×
Mobilā versija
+5.7°C
Tāle, Raimonda, Raina, Klementīne
Piektdiena, 27. aprīlis, 2018
18. aprīlis, 2015
Drukāt

Par 85 000 eiro ir nosiltināta dzīvojamā māja ar 11 dzīvokļiem Rīgā (5)

Foto-LETAFoto-LETA

Ir pabeigti dzīvojamās mājas Rīgā, Brīvības gatvē 300, siltināšanas darbi, aģentūrai LETA pastāstīja pašvaldības SIA “Rīgas namu pārvaldnieks” preses pārstāve Santa Vaļuma.

Mājai ir trīs stāvi, tajā ir 11 dzīvokļu īpašumi, viena kāpņu telpa, pagrabs un tehniskais stāvs. Ēka nodota ekspluatācijā 1937.gadā.

Projekta mērķis bija būtiski uzlabot mājas siltumnoturību, kā arī paaugstināt tās iedzīvotāju komforta līmeni. Projekta laikā veikta sienu un caurbrauktuves pārseguma siltināšana; bēniņu pārseguma siltināšana; pagraba pārseguma siltināšana, ieejas durvju un vējtvera durvju nomaiņa, kāpņu telpu un pagraba logu nomaiņa, logu nomaiņa dzīvokļos, kā arī karstā ūdens un apkures cauruļvadu izolācijas nomaiņa.

Pēc minēto energoefektivitātes pasākumu veikšanas plānots sasniegt siltumenerģijas ietaupījumu 55,22% apmērā.

Ēkas siltināšanas darbi sākti pērn augustā ar Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) atbalstu. Projektu īstenoja dzīvokļu īpašnieku biedrība “Brīvības 300” sadarbībā ar “Rīgas namu pārvaldnieku”.

Projekta kopējās izmaksas ir 84 595,75 eiro, no tiem 39 128 eiro ir ERAF līdzfinansējums. Izmaksas uz vienu objekta kvadrātmetru lēšamas 108 eiro apmērā.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

 1. jāsmejas kā tiek krāpti iedzīvotāji. Ēka būvēta ar kaļķi, forši. nesošo ārējo sienu mitrums bija 8%, tagad jau ir 35%. Pēc šī trakā karstuma noteikti vel ir vairāk, apsveicu mājas iedzīvotājus ar sēnēm un puvi plus ar nesošo sienu koroziju. Un nekādas energoefektivitātes nav ir tikai 75% vairāk izmaksu. Lai parāda Latvijā kur ir kāds nams kas piecus gadus tiek espluatēts ar siltinātām ārsienām un ir energo efektīvs – tādu nav. Ir vesela kaudze pierādījumu kā tiek krāpti iedzīvotāji šādā veidā.

 2. jāsmejas kā tiek krāpti iedzīvotāji. Ēka būvēta ar kaļķi, forši. nesošo ārējo sienu mitrums bija 8%, tagad jau ir 35%. Pēc šī trakā karstuma noteikti vel ir vairāk, apsveicu mājas iedzīvotājus ar sēnēm un puvi plus ar nesošo sienu koroziju. Un nekādas energoefektivitātes nav ir tikai 75% vairāk izmaksu. Lai parāda Latvijā kur ir kāds nams kas piecus gadus tiek espluatēts ar siltinātām ārsienām un ir energo efektīvs – tādu nav. Ir vesela kaudze pierādījumu kā tiek krāpti iedzīvotāji šādā veidā.

 3. Ekonomikas ministrija nav vēl pamodusies? Atbildēt

  Kad Rīgas dzīvojamo māju dzīvokļi tiks beidzot aprīkoti ar individuālo siltumenerģijas uzskaiti-alokatoriem un siltuma regulatoriem uz dzīvokļu radiatoriem,atbilstoši Eiropas komisijas Energoefektivitātes un energotaupības direktīvai?
  Skat.”Individuālie enerģijas skaitītāji-obligāti”,Ģirts Vikmanis,Latvijas Avīze,2011.gada 9.jūlijs.

 4. nu gruti salidzināt Atbildēt

  man māja mazāka, bet 100 kvadrātmetru mājas siltināšana, ar bēniņu siltināšanu materiālos izmaksāja biki zem 3000 , darbs mans. darbs maksā parasti tikpat cik materiāli, atiecigi man kvadrātmetrs maksā uz pusi mazāk ap 60 eiro un man 1 stāvs tātad materiālu izlietojums lielāks nekā 3 stāvu mājai. tā ka rupji rēķinot vismaz 20-30 % pārmaksāts. ja vel atceras ka es pērku meteriālus par veikala cenām, kamer celtnieki ar vismaz 20% atlaidi(vismaz tā butu jābut ) tad pārmaksāti visi 50%

  • Man jau arī liekas par daudz manējā vēl ar jumta seguma maiņu ,bet ar algotu daraspēku,izmaksāja 7000 ,bet ir viens āķis ,šādam darbam vajaga izpēti, projektu ,saskaņojumu būvvaldē un šie papīri sastāda ievērojamu daļu no izmaksām. Nebrīnīšos ka pirms tam vēl konkurs par darba veicēju un iepirkuma konkurs materiālu iegādei. Savā , neko , izdevumi atkrīt.

Draugiem Facebook Twitter Google+