×
Mobilā versija
+7.9°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
2. marts, 2016
Drukāt

Par “aplokšņu algu” maksāšanu draudēs cietumsods (3)

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Saeimas Juridiskā komisija šodien izskatīšanai trešajā lasījumā atbalstīja grozījumus Krimināllikumā, tostarp akceptējot bijušā Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšsēdētāja Kārļa Šadurska (V) un tieslietu ministra Dzintara Rasnača (VL-TB/LNNK) priekšlikumus Krimināllikumā paredzēt iespēju ar cietumsodu līdz diviem gadiem sodīt personas, kuras ievērojamā apmērā būs maksājušas grāmatvedības uzskaitē neuzrādītu darba samaksu jeb “aplokšņu algas”.

Attiecīgā norma tiks piemērota, ja pārkāpums būs izdarīts vismaz desmit Latvijā noteikto minimālo mēnešalgu jeb 3700 eiro apmērā.

Likumā plānots ierakstīt, ka par darba samaksas, kas nav uzrādīta grāmatvedības uzskaitē, izmaksāšanu, ja tas izdarīts ievērojamā apmērā, sodīs ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz diviem gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu.

Sodu varētu piemērot, atņemot tiesības uz noteiktu vai visu veidu komercdarbību vai uz noteiktu nodarbošanos vai tiesības ieņemt noteiktu amatu uz laiku līdz trīs gadiem.

Par grozījumiem Krimināllikumā Saeimai vēl būs jālemj trešajā, galīgajā, lasījumā.

Saeima iepriekš trešajā, galīgajā, lasījumā pieņēma grozījumus Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā, akceptējot Tieslietu ministrijas un tieslietu ministra Rasnača rosinājumu noteikt, ka par darba samaksas, kas nav uzrādīta grāmatvedības uzskaitē jeb “aplokšņu algas” maksāšanu fiziskai personai vai uzņēmuma valdes loceklim jāpiemēro naudas sods no 140 līdz 2100 eiro.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Vajag, bet lēmēji jau nav ieinteresēti savus partnerus gremdēt, likt aiz restēm! Vajag Viss Pirmām kārtām Likumdošanu Jaunu, Mainīt! Lai nebūtu piesegtas p visiem kampējiem, lēmējiem, atbalstītājiem! Vajag Organizāciju, kā Gestapo! Varbūt KNABu, bet visdrīzāk kautko jaunu, Varenu, Organizācijai, kura izģērbs jebkuru un iesēdinās cietumā uz nākošajiem 25 gadiem! Ne grama mazāk!!! Tātad Organizāciju, kurā var griezties jebkurš strādājošais Latvijā un informēt, atklāt visus šos Latvijas izzagšanas Perēkļus, kuros Nobarojas darba devēji! Un vajadzētu atklāt visu iepriekšējo gadu Nodokļu nemaksāšanas! Konvertu algu maksāšanas! Pierādījumi ir visur apkārt! Jo visiem, lielākai daļai Konvertu algu maksātājiem ir grezni, dārgi Nekustamie īpašumi! Automašīnas! Un Noteikti lieli finanšu uzkrājumi bankās! Pakaļas piesegtas! Pietiks mazbērniem! Pēc šo mahināciju atklāšanas daudzi kampēji Nodedzinās savas villas, lai itkā nav kur piesieties! Bet gandrīz visas šīs dārgās dzīves vietas ir kamptas par Nenomaksātiem Nodokļiem valstij! Deļ kuras šāda Nabadzība nodzīvota! ibio Milzīga daļa Latviešu necer sagaidīt Labklājību šajā dzīvē, vairs! Jo liela daļa Negodīgu vadītāju, administratīvu personu dzīvo ļoti labi iekārtojušies! Un tapēc vajag Gestapo, kurā droši ziņot visiem, par visu! Kur maksā konvertu algas, kur maksāja vakar! Pierādījumus var atrast visās malās, lai Konfiscētu konvertu algu maksātājiem sazagto! Jo vienkāršam strādājošam Pensijas būs ļoti maziņas! Bomža statuss! Bet visi iepriekšējie darba devēji peldēsies Zelta vannās un pasmīnēs!

  2. Tad vispirms jāuzbūvē kādi 100 cietumi vēl. 🙂

  3. lai draud, draugus jau nesodīs

Draugiem Facebook Twitter Google+