Latvijā
Politika

Paplašina amatpersonu tiesības savienot amatus4

Foto: Reinis Inkēns, Saeimas Administrācija

Saeima ceturtdien, 1.februārī, galīgajā lasījumā pieņēma grozījumus likumā “Par interešu konflikta novēršanu valsts amatpersonu darbībā”, kas nosaka, ka valsts amatpersonas savu amatu varēs savienot ar darbu konsultatīvajās padomēs, darba grupās, komisijās, portāls LA.lv uzzināja Saeimā.

Līdz šim likums noteica šo amatu savienošanas liegumu, taču saskaņā ar likuma grozījumiem turpmāk par valsts amatpersonas darbu neuzskatīs amatu, ko valsts amatpersona, pārstāvot attiecīgo iestādi, ieņem citu institūciju veidotajās komisijās, konsultatīvajās padomēs un darba grupās un par kuru nav noteikta atlīdzība.

Izmaiņas interešu konflikta novēršanas likumā rosinājis Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs, norādot, ka līdzšinējais liegums ieņemt amatu vērtējams kā nesamērīgs.

Grozījumi paredz vēl citas izmaiņas, tostarp vienkāršāku kārtību, kādā iestādes vadītājs dod atļauju amatpersonai savu amatu savienot ar citu darbu. Šādos gadījumos lēmumu, kas iestādei turpmāk būs jāreģistrē, varēs noformēt arī rezolūcijas formā. Tas atvieglos iestādes vadītāja darbu un birokrātiskās procedūras.

Tāpat ar grozījumiem noteikts, ka visi Nacionālo bruņoto spēku profesionālā dienesta karavīri un zemessargi, kuri pilda karavīra amata pienākumus, ne tikai tie, kuri piedalījušies starptautiskajās operācijās, varēs izmantot un pieņemt kā dāvanas Latvijas uzņēmēju īpašos piedāvājumus, tostarp pakalpojumus un atlaides.

LA.lv