Par apkuri jārūpējas vasarā
 0

Jo agrāk pirms rudens sāk savest kārtībā apkuri, jo labāk. Turklāt agrā pavasarī un vasaras sākumā speciālisti nav noslogoti un iekārtām ir atlaides.

Reklāma
Reklāma
10 apetīti nomācoši produkti, kas jāēd katru dienu 23
Putinam draud briesmas, par kurām pagaidām zina tikai nedaudzi 15
Četru cilvēku ģimene veic eksperimentu, cenšoties pārtikai tērēt ne vairāk kā 60 eiro nedēļā: “No dažiem produktiem nākas atteikties” 83
Lasīt citas ziņas

Vasara paskrien nemanot, tāpēc laikus jālūko lētāk iegādāties apkures katlus, piemēram, gadskārtējās izstādēs atlaides reizēm sasniedz 25%. Latvijā tirgo visplašākā spektra apkures iekārtas no visas pasaules. Aplūkosim divas, kurās izmanto cieto kurināmo.

Pragmatiskie kaimiņi lietuvieši ražo ļoti pieņemamus malkas apkures katlus “Rudesta”, kas pēc izskata atgādina vertikālu cilindru. Katla forma atļauj tajā ievietot 44 cm garas pagales. Katliem ir vairāki jaudas līmeņi, un to lietderības koeficients sasniedz 80 – 85%. Tos var pieslēgt gan pie jaunā tipa slēgtajām apkures sistēmām, ko darbina cirkulācijas sūknis, gan pie vecā tipa atklātajām sistēmām, ko darbina paštece. Apkurei var izmantot jebkura veida cieto kurināmo – briketes, granulas, celtniecības atlikumus, akmeņogles un kūdru. Kurināmo veidus kombinējot, jāievēro zināma kārtībA. Kurinot ar akmeņoglēm, vispirms jāievieto malka, tad akmeņogles, tad atkal malka. Vismaz divas trešdaļas malkai jābūt, ja izmanto kūdru. Ja katls paredzēts regulārai kurināšanai ar oglēm, nepieciešama papildu gaisa padeve. Tāpēc apakšējās durtiņās iestrādāts speciāli regulējams vēdināšanas vārsts. Pareizi uzpildīts katls kuras vismaz 24 stundas (saudzīgā režīmā 48), tātad pietiek to uzpildīt reizi dienā. Katla sildvirsmas izgatavotas no 4 mm tērauda, ārējās daļas no atdzišanas sargā 30 mm izolācijas slānis ar foliju. Optimālu degšanas režīmu nodrošina ar savdabīgu teleskopisku gaisa padeves cauruli, kas atrodas katla vidū. Piepildot katlu, caurule tiek pacelta uz augšu, tās konusveidīgā cepure bal­stās uz kurināmo un novirza liesmas uz sāniem, kur atrodas siltummainis. Kurināmajam sadegot, cepure, sava svara spiesta, slīd uz leju, apgādājot ar gaisu zemāk esošos kurināmā slāņus. Kurināmā sadegšanas līmeni var noteikt pēc sviras stāvokļa katla priekšā. Ievietojot jaunu kurināmā porciju, cepuri atkal paceļ uz augšu un sviru nostiprina ar trosi pie āķa. Jāatceras, ka vienmēr pirms kurināšanas jāatver pelnu durtiņas un uz apakšējās daļas jānoliek iekura skaidas, lai, piepildot katlu, garās malkas pagales nesabojātu apakšējos šamota ķieģeļus. Tāpat šo katlu priekšrocība ir automātiskā dzesēšanas sistēma, kas to ekspluatāciju padara daudz drošāku. Cauruļvadu siltumizolācijai SIA “Power Therm” tirdzniecības vadītājs Oļegs Zariņš iesaka izmantot šķidro keramiku “Corund”, uzklātu vairākos slāņos. Tā lieliski noder arī telpu pelējošo vietu izolācijai.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Jaunums apkures katlu modē ir kompaktais centrālapkures granulu kamīns “Komo”, kas nācis no Serbijas. To bieži izmanto gadījumos, kad nav speciālas pagrabtelpas kurtuvei. Kamīna labais dizains un lielais stikla logs ļauj to mierīgi novietot kaut vai viesistabā. Korpusā ir vieta granulu bunkuram, sūknim, izplešanās katlam un kurtuvei. Ar pilnu tvertni kamīns bez uzraudzības saudzīgā režīmā kursies nedēļu un apsildīs 150 m2 lielas telpas. Modernā elektronika ļauj programmēt temperatūras režīmu nedēļu uz priekšu, ieslēgt un izslēgt kurtuvi. Tai var pievienot vairākus temperatūras sensorus un attālināto vadību,” stāsta SIA “FAN” tirdzniecības vadītāja Inguna Jaunzeme.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.