×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.0°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
7. aprīlis, 2016
Drukāt

Par 348 000 eiro izsolīts krēsls, uz kura sēžot, Roulinga sarakstīja “Hariju Poteru”

Foto: mugglenet.comFoto: mugglenet.com

Ozolkoka krēsls, uz kura sēžot, britu rakstniece Džouna Roulinga sarakstīja pirmos divus romānus par Hariju Poteru, ir pārdots izsolē Ņujorkā par 394 tūkstošiem ASV dolāru (348 tūkstošiem eiro), ziņo britu raidsabiedrība BBC.

Izsolē, kuru rīkoja izsoļu nams “Heritage Auctions”, krēslu nosolīja pircējs, kas nevēlējās izpaust savu vārdu. Pārdevējs atklājis, ka desmit procentus no izsoles ienākumiem ziedos Roulingas izveidotajam labdarības fondam “Lumos”, kā arī izteicis cerību, ka krēsls tiks novietots vietā, kur to var apskatīt bērni.

Krēsls ir izgatavots pagājušā gadsimta trīsdesmitajos gados un rakstniece to ieguva bez maksas, jo tas atradās Edinburgas pašvaldības dzīvoklī, kur viņa dzīvoja deviņdesmito gadu vidū.

Krēsla sēdekli rotā uzraksts: “Es rakstīju “Hariju Poteru”, sēžot uz šī krēsla”. Uz krēsla atzveltnes ir Roulingas autogrāfs un lūgums nevērtēt mēbeli tikai pēc ārējām pazīmēm.

Rakstniece atzina, ka šis krēsls bijis visērtākais viņas dzīvoklī, tomēr ir tālu no ērtības ideāliem.

“Mana nostalģiskā daba ar skumjām noraugās, kā tas aizpeld no manis. Tomēr mana mugura neskumst,” Roulinga pajokoja vēstulē, kas pievienota šim krēslam.

Roulinga jau 2002.gadā ziedoja šo krēslu kādai labdarības organizācijai. 2009.gadā šo mēbeli nopirka kāds kolekcionārs par 29 tūkstošiem dolāru.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+