×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.4°C
Milija, Maiga
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
24. decembris, 2017
Drukāt

Papildu līdzekļus saistībā ar VDK dokumentu nodošanu arhīvam varētu pieprasīt vēlāk (5)

Foto LETAFoto LETA

Papildu līdzekļus saistībā ar VDK dokumentu nodošanu Latvijas Nacionālajam arhīvam varētu pieprasīt, kad likumprojekts par šādām izmaiņām būs vairāk pavirzījies uz priekšu.

Nacionālās apvienības “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK priekšsēdētāja vietnieks Gaidis Bērziņš sacīja, ka pirms pieprasīt papildu nepieciešamo finansējumu likumprojekts būtu jāatbalsta vismaz otrajā lasījumā.

Likumprojekta anotācijā teikts, ka VDK dokumentu izvietošanai Nacionālajā arhīvā vajadzīgs papildu finansējums. 30 000 eiro ir nepieciešami telpu pielāgošanai, bet vēl 20 000 eiro speciālajām glabāšanas iekārtām kartotēkām un lietvedības lietām. Vēl glabātavām jānodrošina papildu apsardze, kas gadā varētu izmaksāt 24 000 eiro.

Bērziņš prognozēja, ka šo finansējumu varētu pieprasīt no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem.

Kā ziņots, Saeima 21.decembrī nodeva izskatīšanai komisijās likumprojektu, kas paredz Satversmes aizsardzības birojā esošo VDK dokumentu nodošanu Latvijas Nacionālajam arhīvam līdz nākamā gada 1.jūnijam. Komisijām nodotais likumprojekts arī nosaka, ka minētos dokumentus ar zinātniskajiem komentāriem jāpublicē līdz 2018.gada beigām.

Ar likumprojektu sākotnēji bija paredzēts atrisināt situāciju, ka pētniekiem nepieciešama pielaide valsts noslēpumam, lai izmantotu Satversmes aizsardzības biroja Totalitārisma seku dokumentēšanas centra telpas, kur pašlaik glabājas VDK dokumenti.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

 1. Pilna valdība ar čekistiem un stukačiem !!!

 2. Gaīdam ka nebūs vairs kam atbildēt.
  Šķšles īpašumus vajadzētu nacionalizēt. Viņš ir vislielākaiais žuļiks

 3. galvenais - novilcināt Atbildēt

  stiept garumā, cik tik ilgi iespējams.
  Tad paies vēlēšanas, un … varēs iedot pigu, un … šī kuriozi-anekdotiskā pārkrāmēšanās, daudzu tūkstošu, no nodokļu naudas, vērtībā, būs beigusies ar iepriekš ieplānoto iznākumu – čiku.
  Kārtējo čiku Latvijas neo boļševistiskajā vēsturē.
  Vecie boļševiki paliks … netraucēti sēžam kā akmens dūksnājā.

Draugiem Facebook Twitter Google+