Mobilā versija
+7.1°C
Ņina, Ninona, Antoņina, Oksana
Piektdiena, 28. oktobris, 2016
23. septembris, 2014
Drukāt

Par 1. Pasaules karu no latviešu un franču redzespunkta

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Pirmā pasaules kara simtgades atceres ietvaros Francijas institūts Latvijā sadarbībā ar LNMM, Pirmā Pasaules kara historiālu Peronā (Francija), Latvijas Kara muzeju un Latvijas Nacionālo vēstures muzeju piedāvā lekciju ciklu “Indivīds un Pirmais pasaules karš”, kurā ar priekšlasījumiem uzstāsies franču un latviešu speciālisti.

Pirmā tikšanās – jau ceturtdien, 25. septembrī, plkst. 15 Latvijas Kara muzejā.

Franškontē universitātes docētāja Odile Ruanete referēs par franču karavīriem Pirmajā pasaules karā, Latvijas Kara muzeja vēsturnieks Klāvs Zariņš iepazīstinās ar latviešu karavīru pieredzi globālajā konfliktā, bet Burgundijas universitātes UNESCO katedras mūsdienu vēstures profesors Kristofs Likāns savam referātam izvēlējies tēmu “Spalvaino grādīgais. Francijas vīna vēsture un Pirmais pasaules karš. 1914 – 1918”.

Otrā tikšanās, veltīta medicīnai un Pirmajam pasaules karam, notiks 30. septembrī Latvijas Nacionālajā vēstures muzejā. Trešā tikšanās 27. novembrī būs veltīta bērna vietai militārā konfliktā.

Ieeja bezmaksas. Referāti franču un latviešu valodā ar tulkojumu.

Pievienot komentāru

Psihiatrijas krēslas zona: valsts svētlaimīgā neziņā par slimu noziedznieku likteniViņi var pazust kādā spraugā, kas radusies Veselības un Tieslietu ministrijas sadarbībā. Viņi ir psihiski slimi cilvēki, kuri sava veselības stāvokļa dēļ izdarījuši noziedzīgus nodarījumus, tajā skaitā arī vardarbīgus, ar letālām sekām.
Jūra sāk atgriezties. Cik strauji tas notiks?Jūras ūdens, ko no mums uz laiku bija “aizņēmusies” Ziemeļjūra, palēnām sācis atgriezties un atplūdīs palēnām. Taču Baltijas jūras ekoloģijai vairāk būtu
Draugiem Facebook Twitter Google+