×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.2°C
Ritma, Ramona
Piektdiena, 20. jūlijs, 2018
13. novembris, 2017
Drukāt

Lai intriganti iet, Ušakovs komentē 113 biedru izstāšanos (11)

"Saskaņas" līderis Nils Ušakovs saka uzrunu partijas "Saskaņa" pašvaldību vēlēšanu rezultātu gaidīšanas pasākumā Spīķeru koncertzālē. Foto - LETA"Saskaņas" līderis Nils Ušakovs saka uzrunu partijas "Saskaņa" pašvaldību vēlēšanu rezultātu gaidīšanas pasākumā Spīķeru koncertzālē. Foto - LETA

Tas, ka no “Saskaņas” izstājās tie, kas gadiem ilgi partijā uzturēja intrigu atmosfēru, visiem nāks tikai par labu, aģentūrai LETA pauda “Saskaņas” līderis Nils Ušakovs, komentējot situāciju Jelgavas nodaļā.

Politiķis uzsvēra, ka “Saskaņas” Jelgavas nodaļai priekšā ir vēl daudz smagu pārmaiņu. “Pēdējo divu gadu laikā partijas pirmorganizācijās tika veiktas krasas strukturālas un saturiskas reformas. Vērienīgākās reformas jau aizvadītas Rīgā, pašlaik norisinās reformas Pierīgas pašvaldībās un Jūrmalā. Šo reformu mērķis ir partijas stiprināšana un tās biedru, atbalstītāju un vēlētāju skaita palielināšana,” akcentēja politiķis.

Reformas sāktas arī Jelgavā, kur atšķirībā no citām pirmorganizācijām “pārmaiņas notika piespiedu kārtā”. “Tās saistītas ar ārkārtīgi neapmierinošiem rezultātiem pēdējās Saeimas un pēdējās divās pašvaldību vēlēšanās. Organizācijas darbam traucēja nemitīgi iekšējie konflikti un intrigas. Par kulmināciju kļuva Jelgavas organizācijas jūnija lēmums izslēgt no savējo rindām tikko ievēlēto deputātu Sergeju Stoļarovu,” klāstīja Ušakovs.

Rezultātā septembrī “Saskaņas” valde lēma par Jelgavas organizācijas likvidāciju, to apvienojot ar Jelgavas novada organizāciju. Valdes uzticību zaudēja arī likvidētās organizācijas vadītājs Ivars Jakovels, tāpēc jauno organizāciju uzticēts vadīt Saeimas deputātei no Jelgavas Zentai Tretjakai.

Pašlaik apvienotajā nodaļā palikuši 72 biedri, vakar sapulcē piedalījušies 46.

“Saskaņu” pamet 113 Jelgavas nodaļas biedri

Protestējot pret politiskās spēka centrālās valdes lēmumu, par izstāšanos no sociāldemokrātiskās partijas “Saskaņa” paziņojuši 113 Jelgavas nodaļas biedri, aģentūru LETA informēja līdzšinējais nodaļas vadītājs, Jelgavas domes deputāts Ivars Jakovels.

Partijas rindu atstāšana ir politisks protests “Saskaņas” valdes lēmumam, saskaņā ar kuru nolemts reorganizēt Jelgavas nodaļu, apvienojot to ar Jelgavas novada nodaļu. Par apvienotās nodaļas vadītāju kļuvusi Saeimas deputāte Zenta Tretjaka.

Abu nodaļu apvienošanu Jakovels sauc par demokrātiski ievēlētas vietējās valdes pilnvaru atcelšanu. Tāpat viņš pauž, ka tādējādi politiskā spēka valde savdabīgi novērtējusi nodaļas aktīvo un rezultatīvo darbu, kā rezultātā trešo sasaukumu pēc kārtas tika nodrošināta otra lielākā deputātu pārstāvniecība Jelgavas pašvaldībā.

Jelgavas domes deputāts uzskata, ka šādu lēmumu centrālā valde pieņēma, jo Jelgavas nodaļa dienu pirms pirmās jaunā sasaukuma Jelgavas domes sēdes no partijas biedru rindām lēma izslēgt domē ievēlēto Sergeju Stoļarovu. Viņš no partijas izslēgts par statūtu pārkāpumiem, biedru kopsapulces lēmumu nepildīšanu un no partijas atsevišķu pēcvēlēšanu sarunu realizēšanu, tādējādi nodarot kaitējumu partijas tēlam un apgrūtinot priekšvēlēšanu programmas īstenošanu, uzsvēra Jakovels.

Taču partijas valde Stoļarovu atjaunoja biedra statusā, un Jelgavas nodaļas biedri uzskata, ka šādi viņi ir sodīti par gatavību uzņemties atbildību un kopīgi ar citiem domē pārstāvētajiem politiskajiem spēkiem realizēt partijas priekšvēlēšanu programmu.

Paziņojumu parakstījušie uzsver, ka savulaik ir pievienojušies partijai, vadoties pēc “Saskaņas” publiski deklarētiem politiskajiem principiem – demokrātija, tiesiskums un labklājības valsts būvniecība.

“Vēlamies pateikt paldies ikvienam, kurš mūs ir atbalstījis aizvadītajās pašvaldību vēlēšanās. Tieši vēlētāju atbalsts dod mums spēkus turpināt iesāktos darbus jelgavnieku un pilsētas labā. Vienlaikus vēlamies atvainoties, ka šādos apstākļos būs daudz sarežģītāk izpildīt visus priekšvēlēšanu solījumus, bet tieši mūsu sniegtie solījumi un demokrātijas, tiesiskuma un labklājības valsts vērtības, kuras pārstāvam, neļauj mums turpmāk palikt partijā, kas šobrīd ir pazaudējusi savus vērtību orientierus. Tā būtu vienkārša maldināšana,” pauda Jakovels.

No “Saskaņas” Jelgavas domē ievēlēti trīs deputāti – Jakovels, Stoļarovs un Andrejs Eihvalds, kurš turpina darboties partijā.

 

Pievienot komentāru

Komentāri (11)

 1. Tas priecē, ka Saskaņa sāk šķelties. Cik ilgi turpināsies šī vissvara un bezatbildība? Laiks pielikt punktu

 2. Tas mīkstais puisītis laužas Latvijas Saeimā kā utaina cūka.

 3. Nepriecājies pa ātru Atbildēt

  Ka tik ar A.Ameriku nesametas kopā. Tad i Saima tiks i valdībā.
  Tas varbūt ir triks.

 4. Šis pusžīds nespēj vairs savus muļķīšus noturēt.Redz ka jāpaiet ilgam laikam lai ,Saskaņā, cilvēki nāktu pie prāta.Parasti jau žurkas bēg no grmstoša kuģa,ko viņas iepriekš to jūt.Vai viņš ir ebrejs,vai pusžīds,vai vienalga kāds cūkas izkārnijums,kas nevēl Latviešu tautai Rīgā normāli dzīvot,kam vajag okupantu valodu LATVIJĀ,jo mēs būsim laimīgāki bez viņa. Vienu es zinu,jo šis maskavas padibene ātāk aizvāksies uz to sūda bedri krieviju pie pārējiem mēsliem,jo Latvijā paliks gaišāk un mēs kļūsim LATVISKĀKI.

 5. Kas Rīgā beidzot parādīsies kāda cita- eiropeiski domājoša krievvalodīgo partija? Savādāk ušakovam tāds monopola stāvoklis visu laiku.

 6. Saskaņa ir Interfrontes dibināta partija,lai realizētu Interfrontes politisko Latvijas ,kā latviesu dibinātas nacionālas valsts iznīcināšanu.

 7. Saskaņa sāk šķelties – tas vienmēr ir patīkami!!! 3 lielākā nodaļa ārpus Rīgas!

  Lēnām, bet visiem jau zināmā virzienā!!
  Ideālā gadījumā varētu sašķelties 5 atsevišķos veidojumos!!!

  Lai notiek!!!

 8. Pareizi ir, vajag ieviest kārtību. Citādi Saskaņā iestātos tāds pats haoss kā Vienotībā

Draugiem Facebook Twitter Google+