Mobilā versija
Brīdinājums -1.4°C
Alma, Annemarija
Sestdiena, 25. februāris, 2017
14. augusts, 2014
Drukāt

Par aizliegtu vienošanos Salacgrīvas iepirkumos soda būvprojektu izstrādātājus

Foto - LETAFoto - LETA

Konkurences padome (KP) jūlija beigās nolēmusi par aizliegtu vienošanos Salacgrīvas novada iepirkumos sodīt SIA “Sliežu transportbūve” un SIA “Komforta standarts”, informē KP.

Abi būvprojektu izstrādes uzņēmumi apmainījušies ar komercinformāciju, piedaloties Salacgrīvas novada ūdenssaimniecības attīstības projektu iepirkumos. Uzņēmumiem piemērots naudas sods 3% apmērā no to pagājušā gada neto apgrozījuma. SIA “Sliežu transportbūve” piemērots naudas sods 2510,07 eiro, bet SIA “Komforta standarts” – 4689,75 eiro apmērā.

KP lietas izpētes laikā konstatēja, ka SIA “Sliežu transportbūve” un SIA “Komforta standarts” apmainījās ar informāciju attiecībā uz dalību iepirkumos un piedāvātajām cenām. Rezultātā iepirkumu rīkotājs nesaņēma piedāvājumus, kas būtu izstrādāti patiesas konkurences apstākļos.

Lēmumā KP norāda, ka konkurences rezultātā piedāvājuma saturs, cenas un darbu izpildes laiks varēja būt atšķirīgs – izdevīgāks iepircējam.

Tāpat KP skaidro, ka uzņēmumi ir tiesīgi piemēroties tirgus apstākļiem un noteikt preču cenu atbilstoši savām izmaksām un izvēlētajai stratēģijai, taču ir aizliegti jebkuri uzņēmēju savstarpēji kontakti, kuru mērķis vai sekas ir ietekmēt konkurenta rīcību tirgū vai atklāt konkurentam savu plānoto rīcību. Zinot konkurenta plānus, mazinās pretendentu motivācija piedāvāt pircējam nosacījumus, kas ir ievērojami izdevīgāki nekā konkurenta piedāvātie.

KP klāsta, ka pārkāpuma rezultātā konkurence kropļota būvprojektu izstrādes iepirkumos ūdenssaimniecības attīstībai piecos ciemos – Jelgavkrastos, Tūjā, Korģenē, Svētciemā un Liepupē. Trijos no šiem iepirkumiem uzvarēja viens no aizliegtās vienošanās dalībniekiem.

Iepirkumus rīkoja Salacgrīvas novada pašvaldības uzņēmums SIA “Salacgrīvas ūdens”, un to īstenošanai plānots piesaistīt Eiropas Reģionālās attīstības fonda finansējumu. KP par iespējamo pārkāpumu informēja Centrālā finanšu un līgumu aģentūra.

Pievienot komentāru

Slimība pārvarēta, atveseļojamies. ES vērtē Latvijas ekonomiku (4)Latvija pēdējos gados pieredzējusi vāju ekonomikas izaugsmi, ekonomiskās nenoteiktības un ES fondu krituma dēļ, bet īstermiņa prognozes ir pozitīvākas, teikts Eiropas Komisijas vērtējumā par finansiālo, ekonomisko un sociālo situāciju dalībvalstīs.
Putnu gripas dēļ Vītiņu pagastā saimnieki bažījas par cāļiem (1)Visām vistām un zosīm jāiztur trīs mēnešu ieslodzījums
Cenas noteic turīgākie: Zemgalē un Latgalē zeme dārgāka (1)Lauksaimniecībā izmantojamai zemei cenas noteic turīgākie zemnieki
Pasaulē
Pieaug saražotā siera un biezpiena apjoms; mocarellai - uzvaras gājiensSaskaņā ar provizoriskajām aplēsēm, pērn Latvijā saražotas 41 500 tonnas siera un biezpiena, kas ir 7,5% pieaugums salīdzinājumā ar 38 600 tonnām
Draugiem Facebook Twitter Google+