Mobilā versija
Brīdinājums -0.4°C
Evelīna, Mētra, Aurēlija
Svētdiena, 26. februāris, 2017
31. janvāris, 2015
Drukāt

Samaksa par papildu darbu – nepietiekama (1)

Foto- LETAFoto- LETA

Strādāju iestādē un kāda darbinieka slimošanas laikā viņu aizvietoju. Padaru savu astoņu stundu un vēl kolēģa darbu, bet man maksā tikai par divām papildu stundām. Vai tas ir likumīgi? INGMĀRS RĪGĀ

Valsts darba inspekcijas Darba tiesību nodaļas Konsultatīvā centra vadītāja Zaiga Strode atgādina, ka, slēdzot darba līgumu, darbinieks ar darba devēju vienojas par amatu, profesiju, darba pienākumiem, darba laiku un citiem būtiskiem jautājumiem.

Darba tiesisko attiecību pastāvēšanas laikā darba devējam nav atļauts bez darbinieka piekrišanas vienpusējā kārtā mainīt darba līguma nosacījumus, piemēram, uzdot veikt papildu darba pienākumus.

Ja darbinieks piekrīt strādāt vairāk, nekā paredzēts līgumā, saskaņā ar Darba likuma 65. pantu šie uzdevumi jāveic līdztekus nolīgtajam darbam.

Attiecībā uz piemaksas apmēru abām pusēm ir savstarpēji jāvienojas. Ja nepiekrītat papildu darbu veikt par mazāku samaksu, varat atteikties to darīt, un darba devējam tad būs jāmeklē cits aizvietotājs.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Pareizi, ja tev liekas, ka tev maz maksā, ej prom no darba devēja un pats sev noorganizē lielāku samaksu!
    Kļūsti par pašnodarbināto. Tad kur ir problēma?

Slimība pārvarēta, atveseļojamies. ES vērtē Latvijas ekonomiku (4)Latvija pēdējos gados pieredzējusi vāju ekonomikas izaugsmi, ekonomiskās nenoteiktības un ES fondu krituma dēļ, bet īstermiņa prognozes ir pozitīvākas, teikts Eiropas Komisijas vērtējumā par finansiālo, ekonomisko un sociālo situāciju dalībvalstīs.
Putnu gripas dēļ Vītiņu pagastā saimnieki bažījas par cāļiem (1)Visām vistām un zosīm jāiztur trīs mēnešu ieslodzījums
Cenas noteic turīgākie: Zemgalē un Latgalē zeme dārgāka (1)Lauksaimniecībā izmantojamai zemei cenas noteic turīgākie zemnieki
Pasaulē
Pieaug saražotā siera un biezpiena apjoms; mocarellai - uzvaras gājiensSaskaņā ar provizoriskajām aplēsēm, pērn Latvijā saražotas 41 500 tonnas siera un biezpiena, kas ir 7,5% pieaugums salīdzinājumā ar 38 600 tonnām
Draugiem Facebook Twitter Google+