Dabā
Laika ziņas

Nākamnedēļ ar ziemeļu vējiem Latvijā atkal ieplūdīs auksts gaiss0

Foto – Shutterstock

Šonakt laika apstākļus noteiks neliels ciklons virs Baltkrievijas. Tā ietekmē debesis būs lielākoties apmākušās, un dienvidu rajonos nedaudz uzsnigs. Pūtīs lēns līdz mērens ziemeļaustrumu vējš. Saglabāsies sals, tomēr mākoņu ietekmē gaiss atdzisīs tikai līdz -12…-17 grādiem, vien Kurzemes piekrastē būs relatīvi siltāks – termometra stabiņš noslīdēs līdz -7…-12 grādu atzīmei.

Piektdien dienā ciklons savu nozīmi zaudēs un noteicošais būs augsta spiediena atzars. Tā ietekmē debesis skaidrosies vairāk un būtiski nokrišņi nav gaidāmi. Gaiss iesils līdz -5…-9 grādiem.

Brīvdienās augsta spiediena atzars pakāpeniski atkāpsies uz austrumiem, un atmosfēras spiediens sāks pazemināties. Sestdien vēl saglabāsies mierīgs un saulains laiks, tomēr pa laikam debesis aizklās arī mākoņi. Nakts un rīta stundās vietām Kurzemē veidosies migla un sarma. Svētdien mākoņu daudzums palielināsies, un vakarā dienvidaustrumu rajonos gaidāms neliels sniegs. Sals mazināsies, un gaisa temperatūra dienā paaugstināsies līdz -3…-6 grādiem.

Nākamās nedēļas sākumā Baltijas valstis šķērsos vairākas nokrišņu zonas, kas nesīs sniegu. Latvijas dienvidaustrumu rajonos sniega segas biezums pieaugs par 4-6 cm. Līdz ar dienvidu, dienvidaustrumu vējiem Latvijā ieplūdīs siltāks gaiss, tādēļ gaisa temperatūras naktīs vairs nebūs zemākas par -10…-12 grādiem, savukārt dienā gaiss vietām iesils līdz pat -1 grādam.

Nākamās nedēļas vidū no ziemeļiem pastiprināsies augsta spiediena atzars – debesis biežāk skaidrosies, un nokrišņi mitēsies, bet ar ziemeļu vējiem Latvijā atkal ieplūdīs auksts gaiss.

LA.lv