×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.2°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
26. februāris, 2016
Drukāt

Par aicinājumu pievienot Latviju Krievijai piespriež pusgadu cietumā (79)

Foto - LETAFoto - LETA

Rīgas pilsētas Kurzemes rajona tiesā šodien Latvijas valstspiederīgajam Maksimam Koptelovam piesprieda pusgadu cietumā par aicinājumu parakstīties par Latvijas pievienošanos Krievijai, aģentūrai LETA apliecināja viņa advokāte Ilona Bulgakova.

Pilns spriedums būs pieejams 11.martā un tad to varēs pārsūdzēt Rīgas apgabaltiesā. Bulgakova paziņoja, ka spriedums noteikti pārsūdzēts, jo tas ir “kauns Latvijai”.

Prokurore tiesu debatēs Koptelovam lūdza piespriest sešus mēnešus cietumā. Tāpat, lai gādātu par Koptelova resocializāciju un atturētu no turpmāku noziegumu izdarīšanas, prokurore lūdza apsūdzētajam piemērot probācijas uzraudzību uz diviem gadiem.

Pēc prokurores domām, kaut arī Koptelova izdarītais ir klasificējams kā mazāk smags noziegums, jāņem vērā, ka apdraudējuma objekts ir būtisks, proti, tā ir Latvijas valstiskā neatkarība. Tāpat, nosakot sodu, jāņem vērā sabiedrības interese par nodarījumu un ir jānosaka tāds sods, lai turpmāk Koptelovs atturētos no noziegumu izdarīšanas un lai jebkurš sabiedrības loceklis apzinātos, ka noziegums, kas vērsts pret Latvijas neatkarību, tiks adekvāti sodīts.

Viņa norādīja, ka ir jāņem vērā arī apsūdzētā attieksme – viņš savu vainu neatzīst un līdz ar to nav apzinājies izdarītā nopietnību. “Nosacītais sods šajā gadījumā nav piemērojams, jo tiesa nav guvusi pārliecību, ka Koptelovs neveiks likumpārkāpumus arī turpmāk. Tas nav atbilstošs nozieguma raksturam un Koptelova personībai,” teica prokurore.

Viņa arī norādīja uz pretrunām Koptelova liecībās – pirmstiesas izmeklēšanā apsūdzētais ir atzinis, ka viņš ir rakstījis šo paziņojumu un šādi rīkoties viņu pamudinājis tēva aizvainojums par dzīvi Latvijā, toties tiesas sēdēs uzsvēris, ka petīcija, kā minēts tās pēdējā rindkopā, ir joks.

Savukārt Koptelova advokāte sacīja, ka nepiekrīt inkriminētajam. Pirms tiesas debatēm apsūdzētais un viņa advokāte tiesai mēģināja pieteikt vairākus lūgumus – izdrukas no interneta vietnes “www.peticija.lv”, “manabalss.lv”, kur atspoguļota petīcijas definīcija un kārtība petīcijas parakstīšanai, un izdrukas no portāla “delfi.lv”, kuru virsrakstos Koptelova aicinājums nodēvēts par joku, tādējādi mēģinot parādīt, ka Koptelova nodarījumu nevar klasificēt kā petīcijas izveidošanu un tas nebūtu jāuztver nopietni. Šie lūgumi tika atzīti kā ar lietu nesaistīti un netika pievienoti lietai.

Lieta tiek iztiesāta saistībā ar tīmekļa vietnē “www.avaaz.org” publicēto petīciju, kurā pausts aicinājums parakstīties par Latvijas pievienošanos Krievijai.

Vīrietim apsūdzība uzrādīta pēc Krimināllikuma panta par publisku aicinājumu likvidēt Latvijas valstisko neatkarību nolūkā iekļaut Latviju vienotā valstiskā veidojumā ar kādu citu valsti. Par šādu noziegumu var sodīt ar brīvības atņemšanu līdz trim gadiem, ar piespiedu darbu vai naudas sodu.

Saskaņā ar lēmumu par lietas nodošanu tiesai apsūdzētais tīmekļa vietnē ievietoja paziņojumu/petīciju: “Vēršanās pie visiem Latvijas iedzīvotājiem. Parakstu vākšana par Latvijas iestāšanos Krievijas Federācijas sastāvā.” Veicot aptauju, apsūdzētais aicināja konkrētās tīmekļa vietnes lietotājus parakstīties aicinājumā iekļaut Latviju Krievijas sastāvā.

Lietu izmeklēja Drošības policija (DP), kura iepriekš norādīja, ka vīrietis nav neviens no sabiedrībā zināmajiem Krievijas tautiešu politikas atbalstītājiem Latvijā.

Šis kriminālprocess tika sākts 2014.gada 17.martā. Petīcija ASV reģistrētajā tīmekļa vietnē “www.avaaz.org” tika ievietota pērn martā. Tās autori gan pēdējā rindkopā tika pauduši, ka šim uzsaukumam nav nekādas nozīmes un tas vērtējams kā joks. Tomēr petīcija bija aktīva, un kopš pagājušā gada 8.marta tai atbalstu pauda ap 6500 personas.

DP 2015.gada 25.februārī aizturēja Latvijas iedzīvotāju, kā arī veica kratīšanu piecos objektos, kur tika izņemta datortehnika un elektroniskie datu nesēji. Aizturētā persona tika identificēta, neraugoties uz to, ka savas aktivitātes izvērsa ārpus Latvijas reģistrētā tīmekļa vietnē.

Petīciju portālā ievietojis Koptelovs, kurš rakstījis – ja Latvija atkal nokļūs Krievijas sastāvā, tad pavēršoties milzīgas attīstības perspektīvas, kas būšot “daudz lielākas” nekā pašreiz Eiropas Savienībā. Algu, pensiju un pabalstu līmenis kļūšot dzīvošanai daudz labvēlīgāks, solījis petīcijas autors.

Pievienot komentāru

Komentāri (79)

 1. Apsveicams lēmums. Tos krievu nacistus Latvijā ir stingri jāsoda.

  • А латышским нацистам вроде тебя надо воздвигать памятники?! Хватит воровать чужие ники!

   • Не отставать же – раз российским нацистам воздвигнут !
    Учимся у большого брата !
    Хватит воровать чужие ники!
    Хватит воровать чужие ники!

    • Угомонись уже, придурок! Ты не интересен. Своих мыслей нет, повторяешь чужие как попугай. Воровать чужие ники нехорошо. И ты оскорбляешь не меня, а весь портал и других комментаторов, которые вынуждены читать твою галиматью.

 2. Tads saudzējošs sodiņs.. Arprāts!

  • Tas tak ir smiekligi. Valsts likvidācija un pusgadiņs…
   Laikam sākumā grib cilvēkus brīdinat.
   Lai nav tā, ka uzreiz neapdomīgi cilvēki sagandē sev visu dzīvi. Jo agrākos laikos jau par to sodīja ar mokpilnu nāvi.

 3. cik gadus “atsēdēt uz nārām pie kroņa paikas” šīs pašreizējās “valsts” tiesa piespriedīs BBC “mākslEnieku kolektīvam” – par visā pasaulē tiražēto dokumentālo filmu, kurā Latgales separātisti, kas publiski sadedzina latvijas karogu, atbalsta Krievijas iebrukumu Latvijā, uz ko NATO okupanti reaģē ar globāla atomkara uzsākšanu?

  • cik gadus “atsēdēt uz nārām pie kroņa paikas” piespriedīs
   tev par Latgales separātizēšanas mēģināšanu un
   latviešu patoloģisko nīšanu ???

   • tu lasīt neproti, bezcerīgi trulais latvāņu lumpeni?
    Vai arī – tu tikai šodien no koka nokāpi, nožēlojami analfabētiskais primāt?
    Runa taču ir par tavu dermoliberastu saimnieku angažēto BBC “mākslEnieku kolektīva” veidoto dok. filmu (skat. iepr.). Par ko, cita starpā, ir informēta VISA pasaule, t.sk. arī VISI šīs “valsts” iedzīvotāji, un ko demonstrēja arī tā dēvētā “sabiedriskā televīzija” (ltv).

 4. Ваще извините за то что наговорил,
  таблетка начинает действовать –
  пойду спать
  привет из дурки !

  • Tāda zaku pastala!. Baidas rakstīt latviski!

   • Вы чего то путаете. Не боюсь, а просто не хочется. Мне удобнее писать на родном языке.

    • ne jau par tevi ir runa, “grafist”, bet par to nožēlojami analfabētisko latvāņu lumpeni, kas pat savu (?) Dzimto Valodu nejēdz pienācīgi apgūt un atļaujas publiski kropļot.

  • Вы, .., угомонитесь уже. Хватить ники воровать, гнида!

  • Ваще неважно: то ли я украл, то ли у меня украли,
   главное, вас облаять !

   • С утра по раньше и опять за старое. Перестаньте воровать чужие ники, гнида! Мозгов не хватает, чтобы придумать свой?

 5. Vārdu brīvībai? Tagad krieviem, t.i. kremlistiem ir vēlviens varonis kuru celt uz zelta pedestāla. Saprotams, no mūsu viedokła vińa rīcība ir pret Latvijas esošām interesēm. Vińš šo pārsūdzēs Eiropas tiesā un tas nemaz nepārsteigtu ja vińš uzvarētu. Vai patiešām mēs tik łoti baidamies, ka Latvijas vairākums gribēs pievienoties Krievijai? Un ja vairākums tā gribētu? Ko tad? Tikai tādēł, ka šādi cilvēki izmanto mūsu likumus lai paveiktu savējo neattaisno mūsu šādu rīcību. Lai nekristu vińu sagatavotās lamatās mums ir jābūt daudz, daudz gudrākiem…. Jo lamatas mums jau gatavo… gandrīz uz katra stūra.

 6. Rašisti mazliet pierausies.

  • Nemaz pat uz pus kripatińu! Tikai gavilēs un turpinās tālāk ar vēl lielāku sparu. Ir radies vēlviens ” upurs” vēlviens” “netaisnīgi apvainots un notiesāts varonis” kuru jāaizstāv un jāatbrīvo no łaunām ketnām. Hibridkarš iet uz priekšu! Tam ir visādas frontes.

 7. Cilvēkiem, kuri pauž šadus uzskatus, aicina citus tos atbalstīt ir jāsoda stipri nopietnāk. Kas tas ir 6 mēneši? Tikpat kā nekas. Pēc būtības tādiem nav tiesību dzīvot Latvijā. Ļoti žēl, ka likums neparedz pilsonības atņemšamu un izraidīšanu no valsts bez tiesībām jabkad atgriezties.

 8. Viens ”urōds” pusgadu varēs pārdomāt dzīvi. Pēc tam uz ”matušku” lai dodas. Tur varēs pievienot, atvienot, ko tik vēlas.

 9. beidzot atjēgušies! ne tā kā slotaskāta lietā

 10. krievijā par šādu nodarījumu 25 gadi kā likts,FSB sasņorētu nekavējoties un pierakstītu vēl kautko… .

  • Ну да, ну да. И только на Украине процветает истинная демократия….У вас то несогласных вообще живьём жгут. Сегодня вот соратника Кернеса на могиле матери пристрелили, демократичненько так.

   • grafists, ko tu smirdi, ej atpakaļ uz 5. palātu. Un sagatavojies ikdienas klizmazas procedūrai.

    • Вау, как остроумно, специфический медицинский юморок. Ну пойдём, пойдём. Трахну, если ты не страшная. Ролевые игры мне нравятся.

     • Jā … malacis … redzam revolūcijas kultūras nesēju vaibstus … pēc tiem esiet pazīstami visapkārt Krievijai.

     • Не будь занудой, Гунча. А не надо было этой медсестрёнке напрашиваться. Она пошутила, и я пошутил в ответ.

 11. vajadzēja atņemt pilsonību un aizsūtīt uz Krieviju. ja jau tik dikti grib, lai dzīvo tur

 12. Es uzskatu, ka pareizi sodīts. Ja Tev patīk braukt uz Krievijas Federāciju, brauc. Un jokojies Krievijā. Kurš Tev liedz..

 13. Jāveic deokupāciju! Atbildēt

  Kauns Latvijai, ka te joprojām dzīvo bezpilsonības “valsts piederīgie”, kuri patiesībā ir visīstākie okupanti un kolonisti. Kas noticis, ja okupācijas gados no 1945.-1991. latvieši okupantus sauca par okupantiem, kolonistus par kolonistiem, bet tagad tos pašus okupantus un kolonistus jāsauc par nepilsoņiem? Politkorektums, kas piemēram ekonomiskos imigrantus liek saukt par kara bēgļiem?

 14. kur linderma,fiļs,koners,plinerts,ušaks-tiem ar pa gadiņam -profilaksei!

 15. Par smagu miesas bojājumu nodarīšanu ar paliekošām sekām 2 grupas invaliditāte, tikai nosacīts sods 2 gadi, bet par savu uzskatu brīvu paušanu, brīvā demokrātiskā valstī cietumsods. Baltkrieviju mēs nosodam, kura arī apkaro citādi domājošos ieliekot cietumā, bet paši rīkojamies tāpat.

  • uzjautrinoši vērot Atbildēt

   “rūtai”, grafistam un pārējiem vatņikiem šodien sēras :))))

   • Злорадствовать будете тогда, когда этот каток репрессий и до вас доберётся. Ракрутив маховик политический репрессий, его будет уже не остановить. И тогда примутся и за вас, радуйтесь.

  • Rūta, nav labi jaukt jēdzienus! Savu uzskatu paušana nav savienojama ar jebkādu aicinājumu parakstīties zem uzsaukumiem. Un arī uzskatu paušanai nav visatļautība – likvidēsim valstis, apšausim tos tur un tamlīdzīgi ir klasificējams kā noziegums, naida kurināšana, apdraudējums sabiedrībai.

 16. Создание прецедента – это весьма опасная и тревожная весть. На этом примере нам всем показывают, что иметь собственное мнение в этой стране считается преступлением. Что первичнее и главнее, власть государства или власть народа?! В конституции сказано, что первичная власть в стране принадлежит народу, гражданам этой страны. Теоретически, граждане страны могут проголосвать на референдуме за что угодно, хоть о переселении на Луну. И это будет законно.

  • Tev arī būtu laiks pakot mantas un uz ”roģinu” doties, brīvdienas ir ieilgušas. Biļetei varam piemest.

  • Arī Krievijā par seperātisma ideju izteikšanu ir kriminālatbildība(likums radīts reizē ar “referendumu”Krimā). Tāpēc Krievijā par tādu referendumu dabūsi kārtīgi pasēdēt. Tu taču mīli demokrātisko Krieviju?

   • Вы несколько путаете. Опубликовать петицию это одно, а публично призывать к действиям к конкретным действиям – это совершенно другое.

    • Tomēr izlasi Krievijas likumu par seperatismu!Vispār iesaki salīdzināt Latvijas un krievijas likumus attiecībā uz pavalstniekiem un nepilsoņiem, ko drīkst, ko nedrīkst. Salīdzini tiesības uz darbu, ieņemamo amatu utt . Būsi pārsteigts, ka Krievijā viesstrādniekiem jāprot krievu valoda.

     • Вы сами то сначала прочитали бы, что ли. Законом преследуются публичные призывы к конкретным действиям, оправдание таких действий. Иметь своё мнение и публично его высказывать не запрещено. В противном случае, многие деятели оппозиции уже давным давно сидели бы по тюрьмам.
      Для вас будет удивительно, но в России нет лиц без гражданства, как у нас. Только свои граждане, и граждане других стран. Мой паспорт простых людей вводит в состояние ступора. Соответственно, ограничения на работу связаны только с госбезопасностью, а требования по языку – вообще смешные. Особенно, если сравнивать с нашими.

  • Esi labs kremļa demagogu skolnieks. Tieši tas, ka pārāk bieži nepivēršam pienācīgu uzmanību un stigru nostāju pret pretvalstisku ideju sludinātājiem ir novedis pie precendeta, ka katrs kam nav iedots kāds banāns par brīvu, uzreiz var atļauties izplatīt aicinājumus pret valsti. Aizbrauc uz Krieviju un sāc sludināt līdzīgus uzsaukumus un aicinājumus – tur ir pilnīga brīvība to darīt bez jebkādas atbildības. Negribi pamēģināt?

   • Ещё неизвестно кто из нас больший демагог, Гунча. Петиция была опубликована до принятия вашей преамбулы, это раз. По сути, это был опрос мнения граждан, а не призыв к конкретным действиям, это два. Для особо непонятливых, в конце была сделана приписка, что всё это не более, чем шутка. Но из этого дела специально делают прецедент, с целью запугать всех, чтобы другим неповадно было.

  • Ты совсем с ума спрыгнул? Какой прецедент? Судили по готовому панту: заслужил – saņem un amen.

   • Прыгаете вы. Прецедент в самом факте привлечения к уголовной ответственности за выдуманное преступление. По такому сценарию можно осудить любого, кому хоть что то не нравится.

 17. Babuīns varēja aģitēt par pievienošanu Zviedrijai … 🙂

 18. Tiešām “kauns Latvijai” – vajag piespriest lielāku cietumsodu… 😀

 19. Šitādam piespriež sodu, a ko tādiem Lidermaņiem, Girsiem un vēl kā viņus tur sauc lietas labā neko nedara?

Draugiem Facebook Twitter Google+