×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.5°C
Jautrīte, Kamila, Digna, Sāra
Trešdiena, 18. jūlijs, 2018
26. marts, 2017
Drukāt

Par 100 000 eiro atbalstu “Rampas ugunīm” neizpratnē sabiedrība un paši naudas dalītāji (31)

Ekrānšāviņš no "Rampas ugunīm".Ekrānšāviņš no "Rampas ugunīm".

Lai iedvesmotu Latvijas iedzīvotājus caur citu cilvēku veiksmes stāstiem, Andra Kiviča vadītajam sarunu raidījumam “Rampas ugunis” (skatāms kanālā “RīgaTV 24”) Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) atvēlējusi 100 000 eiro nodokļu maksātāju naudas. Par veiksmes stāstu notikušo atbalsta piešķiršanu sauc vienīgi minētais kanāls. Pati NEPLP par savu lēmumu nav sajūsmā un uzskata, ka bijusi situācijas ķīlniece. Naudu divu TV kanālu atbalstam pērnruden, tā sauktajās deputātu kvotās iedalīja parlamentārieši. Arī viņus neapmierina, kā nauda tālāk pārdalīta.

Neparedzēts gadījums

Dotāciju 200 000 eiro apmērā no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem reģionālajiem TV kanāliem “ReTV un “RīgaTV 24” to darbības nodrošināšanai pagājušajā rudenī rosināja trīs koalīcijas partiju deputātu grupa: Raivis Dzintars un Gaidis Bērziņš (Nacionālā apvienība); Augusts Brigmanis un Armands Krauze (Zaļo un zemnieku savienība); Solvita Āboltiņa un Edvarts Smiltēns (“Vienotība”). Šis priekšlikums tika apstiprināts un iekļauts šā gada valsts budžetā.

Lai šo naudu sadalītu, NEPLP sarīkoja konkursu par sabiedriskā pasūtījuma daļas (piešķirto 200 000 eiro) nodošanu konkrētajām komerciālajām televīzijām. Ņemot vērā valsts simtgades tuvošanos, konkurss tika sludināts par raidījumu veidošanu ar mērķi nodrošināt nacionālā kultūras mantojuma saglabāšanu. Konkursā, kas beidzās 16. martā, pusi no deputātu atvēlētās naudas jeb 100 000 eiro saņēma SIA “Vidzemes Televīzija”, kas kanālā “ReTV” par to veidos četru raidījumu ciklus. Savukārt otru pusi saņēma AS “TV Latvija”, kas visus 100 000 eiro atvēlēs raidījumam “Rampas ugunis” kanālā “Rīga TV24”.

Situācijas ķīlnieki

“Mēs faktiski bijām situācijas ķīlnieki,” atzīst NEPLP pārstāve Gunta Līdaka, uzsverot, ka padome pildījusi valsts budžeta likumā noteikto. “Mēs savā ziņā izpildījām pastkastes funkciju. Deputāti piešķīra naudu, mēs izsludinājām projektu konkursu. TV kanālu pārstāvji iesniedza šos konkrētos projektus, un alternatīvu, no kā izvēlēties, nebija,” lēmumu par 100 000 eiro piešķiršanu “Rampas ugunīm” pamato Līdaka. Viņa novērtē Saeimas deputātu vēlmi atbalstīt pašmāju medijus, tomēr aizrāda, ka deputātu kvotas ir sliktākais veids, kā šo atbalstu sniegt. “Tas ir pilnīgi šķērsi. Šādā veidā tiek diskreditēti gan paši mediji, gan NEPLP, un arī sabiedrība ir neizpratnē,” teic Līdaka. Viņa aicina domāt par sistēmisku pieeju vietējo mediju atbalstam, definējot skaidrus noteikumus. G. Līdaka sola, ka padome rosinās un uzturēs diskusiju, lai sakārtotu šo jautājumu nākotnē.

Bet Saeimas deputāti, kuri rosinājuši minēto finansiālo atbalstu konkrētajiem TV kanāliem, visticamāk, nebalsotu par 100 000 eiro piešķiršanu vienam atsevišķam raidījumam. “Priekšlikuma mērķis bija plašāks atbalsts bezmaksas apraides reģionālajiem kanāliem,” uzsver A. Brigmanis. Arī G. Bērziņš akcentē, ka mērķis bija nedaudz cits, proti, sabiedrības informēšana par norisēm un procesiem reģionos, kā arī vietējās mediju telpas stiprināšana. Viņaprāt, naudas sadalē atbildība vairāk gulstas uz NEPLP. “Būtu daudz pareizāk, ja šis atbalsts tiktu virzīts raidījumiem par sabiedriski politiskiem procesiem un diskusijām par šiem jautājumiem,” spriež E. Smiltēns. Viņš arī uzsver, ka ir principā pret deputātu kvotām kā tādām, ja ir iespēja caur citiem instrumentiem atbalstīt sabiedriski nozīmīgas vajadzības, kur pa vidu jābūt skaidriem kritērijiem un mērķiem.

Pievienot komentāru

Komentāri (31)

 1. Ņemot vērā Kiviča kunga profesionālo darbu,cieņpilnu attieksmi un sagatavotību katram raidījumam kapēc ne.Raidījums tiešām baudāms

 2. Nu Andra Kiviča raidījumam lai tiek,tiešām nav žēl.Tas vispār ir unikāls projekts kurā tiek saglabātas latvijas cilvēku,zināmu vai mazāk zināmu videoliecības.Daudzi jau ir miruši un viņus redzēt dzīvajā var tikai šajā raidījumā,uzzināt viņu stāstījumu.Raidījums jau ir uzskatāms kā dokumentālais arhīvs par latviešiem.

 3. Vienotība izmeta no NEPLP Mjartānu, kas cirta zivi par reģionālajām informācijas telpām. Nav brīnums, ka pēc nedēļas 100k iegūst sviests TV Rīgai, kamēr pierobežā joprojām nav pārklājums un cilveki skatās PutunTV. Valsts parvaldes efektivitātes paraugstunda. DP nāktos papētit, vai šo visu neorganizē Kremļa spalvainā roka, jo ierindas pilsonim tas izskatās parāk stulbi, lai būtu vienkārši nejaušība.

  • Mazlatvisko Mjartānu izmeta NA, jo Mjartāns dalīja radiofrekvences krievu radiostacijām. Bez tam, Mjartāns un īpaši Dimants bija ļoti impotenti latviskās mediju telpas sargāšanā.
   Vai “cirst zivi” nozīmē “rubīt fišku” jeb būt ar izpratni?

 4. latviete parastā Atbildēt

  Katram ir iespējas izveidot tādu raidījumu kā Rampas ugunis, iegūt skatītāju atbalstu un novērtējumu un visbeidzot arī valsts atbalstu! Tas raidījums jau neradās vakar, tajā ir ieguldīts liels darbs un neba jau Kiviča viena darbs tur ieguldīts – to taču var redzēt – strādā forša komanda! Lai arī esmu tikai tante no laukiem, kura sākumā to Kiviču ciest nevarēja – kā ieraudzīju cilvēka izaugsmi un pilnveidi – sapratu vadibas izvēles pamatotību! Lai Kivičam veicās un skauģi lai rada paši, un tad gaida valdības atbalstu!

 5. Kā var pateikt, ka situācijas ķīlnieki, atdodot 100k? Te kādi 90’ie? Rekets atgriezies, ka ķīlnieki? Ja vajag, jādod, ja nevajag, nav jādod! Kāpēc man neviens, kā ķīnieks, neiedot 100k?

 6. Ieraudzīja tur Gribuli, un uzreiz piešķīra peso. Tā Gribule ir neatvairāma.

 7. Karteja naudas izskiesana . ja , tik traki ir vajadzigs , lai Gunta Lidaka , ziedo sis kapeicinas , no svas gada aldzinas !!!

 8. Karteja naudas izskiesana . ja , tik traki ir vajadzigs , lai Gunta Lidaka , ziedo sis kapeicinas , no svas gada aldzinas !!!

 9. Pats neskatos bieži, taču vērtējums pozitīvs.
  valsts naudiņu mīl visi, tādēļ argumentam vajadzētu būt reitingam. Domāju, ka “rampas ugunis”būtu labi skatītāju vērtēts

 10. Raidijums tiešām labs. Ari Andris Kivics liekas ir istaja vieta, jo prot tiesam sakarigi vadit raidijumu un ari “pec varda kabata” nav jamekle prieks klausities. Intervejamie ari gana interesantas personibas visadam gaumem.

 11. Tādas summas piešķiršana raidījumam kuram nav nekāda satura ir cūcība. Te dažos komentāros slavēts raidījums laikam Kivičš pats pacenties.Ir daudz interesantāki raidījumi,kuriem vajag finansiālu atbalstu Šos 100000 eiro vajag ieturēt no deputātu un NEPLP padomes locekļu algām. Nu jau par traku sāk šķiesties ar nodokļu maksātāju naudu. Kam tā ļoti patīk šī tukšā pļāpāšana lai vāc ziedojumus un klausās uz nebēdu,Kad vajadzīgs palīdzēt ļoti slimiem bērniem tad valstij naudas nav,vāciet ziedojumus vienīgā atbilde.

 12. Viss ir vienkāršāk- uz intervijām Kivičš aicinās politiķus, pašvaldību vēlēšanas tepat pie durvīm.

 13. Raidījums ir labs.Bet nodokļu maksātāju nauda tādam nav jādod, lai iztiek no reklāmām. Jo tas ir tipisks komercraidījums, lai piesaistītu skatītāju interesi un valsts pasūtījuma kritēriji ir aiz matiem pievilkti. Cita starpā tur ir intervijas ar visādiem pesteļiem un dīvaiņiem,astrologiem utt.,kam nav nekādas saistības ar nacionālā kultūras mantojuma saglabāšanu.Es negribu, ka ar manu naudu šķaidās šādiem nolūkiem, kaut arī visu cieņu Kivičam.Starp citu, kā saka modes frizieri, vīriešiem tās pusisdzītās galvas vairs neesot modē, bet garāki un kuplāki mati.

  • tādas pusizdzītas galvas pašreiz ir lielā cieņā Ukrainā. Kivičs, iespējams, vēlas solidarizēties ar tiem revolucionāriem 😀

 14. Kā Ščuka tā var melot ?

 15. Vienam patīk māte,otram meita bez kleitas.Kur aptauja par tīkamāko raidījumu?

 16. Raidījums varbūt arī ir labs, par to nav runa, bet laikā, kad cilvēki mirst, jo nevar atļauties medicīnas pakalpojumus, aknu transplantācijas utt., piešķirt šādu summu raidījumiem ir augstākā mērā cinisms.
  Būtu labāk dažas dzīvības izglābuši!

 17. Rampas Ugunis ir tiešām labs raidījums, jo vadītājs prot sakarīgi uzdot jautājumus un vienmēr zin par ko runā.
  Negatīvie komentāri rodas: ,,Neesmu redzējis, bet ir viedoklis!”

 18. Rampas ugunis tiešām ir saturīgs un skatāms raidījums, ar cieņu pret intervējamo un skatītāju. Atbalstu tas ir nopelnījis.

 19. Blogeriem par ko padomāt Atbildēt

  Latvijā jāorganizē tāds pat gājiens pret Korupciju, kā Krievijā visās pilsētās un tūlīt pat, pavasarī, kāmēr spēcīgi rit aizsākšanas enerģija, tad visi darbi ir lieli un izdodas..! Vatad tiešām mēs mostos tāpat kā viņi, tikai tad, kad pie tā strādā rietumu finansētās organizācijas un politiķi… Varbūt mūsu blogeri varētu to darīt patiesi gaišas nākotnes vārdā un negaidīt, kamēr kāds no ārzemēm to apmaksās… Nuja mumsjau rietumiem lojāla Valsts, kurš tad maksās.

 20. Nodokļus maksātājs Atbildēt

  ES nodokļus vairs nemaksāšu.

 21. WTF….apmēram pavmit cilvēki mirst no aknu mazspējas un transplantācija izmaksā 20.00 tūkstosu.
  Valsts teica, ka nav naudas un nevar palīdzēt. Jau daži nomira, jo bija jāgaida tatas ziedojumu.
  Nu marazma amēbas ti ierēdņi. dod naudu, smadzeņu skalošanas mašīnai, kura degradē cilvēkus, bet nevar iedot naudu dzīvības glābšanai. PRETĪGI. bezsmadzeņu radījumi, galvās vates…
  Ikviens ūdens galva, pārspētu to mērkaķus valdībā ar gudrību.

 22. Pilnīgs blefs. Projektu konkursa nolikumā bija jābūt ierakstitiem izlietošanas mērķiem un kritērijiem. Un arī kontroles mehānismam un noteikumam par to, ko darīt, ja piešķirtā nauda netiek lietota atbilstoši mērķim. Ja “Rampas ugunis” atbilst konkursa noteikumiem, tad kur tur problēma? Tātad nav nekādi ķīlnieki – kam gribēja, tam piešķīra. Galu galā, ja nebija, no kā izvēlēties, vienmēr var pateikt, ka šis konkurss ir beidzies bez rezultātiem, un sludināt nākamo.

 23. Paldies Kivičam. Rampas ugunis tiešām ir viens ļoti saturīgs un visnotaļ skatāms raidījums,kādu LTV otru grūti atrast. Tā ka-ar naudas sadali viss ir pareizi un vislabākajā kārtībā.

 24. latviete parastā Atbildēt

  Rampas ugunis – labs raidījums ar cieņpilnu attieksmi pret intervējamiem un skatītājiem!
  Lai A.Kivičs arī turpmāk strādā tik godprātīgi! Skauģi – strādājiet un jums arī viss būs labi!

 25. Līvu krāsojamais albūms par 30 000 Atbildēt

  Paldies Raivim Dzintaram! Tas ir viņa nopelns, ka 100 000 eiro aiziet “Rampas ugunīm”.

 26. Deputāti NOPIRKA TV, lai sevi reklamētu par nodokļu maksātāju naudu

Draugiem Facebook Twitter Google+