×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.7°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
14. augusts, 2014
Drukāt

Par aizliegtu vienošanos Salacgrīvas iepirkumos soda būvprojektu izstrādātājus

Foto - LETAFoto - LETA

Konkurences padome (KP) jūlija beigās nolēmusi par aizliegtu vienošanos Salacgrīvas novada iepirkumos sodīt SIA “Sliežu transportbūve” un SIA “Komforta standarts”, informē KP.

Abi būvprojektu izstrādes uzņēmumi apmainījušies ar komercinformāciju, piedaloties Salacgrīvas novada ūdenssaimniecības attīstības projektu iepirkumos. Uzņēmumiem piemērots naudas sods 3% apmērā no to pagājušā gada neto apgrozījuma. SIA “Sliežu transportbūve” piemērots naudas sods 2510,07 eiro, bet SIA “Komforta standarts” – 4689,75 eiro apmērā.

KP lietas izpētes laikā konstatēja, ka SIA “Sliežu transportbūve” un SIA “Komforta standarts” apmainījās ar informāciju attiecībā uz dalību iepirkumos un piedāvātajām cenām. Rezultātā iepirkumu rīkotājs nesaņēma piedāvājumus, kas būtu izstrādāti patiesas konkurences apstākļos.

Lēmumā KP norāda, ka konkurences rezultātā piedāvājuma saturs, cenas un darbu izpildes laiks varēja būt atšķirīgs – izdevīgāks iepircējam.

Tāpat KP skaidro, ka uzņēmumi ir tiesīgi piemēroties tirgus apstākļiem un noteikt preču cenu atbilstoši savām izmaksām un izvēlētajai stratēģijai, taču ir aizliegti jebkuri uzņēmēju savstarpēji kontakti, kuru mērķis vai sekas ir ietekmēt konkurenta rīcību tirgū vai atklāt konkurentam savu plānoto rīcību. Zinot konkurenta plānus, mazinās pretendentu motivācija piedāvāt pircējam nosacījumus, kas ir ievērojami izdevīgāki nekā konkurenta piedāvātie.

KP klāsta, ka pārkāpuma rezultātā konkurence kropļota būvprojektu izstrādes iepirkumos ūdenssaimniecības attīstībai piecos ciemos – Jelgavkrastos, Tūjā, Korģenē, Svētciemā un Liepupē. Trijos no šiem iepirkumiem uzvarēja viens no aizliegtās vienošanās dalībniekiem.

Iepirkumus rīkoja Salacgrīvas novada pašvaldības uzņēmums SIA “Salacgrīvas ūdens”, un to īstenošanai plānots piesaistīt Eiropas Reģionālās attīstības fonda finansējumu. KP par iespējamo pārkāpumu informēja Centrālā finanšu un līgumu aģentūra.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+