×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.1°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
2. augusts, 2016
Drukāt

Paplašināta Āfrikas cūku mēra riska zonu teritorija (4)

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Valdība otrdien apstiprināja Zemkopības ministrijas sagatavotos grozījumus noteikumos par Āfrikas cūku mēra (ĀCM) likvidēšanas un draudu novēršanas kārtību. Grozījumi paplašina ĀCM riska zonas Latvijā.

Apstiprinātie grozījumi papildina ĀCM I riska zonas teritoriju – papildus jau noteiktajiem novadiem un pagastiem tagad tajā ietilpst arī Baldones, Bauskas, Iecavas, Ķekavas un Stopiņu novads, Siguldas pilsēta, Siguldas novada Allažu un Siguldas pagasts, kā arī Vecumnieku novada Vecumnieku, Stelpes, Bārbeles un Skaistkalnes pagasts. 

Izmaiņas noteic, ka Ķeguma, Amatas, Mālpils, Salaspils, Ikšķiles, Jaunjelgavas, Neretas, Salas un Viesītes novads, Siguldas novada Mores pagasts, kā arī Vecumnieku novada Valles un Kurmenes pagasts ir iekļauts ĀCM II riska zonas teritorijā. Tāpat ĀCM II riska zonas teritorijā ietilpst viss Ogres novads un Limbažu pilsēta.
 
Savukārt ĀCM III riska zonas teritorijā, papildus jau noteiktajiem novadiem un pagastiem, ietilpst Ainažu un Salacgrīvas pilsēta.

Visiem dzīvnieku īpašniekiem un dzīvnieku izcelsmes produkcijas ražotājiem, kuri atradās no ĀCM brīvā zonā, bet tagad ir nokļuvuši kādā ierobežojuma zonā, ir jāseko līdzi noteikumu izmaiņām un jāievēro visi attiecīgajā zonā noteiktie ierobežojumi un nepieciešamie biodrošības pasākumi.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. Lasot rodas dīvaini sajūta, ka mūsu un netikai mūsu tā saucamie lopiņu “speciālisti” vāji draudzējas ar galvu. Kad Viduslaikos Eiropā plosījās Lielais mēris, “civilizētajā” Eiropā, kas dzīvoja mēslos līdz ausīm, izmira līdz 90% iedzīvotāju. 10% atlikušajiem tātad bija kaut kāda imunitāte. Ja tā nebūtu tad eiropā balto cilvēku nebūtu. Izkaujot cūkas, mēris netiek ne ierobežots ne arī novērsti tā turpmākie uzliesmojumu. Jo šie pasākumi ir bezjēdzīgi. Pēc šādas loģikas arī ja uzliesmo gripas epidēmija vajadzētu izkaut visus iedzīvotajus veseli vai slimi, lai tik neizplatās talāk. Izšaujot meža cūkas nekas netiek darīts infekcijas apslāpēšanai. No otras puses skatoties, ja jau šī infekcija ir tik nāvīga, tad meža cūkas jau sen visas būtu apsprāgušas. Bet tā tas nav. Tatad kaut kas nav kārtībā ar veterināriem?

  2. Pamazām izputina Latvijas laukus ,NEBŪS ILGI JĀGAIDA KAD BŪS ARĪ LIELLOPIEM KĀDA SĒRGA .

  3. Zemkopības ministrijas atbildība Atbildēt

    Kopš 2009.gada ir bijuši aicinājumi izstrādāt ĀCM apkarošanas rīcības plānu. Taču tikai pēc tam, kad Latvijā tika konstatēts pirmais ĀCM gadījums, Zemkopības ministrija sāka rīkoties, paredzot, piemēram, pasākumus mežacūku skaita ierobežošanai, kā arī stiprinot biodrošības prasības.

  4. Un kas ar Tukuma novadu?! Slampes pagastā ĀCM konstatēts. Runā, ka arī ap Kandavu esot

Draugiem Facebook Twitter Google+