Ekonomika

Par 148 000 latu pārdotas zivjaudzētavas “Nagļi” valsts kapitāla daļas 0

Foto: LETA

Par 147 966 latiem pārdotas zivju audzētavas AS “Nagļi” valsts kapitāla daļas, biznesa portālu “Nozare.lv” informēja Privatizācijas aģentūrā (PA).

PA uzņēmuma akcionāriem pārdevusi visas valstij piederošās 75 493 akcijas.

PA turējumā esošās akcijas un valsts pensiju budžetam nodotās akcijas tika atsavinātas vienlaicīgi saskaņā ar 2013.gada jūnijā apstiprinātajiem privatizācijas un pārdošanas noteikumiem.

Valsts pensiju speciālā budžeta akciju pārdošanu PA īstenoja saskaņā līgumu, kas 2013.gada 28.martā tika noslēgts starp Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūru (VSAA) un PA.

Valsts kapitāla daļa “Nagļos” veidoja 14,69% no sabiedrības 513 822 latu pamatkapitāla, no tām 7,08% jeb 36 382 akcijas bija valsts pensiju speciālajam budžetam nodotās akcijas.

PA Komercdarbības dienesta galvenā projektu vadītāja Daina Prūse stāstīja, ka sāktā veiksmīgā sadarbība ar VSAA, organizējot valsts pensiju speciālajam budžetam nodoto “Nagļu” akciju pārdošanu, ir pierādījusi savu efektivitāti un būtu turpināma. “PA ir uzkrāta būtiska pieredze valsts kapitāla daļu pārvaldīšanā un atsavināšanā, kas ļauj pārdošanas procesu organizēt efektīvi, vienlaikus ietaupot VSAA administratīvo resursu,” uzsvēra PA pārstāve.

AS “Nagļi” īpašumā ir zivju audzēšanas komplekss, kas uzņēmumam nodrošina līderpozīcijas Latvijas pārtikas karpu ražotāju vidū.

Kā liecina SIA “Firmas.lv” informācija, AS “Nagļi” 2012.gadu noslēdza ar 185 895 latu apgrozījumu un 184 962 latu peļņu.

Jau ziņots, ka vērtīgākās valsts kapitāla daļas PA turējumā ir “Lattelecom”, kur valstij pieder 51% kapitāla daļu, un “Latvijas Mobilais telefons”, kur valstij tieši pieder 5% kapitāla daļu un netieši vēl 34,73% kapitāla daļu (ar “Lattelecom” un VAS “Latvijas Valsts radio un televīzijas centrs” līdzdalību).

 

LA.lv