Mobilā versija
-2.7°C
Lidija, Lida
Pirmdiena, 16. janvāris, 2017
31. janvāris, 2015
Drukāt

Samaksa par papildu darbu – nepietiekama (1)

Foto- LETAFoto- LETA

Strādāju iestādē un kāda darbinieka slimošanas laikā viņu aizvietoju. Padaru savu astoņu stundu un vēl kolēģa darbu, bet man maksā tikai par divām papildu stundām. Vai tas ir likumīgi? INGMĀRS RĪGĀ

Valsts darba inspekcijas Darba tiesību nodaļas Konsultatīvā centra vadītāja Zaiga Strode atgādina, ka, slēdzot darba līgumu, darbinieks ar darba devēju vienojas par amatu, profesiju, darba pienākumiem, darba laiku un citiem būtiskiem jautājumiem.

Darba tiesisko attiecību pastāvēšanas laikā darba devējam nav atļauts bez darbinieka piekrišanas vienpusējā kārtā mainīt darba līguma nosacījumus, piemēram, uzdot veikt papildu darba pienākumus.

Ja darbinieks piekrīt strādāt vairāk, nekā paredzēts līgumā, saskaņā ar Darba likuma 65. pantu šie uzdevumi jāveic līdztekus nolīgtajam darbam.

Attiecībā uz piemaksas apmēru abām pusēm ir savstarpēji jāvienojas. Ja nepiekrītat papildu darbu veikt par mazāku samaksu, varat atteikties to darīt, un darba devējam tad būs jāmeklē cits aizvietotājs.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Pareizi, ja tev liekas, ka tev maz maksā, ej prom no darba devēja un pats sev noorganizē lielāku samaksu!
    Kļūsti par pašnodarbināto. Tad kur ir problēma?

Eksperti: Kūdras ieguves biznesam noteikts ļoti strikts darbības rāmisLai Latvijā sāktu kūdras licencētu ieguvi, uzņēmējiem jārēķinās ar stingru normatīvo aktu regulējumu, kas paredz izvērtēt visus iespējamos riskus un ietekmes.
Saimniecībā notika par EK mācības: PVD neizpratnē par nelaimi Krimuldā (6)Pagaidām nav zināms, kāpēc Āfrikas cūku mēris (ĀCM) skāris cūku novietni “Rukas” Krimuldas novada Krimuldas pagastā, kurā bija 5023 dzīvnieki, šorīt intervijā
Mājsaimniecības neizmanto iespējas samazināt elektrības rēķinus un maksā vairāk (15)Elektrību tērējam vairāk, mājsaimniecības aizvien neizmanto iespējas samazināt rēķinus
Pasaulē
Draugiem Facebook Twitter Google+