×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.1°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
22. septembris, 2012
Drukāt

Par akciju “Diena bez auto” vērojama liela interese

Foto-LETAFoto-LETA

Par šodien, 22.septembrī, Rīgā notiekošo akciju “Diena bez auto” vērojama liela iedzīvotāju interese, aģentūru LETA informēja Rīgas domes Satiksmes departamenta pārstāve Una Ahuna-Ozola.

“Apmēram 80 cilvēku pulcējušies pagalmā Mežaparka apkaimē, Miera ielas 23.namā, kur notiek “Eko velo” tirdziņš. Visiem, kuri ieradušies ar velosipēdu, ir iespēja ar atlaidi iegādāties pirkumus – gan dažādus velopiederumus, gan arī lauku labumus. Acīmredzot, pateicoties sociālā tīkla “Twitter” aktivitātēm, par šo pasākumu tiek informēti aizvien jauni interesenti, līdz ar to vērojama pieaugoša cilvēku plūsma,” sacīja Ahuna-Ozola.

Viņa arī atzina, ka Mežaparkā šodien ir neierasti mazs mašīnu daudzums, līdz ar to slēgtās satiksmes dēļ domstarpības ar autovadītājiem nav radušās.

“Mums ir sagatavotas izdrukas, kurās norādīts, kā iespējami racionāli apbraukt satiksmei slēgtos posmus, tomēr mašīnu šodien ir ļoti maz. Daži vietējie iedzīvotāji gan nebija pamanījuši, ka šodien pasākuma dēļ aizliegts novietot mašīnas iepriekš atļautās vietās, tomēr esam vienojušies ar pašvaldības policiju, ka šajos gadījumos autovadītāji netiks sodīti,” sacīja domes pārstāve.

Viņa apstiprināja, ka līdzīgus pasākumus Rīgā plānots rīkot arī nākamajā gadā.

“Esam sākuši sadarbību ar nevalstiskām organizācijām arī citās Rīgas priekšpilsētās, tādēļ nākamgad šādi pasākumi varētu notikt arī citviet Rīgā. Iedzīvotāju vidū pieaug interese par veselīgu dzīvesveidu, līdz ar pārvietošanās ar velosipēdiem kļūst arvien populārāka,” atzina Ahuna-Ozola.

Kā ziņots, noslēdzoties Eiropas mobilitātes nedēļai, Rīgā šodien notiek akcija “Diena bez auto”, kuras laikā no plkst.11 līdz 17 tiks slēgta bezsliežu transportlīdzekļu satiksme Miera ielā posmā no Brīvības ielas līdz Palīdzības ielai. Ceļu satiksmes drošības direkcija Miera ielas 23.nama pagalmā organizēs “Drošo pagalmu”, aicinot reģistrēt velosipēdus, pārbaudīt to tehnisko stāvokli un aprīkojumu. Tāpat visā slēgtajā Miera ielas posmā būs iespējams aplūkot garāko skeita dēļu paraugdemonstrējumus, piedalīties veloskaistināšanas akcijā, meklēt sērfošanas iespējas pilsētas centrā, kā arī pilsētnieki tiks aicināti izteikt savu viedokli par nepieciešamajiem infrastruktūras uzlabojumiem pilsētā.

Savukārt Mežaparkā no plkst.11 līdz 16 transportlīdzekļu satiksmei tiks slēgta Stokholmas iela posmā no Kokneses prospekta līdz Stendera ielai. Mežaparka ielu svētku laikā ikvienam interesentam būs iespēja piedalīties veloparādē, kurā tiks vērtēti interesantākie braucamrīki, ekstravagantākais braucējs un košākā komanda.

Pie Brīvības pieminekļa no plkst.11 līdz 16 ikvienam interesentam būs iespēja pārbaudīt veloprasmes trijās velošķēršļu joslās – pilsēta ikdienas apstākļos, pilsēta intensīvas satiksmes apstākļos un veloizbrauciens ārpus pilsētas. Speciālisti no “Drošas braukšanas skolas” stāstīs par drošu pārvietošanas ar velosipēdu pilsētā.

“Dienas bez auto” laikā Līvu laukumā no plkst.11 līdz 16 notiks alternatīvo transporta līdzekļu izstāde, kuras laikā pilsētas iedzīvotājiem būs vienreizēja iespēja iepazīties ar Latvijā ražotiem trīsriteņu velosipēdiem un skrejriteņiem, kā arī izmēģināt alternatīvos transporta līdzekļus, piemēram, velomobili ar elektrisko piedziņu, elektrisko velosipēdu, skrejriteni un mopēdu.

Visas dienas garumā rīdziniekiem un Rīgas viesiem būs iespēja bez maksas izmēģināt elektriskos transporta līdzekļus īpaši akcijai “Diena bez auto” izveidotā maršrutā: Kronvalda parks-Bastejkalns-Brīvības pieminekļa laukums-Līvu laukums. Akcijas mērķis ir iedrošināt iedzīvotājus domāt par alternatīviem pārvietošanās veidiem, tostarp iešanu kājām.

Alternatīvos transporta līdzekļus nodrošinās “Bezizmešu mobilitātes atbalsta biedrība” sadarbībā ar komersantiem.

Savukārt, lai noskaidrotu, ar kādu transporta līdzekli pārvietojoties pilsētā – velosipēdu, tramvaju vai automašīnu -, iedzīvotājiem ir ērtāk un ātrāk risināt sadzīviskus uzdevumus, piedzīvojumu organizācija “Lūzumpunkts” plkst.17 organizēs orientēšanās sacensības.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+