×
Mobilā versija
Brīdinājums +25.9°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
29. aprīlis, 2015
Drukāt

“Papriecājieties, vēlāk piedzīvosiet pārsteigumu!” (2)

Foto: LETAFoto: LETA

Jautāju lasītājiem, vai viņi seko līdzi Valsts prezidenta kandidātu izvirzīšanai un vai uzskata, ka šajā jautājumā politiķiem ir svarīgas arī tautas domas.

Dace Kalniņa Veselavā: “Esmu ieskatījusies portāla “manabalss.lv” piedāvātajā kandidātu sarakstā un vērtēju pozitīvi, ka cilvēkiem tiek dota iespēja izteikt savu viedokli. Taču Valsts prezidentu vēlēs Saeima. Kopumā cilvēkiem ir maz informācijas par kandidātiem, jo tā pieejama galvenokārt tiem, kas uzturas virtuālajā vidē. Bet laucinieki tagad, kad sākusies pavasara darbu sezona, virtuālajā vidē ir stipri retāk nekā pilsētnieki. Turklāt laukos ir diezgan nomākts noskaņojums, neredzam, ka politiķi daudz domātu par situāciju reģionos. Jo viena lieta ir politiķu retorika, bet otra – paveiktie darbi. Laukos, cik pašvaldības pašas dara, tik ir.”

Anna Gaigule Rīgā: “To, ka Saeimas politiķiem patiešām rūp tautas domas, viņi pierādītu, ja vēlētu Valsts prezidentu atklāti un caurspīdīgi. Mēs redzētu, kurš par ko balsojis, un nebūtu jādomā par varbūtējiem “aizkulišu tirgus” darījumiem.

Pašreiz man daudz laika aizņem mazdēliņa auklēšana, taču, cik pagūstu, sekoju līdzi politikai. Bet tiem, kas paši nav iesaistījušies politikā, reizēm ir diezgan grūti izprast norises tajā un vērtēt. Tādas pārdomas radās, kad biju izlasījusi Zatlera grāmatu. Savulaik gan tās aplokšņu algu lietas, gan veids, kā viņš tika izraudzīts amatā, manī izraisīja iebildumus, bet tagad domāju, ka viņš bijis labs prezidents.

Bet, domājot, ko tauta ievēlētu par prezidentu, ja būtu tāda iespēja, esmu diezgan skeptiska. Izvirzītu Lembergu, Ušakovu vai vēl pavisam nesen – Sudrabu… Nezinu, kādām debesu zvaigznēm kādā kārtībā jānostājas, lai būtu labvēlīgs brīdis un amatā tiktu ievēlēts vislabākais, viscienīgākais šā amata pretendents.”

Tamāra Grigase Krāslavas novadā: “Tagad ir spēkā likums, ka Valsts prezidentu aizklāti ievēl Saeimas deputāti, un skaidrs, ka notiks politiskas vienošanās. Tam, ka cilvēki var internetā balsot par savu kandidātu, nav nekādas nozīmes. Domāju, ka īstais Valsts prezidenta kandidāts vēl nav parādījies. Partijas piedāvā personas pēc principa: “Tagad papriecājies vien, tauta, par kandidātiem, bet pārsteigums vēl sekos!””

Voldemārs Vadziņš Talsos: “Tas nekur neder, ka jau tik daudz prezidenta kandidātu, jo katra mazā partija izvirza savu. Parādīsies vēl kandidāti, un, jo tālāk, jo kļūs interesantāk. Bet kas tās par partijām, kurās ir tikai divsimt cilvēku! Vajadzētu, lai ir vismaz divi tūkstoši. Man patīk ASV sistēma, ka tur cīnās divas partijas – demokrāti un republikāņi, un izšķirīgajā posmā ir tikai divi prezidenta amata kandidāti.”

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

 1. Mums sponsoriem vienalga viss
  Vai labais tu vai kreisais,
  Ja mūsu naudu pieņemiet,
  Tad prezidentu pienesiet!

  Bet tauta, lai nu priecājas,
  Ka viņu vispār piemin kāds,
  Jo pozitīvismā sēž doma,
  Ka tautu jāslauc visās jomās!

  • Ko šie zinātnieki Latvijai 25 gados ir atklājuši? Kāds ir darba rezultāts (zinātniskais atklājums)??
   Visi tikai sit dūri galdā, bet vai nauda kokos aug?!!

Draugiem Facebook Twitter Google+