EPA

Šteinberga: “Jāparāda, ka esam komanda ar uzvarētāju instinktu.” 0

Latvijas basketbolistes Eiropas čempionātā Čehijas galvaspilsētā Prāgā vakar D grupas pēdējā spēlē ar 58:62 zaudēja Beļģijas izlasei un šodien cīnīsies par iekļūšanu ceturtdaļfinālā.

Krišjāņa Kariņa sieva Anda publisko emocionālu vēsti vīra atbalstam: “Es apprecēju vienu no drosmīgākajiem, godīgākajiem, gudrākajiem un labestīgākajiem vīriešiem pasaulē” 435

Latvietes savas šodienas pretinieces astotdaļfinālā uzzināja vēlu vakarā. Par tādām varēja kļūt jebkura no četrām C grupas komandām – Francijas, Grieķijas, Slovēnijas vai Serbijas izlase. Tikai tad kļuva zināms arī spēles sākšanās laiks.

Uzvara iepriekšējā cīņā pret Melnkalnes basketbolistēm Latvijas izlasei nodrošināja iespēju piedalīties izslēgšanas spēlēs un noteikti samazināja stresa līmeni. Komandai bija iespēja brīvbrīdim un Prāgas populārāko tūrisma objektu apskatei, treneriem – liekas stundas, lai sagatavotos nākamajai spēlei pret beļģietēm. Pirms tās mūsu basketbolistes aizvadīja tikai vienu treniņu arēnā “Kralovka”. Kā jau ierasts šādās reizēs, galvenā uzmanība tika veltīta taktikai. Lai gan pirmais mērķis bija sasniegts, uzvara mačā pret Beļģijas izlasi dotu teorētiskas cerības uzreiz ielēkt ceturtdaļfinālā, proti, labāko komandu astoņniekā. Bet tajā pavisam pārskatāmā attālumā ir sešas ceļazīmes uz nākamā gada pasaules čempionātu. Tāda pati šīs spēles likme bija arī Beļģijas izlasei, kas pēc desmit gadu pārtraukuma atgriezusies finālturnīra dalībnieču pulkā.

Mūsu basketbolistes atkal sāka ar citādu starta piecnieku nekā iepriekšējās spēlēs – Elīna Babkina, Ilze Jākobsone, Gunta Baško-Melnbārde, Anete Šteinberga un Aija Brumermane, kurai šī spēle bija simtā Latvijas izlasē. Iešūpošanās atkal iznāca gara. Kliboja metienu precizitāte, turklāt daudzi no tiem tika izmesti sarežģītās situācijās. Beļģietes, galvenokārt ar savu “torņu” Annas Voutersas un Emmas Mēsemanas precizitāti, tika mazliet priekšā. Kad izdevās iekustēties, pretinieces tika noķertas un apdzītas – 14. minūtē pēc Ievas Krastiņas tālmetiena 19:18. Kopumā tā bija līdzvērtīgu pretinieču spēkošanās, kurā latvietes vairāk uzbruka no distances, bet pretinieces laimi meklēja tuvāk grozam.

Otrajā puslaikā cirkšņa savainojuma dēļ malā palika Babkina, taču tas komandai netraucēja ar pietiekami plašu rotāciju nogurdināt pretinieces un pamazām pārņemt vadību. Šķita, ka beļģietēm tūlīt jālūst. Kad rezultāts bija 53:44, līdzjutēji jau sāka apsvērt uzvaru ar 24 punktu pārsvaru, jo tik vajadzēja pirmajai vietai D grupā. Taču viss notika pretēji. Savu veiksmes brīdi notvēra arī pretinieces, panāca izlīdzinājumu, un mača svarīgākajos brīžos ar individuālu meistarību spēles iznākumu izšķīra Voutersa, kurai pēdējā ceturtdaļā desmit punkti.

“Ceturtdaļas sākumā neiekrita daži brīvi metieni, un atkal sākās līdzvērtīga un nervoza spēle. Jā, bija sajūta, ka beļģietes ir pagurušas, viņas sāka strīdēties ar treneri. Tomēr nenolūza un tika atpakaļ spēlē. Aizsardzība bija laba, visas meitenes cīnījās. Rīt mums jāparāda, ka esam komanda ar uzvarētāju instinktu,” sacīja Anete Šteinberga, kura ieguva 20 punktus un iespēju robežās cīnījās pret titulēto Voutersu.

“Pēdējā ceturtdaļā īpaši sajutām Babkinas trūkumu, cīnījāmies it kā bez saspēles vadītājas. Arī šoreiz darījām visu, ko varējām. Beigās izpaudās nevis mūsu aizsardzības problēma, bet Voutersas individuālā meistarība. Visi viņas metieni bija sarežģīti. Minimālo uzdevumu izpildījām, spēlēsim tālāk, turpināsim iet soli pa solim. Gribam lielāku pienesumu no citām centra spēlētājām, kuras ir līdzās Šteinbergai, īpaši no Kristīnes Vītolas un Aijas Putniņas. Viņu veiksmīga spēle var atraisīt rokas ārējai līnijai. Meitenēm jānotic pašām sev, sezonas gaitā un pārbaudes spēlēs viņas sevi ir apliecinājušas. Viss slēpjas galvā,” pēc zaudējuma Beļģijas izlasei sprieda Latvijas valstsvienības galvenais treneris Mārtiņš Zībarts.

Rezultāti. Basketbols

EIROPAS ČEMPIONĀTS, D GRUPA

* Latvija – Beļģija 58:62 (10:16, 33:35, 51:44), Šteinberga 14+20 AB, Laksa 13, Babkina un Baško-Melnbārde pa 10, Krastiņa 5, Putniņa, Vītola un Krēsliņa pa 2, Brumermane, Jākobsone; Voutersa 17, Mēsemana 16, Karpro 11.

Pirms vakardienas spēles Melnkalne – Krievija: 1. Beļģija 3-0, 2. Latvija 1-2, 3. Krievija 1-1, 4. Melnkalne 0-2.