×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.5°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
23. jūnijs, 2012
Drukāt

Par 4,5 miljoniem latu rekonstruēs Rīgas Tautas daiļamatu pamatskolas ēku

Foto-LETAFoto-LETA

Rīgas Tautas daiļamatu pamatskolas ēkas Skrindu ielā rekonstrukcija pašvaldībai izmaksās 4 488 240 latus, neieskaitot pievienotās vērtības nodokli, liecina Iepirkumu uzraudzības biroja mājaslapā publicētais paziņojums par iepirkuma konkursa rezultātiem.

Iepirkuma konkurss noslēdzies dārgāk, nekā plānots, – iepriekš tika prognozēts, ka 4,5 miljoni latu būs kopējās projekta īstenošanas izmaksas, kurās pievienotās vērtības nodoklis jau ir iekļauts.

Iepirkuma konkursā saņemti divi pieteikumi, bet lētākais bijis SIA “Abora” piedāvājums. Plānots, ka skolas remonts tiks pabeigts divu gadu laikā.

Rīgas Tautas daiļamatu pamatskolā joprojām ir ogļu apkure un ēka atrodas sliktā tehniskā stāvoklī, tāpēc atlikt remontu vairs neesot iespējams.

Skolas direktore Alla Štolcere šā gada februārī uzsvēra, ka apkure skolā ir svarīgākā problēma. “Vakarā, noslaukot putekļus no palodzēm, no rīta tās atkal ir melnas. Bērni gadiem elpo izdedžu putekļus, kas tiek iekšā pat caur pakešu logiem. Bērni darbojas smēdē un kļūst melni kā velni, bet viņiem nav, kur nomazgāties,” stāstīja direktore. Arī pēc mākslas nodarbībām otas un rokas bērniem jāskalo aukstā ūdenī.

Nomainot apkures sistēmu, skolā būs arī siltais ūdens. Rīgas domes Īpašuma departamenta direktors Oļegs Burovs norādīja, ka līdz šim Tautas daiļamatniecības pamatskolu pieslēgt centrālajai apkurei nebija iespējams, jo tuvumā nav siltumtīkla trašu, taču tagad netālu Abrenes ielā, būvējot jauno tiesu ēku, izbūvētas jaunas komunikācijas un saņemta atļauja, ka arī skola varēs pieslēgties centrālās siltumapgādes tīkliem.

Rekonstrukcijas gaitā pamatskolas korpusā paredzēts izvietot mācību klases un speciālās daiļamatu apmācības klases, darbnīcas, kā arī bibliotēku, aktu zāli, ēdnīcu ar virtuvi un administrācijas telpas. Projektā paredzēts izbūvēt telpas bēniņos daiļamatu klašu izvietošanai.

Pie skolas plānots izbūvēt arī 1200 kvadrātmetru lielu, 10,8 metrus augstu sporta kompleksu, kas būs savienots ar skolas korpusu. Tajā tiks izveidoti laukumi volejbolam, basketbolam, rokasbumbai, florbolam, badmintonam, tenisam, turklāt zāles augstums ļautu rīkot arī starptautiskas sacensības volejbolā. Sporta zālē paredzētas transformējamas tribīnes ar 258 vietām, vienlaikus tiktu izbūvētas dušas, ģērbtuves, trenažieru zāle un citas nepieciešamās telpas.

Ēkas būvniecības projektu pērn par 63 000 latu izstrādājusi SIA “Skonto būve”.

Kā ziņots, Rīgas dome šā gada aprīlī budžeta grozījumos paredzēja Oskara Kalpaka Tautas daiļamatu pamatskolas renovācijas Skrindu ielā 1 uzsākšanai 1,5 miljonus latu. Tikpat liela summa paredzēta arī pamatskolas “Rīdze” Krišjāņa Valdemāra ielā 2 remontam.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+