×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.6°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
15. jūlijs, 2013
Drukāt

Par 0,9 miljoniem latu Eiropas naudas rekonstruēs RSU zinātnes centru Kleistos

LETALETA

Izmantojot Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) līdzfinansējumu zinātnes un pētniecības infrastruktūras modernizācijai un attīstībai, ir sākta Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) zinātnes centra “Kleisti” Rīgā rekonstrukcija, aģentūru LETA informēja augstskolas Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītājs Edijs Šauers.

Rekonstrukcijas plānotās investīcijas ir 897 017 lati, un to plānots pabeigt sešu mēnešu laikā.

Pēc rekonstrukcijas un nepieciešamo iekārtu iegādes zinātnes centrā darbu turpinās RSU A.Kirhenšteina Mikrobioloģijas un virusoloģijas institūts, kā arī uz to no RSU centrālās ēkas Dzirciema ielā tiks pārvietotas vēl citas RSU zinātnes struktūrvienības – Darba drošības un vides veselības institūts, Bioķīmijas laboratorija un Androloģijas laboratorija.

Atjaunotajā centrā tiks veikti pētījumi šūnu bioloģijā, proteomikas un epiģenētiskie pētījumi, infektoloģijas pētījumi, kā arī biomarķieru izstrāde slimību diagnostikai un terapijas efektivitātes monitoringam. Šie pētījumu virzieni ļaus pilnveidot un attīstīt zināšanas par bioloģiskiem procesiem un to regulējošajiem mehānismiem, kas nodrošina cilvēku veselību un ir iesaistīti slimību izraisīšanā, stāstīja Šauers.

Papildus RSU zinātnes centrā “Kleisti” tiks iekārtota laboratorija apkārtējās vides un darba vides pētījumiem. Šo pētījumu mērķis ir uzlabot un veicināt iedzīvotāju veselību, izpētot endogēno un eksogēno riska faktoru ietekmi dažādās iedzīvotāju populācijās.

Rekonstrukcijas rezultātā tiks veikta laboratorijas telpu pārplānošana, tiks telpiski optimizētas dažādu laboratoriju palīgtelpas un izveidota semināru telpa visu ēkā izvietoto zinātnisko struktūrvienību un laboratoriju izmantošanai. Telpu izvietojums un aprīkojums būs pieejamas personām ar funkcionāliem traucējumiem. Aktivitātes ietvaros plānots rekonstruēt telpas aptuveni 2800 kvadrātmetru platībā, veicot nepieciešamos būvniecības darbus un uzstādot ēkas iekšējās komunikācijas.

Rekonstrukcijas darbi tiks veikti ERAF līdzfinansētā RSU sabiedrības veselības un klīniskās medicīnas valsts nozīmes pētniecības centra izveides un modernizācijas projekta ietvaros. Darbus veiks SIA “Arčers”. Pēc rekonstrukcijas darbu paveikšanas sekos pētniecībai nepieciešamā aprīkojuma uzstādīšana. Projektu plānots pabeigt līdz 2014.gada 31.augustam. Projekta kopējais finansējums ir 5 386 666 lati, tai skaitā attiecināmās izmaksas – 5 361 396 lati, no kuriem ERAF līdzfinansējuma apjoms ir 4 810 510 lati.

Iecerēts, ka nākotnē RSU zinātnes centra atrašanās Kleistos nodrošinās pētniecības sinerģiju un infrastruktūras kopīgu izmantošanu arī ar blakus esošajām pētniecības institūcijām – Latvijas Biomedicīnas pētījumu un studiju centru un Latvijas Universitātes plānoto Biotehnoloģiju centru.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+