×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.0°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
4. maijs, 2013
Drukāt

Par 88 miljoniem latu Eiropas naudas tiks sakārtoti 377 kilometri ceļu

Foto-LETAFoto-LETA

Šovasar ceļu sakārtošanai no Eiropas Savienības fondiem – Kohēzijas fonds un Eiropas Reģionālās attīstības fonds – tiks apgūti 88 miljoni latu, informēja Latvijas valsts ceļi.

Darbi kopumā notiks uz 377 kilometriem ceļu – asfalta segumu rekonstrukcija un grants ceļu asfaltēšana.

No valsts budžeta kapitālieguldījumiem saņemti aptuveni 12 miljoni latu – tiks sakārtoti aptuveni 100 kilometri autoceļu, atjaunoti četri tilti, izbūvēti divi jauni tilti.

Šogad no valsts budžeta papildus saņemtie 5,2 miljoni latu tiks izlietoti vienkāršotai seguma sakārtošanai ar virsmas apstrādes metodi. Šādi tiks sakārtoti 183 kilometru ceļu.

Darbi paredzēti aptuveni 30 objektos.

Kā ziņots, šogad tiks pabeigti vairāki valsts galveno autoceļu būvobjekti, kas tika sākti pērn, piemēram, uz Liepājas šosejas pie Brocēniem un uz Valmieras šosejas pie “Sēnītes”, kā arī turpināsies jauno autoceļu posmu būvniecība Rietumu-Austrumu transporta koridorā.

Tāpat šogad jau ir sākti jauni rekonstrukcijas darbi uz Jelgavas šosejas no 32. līdz 43. kilometram. Remontdarbi atsākti arī uz vairākiem reģionālās nozīmes autoceļiem.

Paralēli notiek arī intensīva ceļu sakārtošana pēc ziemas jeb tā saucamais bedrīšu remonts. Kopumā šos darbus vienlaicīgi veiks līdz pat 100 remontbrigādes visā valsts ceļu tīklā, līdz ar to ir jārēķinās ar satiksmes ierobežojumiem, skaidro LVC.

Vidēji Centra reģionā gadā tiek saremontēti ap 165 000 kvadrātmetru (m2) bedru, Kurzemes reģionā – 180 000 m2, Latgales reģionā – 116 000 m2, Vidzemes reģionā – ap 103 000 m2. Remonta termiņš ir atkarīgs no autoceļa klases: A klases autoceļos bedres tiks saremontētas līdz 18.maijam, B klases ceļos – līdz 1.jūnijam, C un D klases ceļos – līdz 17.jūnijam.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+