Latvijā
Kriminālziņas

Par aizrādījumu nenokārtot dabiskās vajadzības pie daudzīvokļu nama piekauj gados vecāku pāri 3

Rīgas pašvaldības policija

Agresīvs vīrietis par aizrādījumu nenokārtot dabiskās vajadzības daudzdzīvokļu nama vārtrūmē piekāvis gados vecāku kungu un viņa sievu.

Rīgas pašvaldības policijā (RPP) informēja, ka 5.augustā neilgi pirms pulksten 19.00 likumsargi, ieradāš Šampēterī, kur kāds iedzīvotājs ziņoja par aizdomīgu kompāniju netālu no pārtikas veikala “Maxima”, kur viens no šīs kompānijas dalībniekiem urinēja publiskā vietā. Ar pārkāpēju veiktas pārrunas un sastādīts administratīvā pārkāpuma protokols par dabisko vajadzību nokārtošanu tam neparedzētā vietā.

Pārrunu laikā pie policistiem pieskrēja divi satraukti bērni, kuri informēja, ka netālu esošajā daudzdzīvokļu namu vārtrūmē norisinās asiņains kautiņš. Policisti nekavēties devās uz nākošo notikuma vietu.

Policisti norādītajā vārtrūmē pamanīja vairākas ar asinīm notraipījušās personas. Gados jaunākais vīrietis bija satvēris kungu gados un ar dūrēm sita. Blakus abiem vīriešiem stāvēja arī vecāka gadu gājuma kundze ar asiņainu seju. Vairākkārtīgi dots rīkojums sitējam pārtraukt savas darbības, taču viņš, ieraugot likumsargus, negribīgi kungu atlaida un sāka bēgt.

Izvērtējot iespējamo apdraudēju, pieņemts lēmums pielietot elektrošoka pistoli. Agresīvais vīrietis apturēts un saslēgts rokudzelžos.

Vienlaikus izsaukti Valsts policijas un Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta darbinieki.

Pārrunu laikā cietušais pastāstīja, ka ar sievu devies mājās un ieraudzījis trīs vīriešus, kuri urinējuši uz daudzdzīvokļu nama. Vīrietis nolēmis aizrādīt, ka tā darīt nevajadzētu, taču viens no urinētājiem pēkšņi uzbrucis gan viņam, gan sievai. Abi uzbrucēja draugi īsi pirms policijas ierašanās aizbēguši no notikuma vietas.

Gaidot izsauktos dienestus, agresīvi noskaņotais vīrietis lamājās ar cieņu aizskarošiem vārdiem, izteica draudus, vairākkārtīgi mēģināja iesper likumsargiem, kā arī aizbēgt no notikuma vietas.

Pēc brīža ieradās mediķi, kuri nolēma cietušos hospitalizēt. Ņemot vērā, ka mediķi elektrošoka pistoles zondes nevarēja izņemt uz vietas, arī 35 gadus vecais uzbrucējs policijas pavadībā nogādāts ārstniecības iestādē. Pēc medicīniskās palīdzības vīrietis nodots Valsts policijas darbiniekiem turpmāko procesuālo darbību veikšanai.

LA.lv