskola nav un nebūs lielveikals ar virpuļdurvīm, kas laipni ierotēs iekšā ikvienu, kas tām pietuvojas, uzrunājot Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) Satversmes sapulces delegātus, šodien uzsvēra RSU rektora amata kandidāts Augstākās izglītības padomes priekšsēdētājs Jānis Vētra.

Viņš sacīja, ka ceļš uz augstskolu ikvienam jāatrod pašam, tāpat arī pašam atverot augstskolas durvis un pārkāpjot tās slieksni. “Universitāte ir radošu, gudru un arī stipras gribas mājvieta,” sacīja Vētra.

Rektora amata kandidāts atzina, ka, neskatoties uz līdzšinējiem RSU sasniegumiem un panākumiem, nākotne ir izaicinājumu pilna.

“Paldies par to, ka RSU ir sakārtota un sabiedrības respektēta augstskola, taču jālūkojas pēc jauniem mērķiem un virsotnēm, kas kāpinās augstskolas konkurētspēju un kvalitāti,” teica Vētra.

Viņa ieskatā ir nepieciešams lietpratīgi un kritiski pārskatīt studiju procesa aspektus, studiju procesu padarot nevainojamu un kvalitatīvu. Tāpat docētājiem ir jārada iespēja daudzveidīgām un plašām darba iespējām RSU, par to saņemot arī atbilstošu novērtējumu un atalgojumu, savukārt studentu centrētai izglītībai no teorijas jākļūst par realitāti, pārliecināts Vētra.

Viņš savā runā uzmanību veltīja arī zinātnei un pētniecībai RSU, uzsverot, ka tās ir vienas no būtiskākajām jomām augstskolas turpmākajā attīstībā.

LA.lv