Latvijā
Politika

Paplašinās amatpersonu tiesības savienot amatus 2

Foto-Shutterstock

Valsts pārvaldes un pašvaldības komisija šodien nolēma iesniegt skatīšanai Saeimā grozījumus likumā “Par interešu konflikta novēršanu valsts amatpersonu darbībā”, lai atteiktos no līdzšinējā lieguma valsts amatpersonām savu amatu savienot ar darbu konsultatīvajās padomēs, darba grupās un komisijās.

Plānots likumu papildināt ar daļu par atļauju savienot valsts amatpersonas amatu ar amatu, ko amatpersona ieņem saskaņā ar likumu, Saeimas apstiprinātajiem starptautiskajiem līgumiem, Ministru kabineta noteikumiem un rīkojumiem, ja tas neapdraud valsts amatpersonas vai institūcijas, kurā attiecīgā valsts amatpersona ir nodarbināta, normatīvajos aktos noteikto patstāvību, kā arī pedagoga, zinātnieka, ārsta, profesionāla sportista un radošo darbu, arī veicot šos darbus kā saimnieciskās darbības veicējam saskaņā ar likumu.

Tāpat tiek piedāvāts, ka amatu, ko valsts amatpersona, pārstāvot attiecīgo iestādi, ieņem citu institūciju veidotajās komisijās, konsultatīvajās padomēs un darba grupās un par kuru nav noteikta atlīdzība, neuzskatīs par valsts amatpersonas darbu.

Grozījumi paredz vēl citas izmaiņas, tostarp vienkāršāku kārtību, kādā iestādes vadītājs dod atļauju amatpersonai savu amatu savienot ar citu darbu. Šādos gadījumos lēmumu, kas iestādei turpmāk būs jāreģistrē, varēs noformēt arī rezolūcijas formā. Tas atvieglos iestādes vadītāja darbu un birokrātiskās procedūras.

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) atbalsta šādas izmaiņas, šodien sēdē norādīja biroja priekšnieka amata pienākumu izpildītāja Ilze Jurča. Tāpat izmaiņas interešu konflikta novēršanas likumā rosinājis tieši KNAB, norādot, ka līdzšinējais liegums ieņemt amatu vērtējams kā nesamērīgs, aģentūru LETA informēja Saeimas Preses dienestā.

Kā priekšlikumu iesniegšanas termiņu komisija šodien noteica 4.septembri.

LA.lv