Uncategorized

Papildu ziņas Iedzīvotāju reģistrā0

Foto – LETA

Pieņemti grozījumi “Iedzīvotāju reģistra likumā”, papildinot reģistrā iekļaujamo ziņu apjomu. Tagad informācija būs plašāka un vieglāk pieejama.

 

Turpmāk Iedzīvotāju reģistrā ierakstīs arī ziņas par personai noteiktajiem rīcībspējas ierobežojumiem, dzimtas uzvārda vēsturisko formu un citas valodas personvārda oriģinālformu, kā arī ziņas par dokumentu, kas apliecina valsts valodas prasmes līmeni.

Likumā tagad noteikts, ka persona ar rīcībspējas ierobežojumu pati varēs sniegt ziņas reģistram, kā arī lūgt labot kļūdas vai izslēgt aizliegtās ziņas. Lai atvieglotu šādu ziņu pieprasīšanas un saņemšanas kārtību, turpmāk iesniegumā varēs nenorādīt motivāciju.

Izmaiņas likumā nosaka, ka Iedzīvotāju reģistrā varēs iekļaut ziņas gan par citas valodas personvārda oriģinālformu latīņu alfabēta transliterācijā, gan dzimtas uzvārda vēsturisko formu, ja persona to vēlēsies un varēs apliecināt. Tāpat grozījumi nosaka, ka reģistrā ierakstīs ziņas par ārzemnieka personvārda atveides formu latviešu valodā.

Lai mazinātu slodzi valsts iestādēm un personām, te būs atrodamas ziņas arī par dokumentu, kas apliecina valsts valodas prasmes līmeni un pakāpi. Tādējādi valsts iestādēm šī informācija būs pieejama vienuviet – tas ļaus ietaupīt laiku un resursus, kas saistīti ar ziņu pieprasīšanu un sagatavošanu.

Iedzīvotāju reģistrā turpmāk iekļaus ziņas par noteikto aizliegumu izsniegt personu apliecinošu dokumentu bērnam, kas jaunāks par 14 gadiem, vai izbraukt no valsts bērnam, kas jaunāks par 18 gadiem. Būs arī informācija par personu apliecinošu dokumentu, uzturēšanās atļauju un citu dokumentu statusa maiņas datumu un iemeslu. Tas atvieglos iestāžu darbu, pārbaudot personas identitāti, kontrolējot ārzemnieku uzturēšanos, kā arī pārliecinoties par dokumenta derīgumu.

 

LA.lv