×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.5°C
Jautrīte, Kamila, Digna, Sāra
Trešdiena, 18. jūlijs, 2018
25. februāris, 2018
Drukāt

LOK dod pirmo vērtējumu: pēc šīm olimpiskajām spēlēm smaidām (8)

Foto Reuters/Scanpix/LETAFoto Reuters/Scanpix/LETA

Latvijas komanda Phjončhanas olimpiskajās spēlēs nostartēja labi un gandrīz visi sportisti parādīja savus labākos rezultātus, pēc Olimpiādes sacensību programmas noslēguma secina Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) ģenerālsekretārs Žoržs Tikmers.

Latvija Phjončhanas olimpiskajās spēlēs izcīnīja vienu bronzas medaļu, bobslejā divniekiem to sarūpējot Oskaram Melbārdim un Jānim Strengam.

“Pēc šīm olimpiskajām spēlēm smaidām, jo Latvijas komanda no tām ir atgriezusies ar medaļu un ļoti augstām vietām,” sarunā ar žurnālistiem teica Tikmers.

“Šobrīd kādam teikt skarbāku vārdu nav pamata, jo atšķirībā no Riodežaneiro nav tādas vajadzības. Izvērtējumu tam, kas notika, vispirms dos visu sporta veidu federāciju valdes un arī LOK izpildkomiteja. Būs speciāls ziņojums LOK ģenerālajā asamblejā marta beigās,” atzīmēja Tikmers.

Viņš uzskata, ka Latvijas sportisti gana labi iesaistījušies cīņā par medaļām.

“Jautājums, ko mēs saprotam ar cīņu pa medaļām. Tās var būt simtdaļas, kas vairākkārt šķīra vietas, tomēr tas, manuprāt, ir nedaudz plašāk interpretējams jēdziens, jo sportisti, kuri iekļuva pirmajā sešiniekā, pie veiksmīgas apstākļu sakritības varēja cīnīties par medaļām. Domāju, katrs sporta veids ir jāvērtē atsevišķi. Kopumā komanda ir nostartējusi labi un gandrīz visi sportisti ir sasnieguši savu labāko formu un arī parādījuši savus labākos rezultātus daudzos sporta veidos,” stāstīja Tikmers.

Salīdzinot ar iepriekšējām Ziemas olimpiskajām spēlēm, Phjončhanā esot atgriezies olimpiskais gars.

“Šeit bija droši, kas ir pats svarīgākais, turklāt domāju, ka arī loģistika un sadzīve bija augstā līmenī, visiem dienestiem ātri iestrādājoties. Mums šajā jautājumā nebija nekādu uztraukumu – šajā Olimpiādē nebija vajadzīgs ne santehniķis, ne elektriķis. Viss bija atrisināts, un visiem, pamatā sportistiem, šādos pasākumos ir jājūtas komfortabli. Drošība un olimpiskais gars bija tās divas lietas, kas šajās olimpiskajās spēlēs bija. No savas pieredzes varu teikt, ka kopumā šīs bija vienas no labākajām pēdējo gadu olimpiskajām spēlēm,” atklāja Tikmers.

LOK ģenerālsekretārs vēlreiz atgādināja, ka Latvijas sportisti Phjončhanā nostartējuši godam.

“Domāju, līdzjutēji mums ir ļoti profesionāli un izglītoti, it sevišķi tie, kuri seko līdzi saviem sporta veidiem. Paši sportisti skeletonā, bobslejā un kamaniņās mūs ar saviem panākumiem zināmā mērā ir izlutinājuši. Uzskatām, ka katra vieta, kas ir ārpus labāko trijnieka, ir neveiksme. Nē, tā nav. Aicinu vēlreiz paskatīties uz komandas sastāvu un sporta veidiem, salīdzinot to ar mūsu kaimiņvalstīm un plašākā kontekstā. Redzot, ar kādu pretinieku tehniku un resursiem šeit bija jācīnās, mūsu sportisti šajā Olimpiādē ar ļoti nelieliem izņēmumiem izdarīja visu, kas no viņiem ir atkarīgs. Jā, atsevišķos sporta veidos pietrūka simtdaļas vai tikai pāris soļi līdz medaļai,” skaidroja Tikmers.
[yesnopoll background=”#ff9c51″

Pievienot komentāru

Komentāri (8)

 1. Rezultāti salīdzināšanai
  Marins Dukurs: Turina (2006) 7.vieta. Vankūvera (2010) 2.vieta. Soči (2014) 2.vieta. Phjončhana (2018) 4.vieta.
  Tomass Dukurs: Vankūvera (2010) 4.vieta. Šoči (2014) 4.vieta. Phjončhana (2018) 5.vieta.
  Andris Šics un Juris Šics: Turina (2006) 7.vieta. Vankūvera (2010) 2.vieta. Soči (2014) 3.vieta, komandām 3.vieta. Phjončhana (2018) 6.vieta, komandām 6.vieta.
  Elza Cauce: Soči (2014) 12.vieta, komandām 3.vieta. Phjončhana (2018) 16.vieta.
  Oskars Gudromovičs: Vankūvera (2010) 12.vieta. Soči (2014) 10.vieta. Phjončhana (2018) 14.vieta.
  Andrejs Rastorgujevs: Vankūvera (2010) 10 km 50 vieta. Soči (2014) 15 km masu starts 14.vieta, 20 km 33.vieta, 12,5 km iedzīšana 9.vieta, sprints 17.vieta. Phjončhana (2018) 10 km sprints 24.vietā, 12, 5 km iedzīšana 12., 20 km 59. , 15 km masu starts 28.vietā.
  Oskars Melbārdis ar stūmējiem Daumantu Dreiškenu, Arvi Vilkasti un Jāni Strengu: Soči (2014) 2.vieta, Phjončhana (2018) 5.vieta.

 2. …jā, smaidām. Kā sūdā iekāpuši. LOK “fīreri” var smaidīt pa īstam -par mūsu naudu izdzīvojās pa otru pasaules malu…. arī aizsardzības ministrs sakritības pēc šai laikā bija ieplānojis vizīti Korejā. Nesaprotu tikai, kas mums interesants ir Korejas armijā. Uz Izraēlu varēja aizbraukt – tur ir ko pamācīties…

 3. Ilmāram jāapskatās vārdnīca un gramatikas grāmatā. Starp citu, tas nosaukums, Ziemas olimpiade ir īpašvārds, tāds pat kā Ilmārs.
  Nevajag meklēt kašķi pirtī. Ka nedabū pats utis.

 4. Nogriezt algas Aldonim un viņa svītai. Naudu- jaunatnes sportam

 5. Ja paši sevi nepaslavēs , neviens viņus nepaslavēs

 6. Latviešu valodā ir sešnieks, nevis sešinieks. Ziemas olimpiskās spēles – vārds ziemas jāraksta ar mazo burtu.

 7. Ir sešnieks, nevis sešinieks. Ziemas olimpiskās spēles – vārds ziemas nav jāraksta ar lielo burtu.

 8. visu sporta veidu federāciju valdes un arī LOK izpildkomiteja ar visu birokratvarzu un olimpiskajiem turistiem -superlabi!

Draugiem Facebook Twitter Google+