Mobilā versija
-2.1°C
Tenis, Dravis
Otrdiena, 17. janvāris, 2017
23. septembris, 2014
Drukāt

Par 1. Pasaules karu no latviešu un franču redzespunkta

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Pirmā pasaules kara simtgades atceres ietvaros Francijas institūts Latvijā sadarbībā ar LNMM, Pirmā Pasaules kara historiālu Peronā (Francija), Latvijas Kara muzeju un Latvijas Nacionālo vēstures muzeju piedāvā lekciju ciklu “Indivīds un Pirmais pasaules karš”, kurā ar priekšlasījumiem uzstāsies franču un latviešu speciālisti.

Pirmā tikšanās – jau ceturtdien, 25. septembrī, plkst. 15 Latvijas Kara muzejā.

Franškontē universitātes docētāja Odile Ruanete referēs par franču karavīriem Pirmajā pasaules karā, Latvijas Kara muzeja vēsturnieks Klāvs Zariņš iepazīstinās ar latviešu karavīru pieredzi globālajā konfliktā, bet Burgundijas universitātes UNESCO katedras mūsdienu vēstures profesors Kristofs Likāns savam referātam izvēlējies tēmu “Spalvaino grādīgais. Francijas vīna vēsture un Pirmais pasaules karš. 1914 – 1918”.

Otrā tikšanās, veltīta medicīnai un Pirmajam pasaules karam, notiks 30. septembrī Latvijas Nacionālajā vēstures muzejā. Trešā tikšanās 27. novembrī būs veltīta bērna vietai militārā konfliktā.

Ieeja bezmaksas. Referāti franču un latviešu valodā ar tulkojumu.

Pievienot komentāru

Sieva ziņo par vīra pazušanu: Rolands devās peļņā uz Vāciju (10)42 gadus vecais Rolands Rumba 10. janvārī pēdējo reizi sazinājās ar sievu, un kopš tā laika par viņu nav nekādu ziņu, liecina
Saimniecībā notika pat EK mācības: PVD neizpratnē par nelaimi Krimuldā (6)Pagaidām nav zināms, kāpēc Āfrikas cūku mēris (ĀCM) skāris cūku novietni “Rukas” Krimuldas novada Krimuldas pagastā, kurā bija 5023 dzīvnieki, šorīt intervijā
Draugiem Facebook Twitter Google+