×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.5°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
4. februāris, 2015
Drukāt

Elektriskie sildītāji ir noderīgas rezerves apkures ierīces

1. Augu gadu un īpaši vēsākā sezonā noder k

1no3
Foto - Andris OzoliņšFoto - Andris Ozoliņš

Ventilatori

Mājokli der nodrošināt ar vienu vidējas jaudas portatīvo siltā gaisa ventilatoru. Tajā atrodas vaļēja karstā spirāle, kas uzsilda gaisu, ka ar ventilatoru iedzen telpā. Šī ierīce ir rekordiste gadījumos, ja nepieciešams ļoti ātri uzsildīt telpu. Piemēram, pēc ilgākas prombūtnes mājās ir ļoti vēss, bet, kamēr krāsns vai uz gaidīšanas režīmu noregulētā apkure iesils, bērni var saķert iesnas. Atliek tikai istabā uz grīdas nolikt elektrisko ventilatoru, ieslēgt to uz maksimālo režīmu, un pēc 15 minūtēm telpa jau silta. Jo lielāka ventilatora jauda, jo ātrāk tas piesilda telpu.

Termoventilatoriem ir vairāki siltuma režīmi un arī parastais ventilācijas režīms, ar kuru var atdzesēties. Termoventilatoru priekšrocības ir ļoti ātrā gaisa uzsildīšana, izskatīgums, kompaktums un zemā cena. Pie ierīces mīnusiem varētu minēt to, ka gaiss, izplūstot caur sakarsētām metāla spirālēm, tiek sausināts, kā arī tiek sadedzināti gaisā esošie putekļi, izraisot raksturīgu aromātu. Tāpēc termoventilatoru neiesaka lietot telpās, kurās ilgi jāuzturas (speciālisti min, ka ar keramisko sildelementu aprīkotām ierīcēm gaiss sanākot kvalitatīvāks). Turklāt ierīce samērā skaļi dūc. Termoventilatoru nedrīkst apsegt un atstāt ieslēgtu bez uzraudzības.

Vienkāršu termoventilatoru internetveikalos var iegādāties no 10 EUR, lielveikalos – no 7,95 EUR. Pusprofesionālais “Vagner SDH” ar 2000 W jaudu ir funkcionāla un eleganta sarkana kaste (32x32x21cm) ar rokturi, cena ap 33 EUR. Lieliska “Matti Walker” dizaina termoventilators “Max Stadler Form” maksā 89,90 EUR, bet profesionālie siltā gaisa pūtēji maksā, sākot no 400 EUR.

  1. Augu gadu un īpaši vēsākā sezonā noder k
  2. Eļļas sildītāji [cap
  3. Konvektori Konvektor

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+