×
Mobilā versija
Brīdinājums +19°C
Melānija, Imanta
Svētdiena, 19. augusts, 2018
1. februāris, 2018
Drukāt

Paplašina amatpersonu tiesības savienot amatus (4)

Foto: Reinis Inkēns, Saeimas AdministrācijaFoto: Reinis Inkēns, Saeimas Administrācija

Saeima ceturtdien, 1.februārī, galīgajā lasījumā pieņēma grozījumus likumā “Par interešu konflikta novēršanu valsts amatpersonu darbībā”, kas nosaka, ka valsts amatpersonas savu amatu varēs savienot ar darbu konsultatīvajās padomēs, darba grupās, komisijās, portāls LA.lv uzzināja Saeimā.

Līdz šim likums noteica šo amatu savienošanas liegumu, taču saskaņā ar likuma grozījumiem turpmāk par valsts amatpersonas darbu neuzskatīs amatu, ko valsts amatpersona, pārstāvot attiecīgo iestādi, ieņem citu institūciju veidotajās komisijās, konsultatīvajās padomēs un darba grupās un par kuru nav noteikta atlīdzība.

Izmaiņas interešu konflikta novēršanas likumā rosinājis Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs, norādot, ka līdzšinējais liegums ieņemt amatu vērtējams kā nesamērīgs.

Grozījumi paredz vēl citas izmaiņas, tostarp vienkāršāku kārtību, kādā iestādes vadītājs dod atļauju amatpersonai savu amatu savienot ar citu darbu. Šādos gadījumos lēmumu, kas iestādei turpmāk būs jāreģistrē, varēs noformēt arī rezolūcijas formā. Tas atvieglos iestādes vadītāja darbu un birokrātiskās procedūras.

Tāpat ar grozījumiem noteikts, ka visi Nacionālo bruņoto spēku profesionālā dienesta karavīri un zemessargi, kuri pilda karavīra amata pienākumus, ne tikai tie, kuri piedalījušies starptautiskajās operācijās, varēs izmantot un pieņemt kā dāvanas Latvijas uzņēmēju īpašos piedāvājumus, tostarp pakalpojumus un atlaides.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

 1. Bet tas attiecas tikai uz labi apmaksātajiem amatiem.
  Pašvaldības galvenās bibliotēkas darbiniece ar algu 350 “uz rokas”, lai pabarotu ģimeni, arī turpmāk nedrīkstēs vakarā būt savas bibliotēkas apkopēja.

 2. Sie strādās pa desmit vietām,saņdems labo atalgojumu bet dažam labam nav pat viena darba vieta pie siles..

 3. Vai tad ar 5 valdes locekļa amatiem nepietiek?
  Kā ar normatīvajiem aktiem par darba laika ilgumu un cilvēktiesībām?
  Kur Jansons?

  • Bet tas attiecas tikai uz labi apmaksātajiem amatiem.
   Pašvaldības galvenās bibliotēkas darbiniece ar algu 350 “uz rokas”, lai pabarotu ģimeni, arī turpmāk nedrīkstēs vakarā būt savas bibliotēkas apkopēja.

Draugiem Facebook Twitter Google+