×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.5°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
22. decembris, 2012
Drukāt

Par atbalstu Ķīļa reformām savākti 3500 paraksti

kilis8915554

Portālā “Gudratauta.lv”, kur tiek vākti paraksti, lai paustu atbalstu izglītības un zinātnes ministra Roberta Ķīļa sāktajām reformām, aptuveni mēneša laikā ir savākti ap 3500 paraksti, liecina portālā pieejamā informācija. Parakstoties ir jāautorizējas ar kāda no sociālo tīklu “Draugiem.lv”, “Facebook” vai “Twitter” pasi.

22.novembrī tika atvērts portāls, kurā vāc parakstus Ķīļa atbalstam. Informācija portālā liecina, ka parakstu vākšanas iniciatori vēlas iestāties par kvalitatīvu izglītību Latvijā. “Ar šo mēs paužam atbalstu Roberta Ķīļa un [Izglītības un zinātnes ministrijas] IZM sāktajai izglītības reformai. Mēs ticam, ka tas ir vienīgais pareizais ceļš būtiskai izglītības kvalitātes celšanai, kā arī Latvijas ekonomikas konkurētspējas un eksportspējas veicināšanai,” sacīts portālā.

“Neviena no Latvijas augstskolām un arodskolām nav 10 vai pat 100 Eiropas labāko skolu vidū. Tā vietā jau 20 gadus tiek ražots brāķis – starptautiskā līmenī nekonkurētspējīgs darbaspēks un absolventi, kuru kompetences un iemaņas neatbilst tirgus vajadzībām,” uzsver akcijas rīkotāji, piebilstot, ka labas izglītības rādītāji ir inteliģenta sabiedrība, kā arī kompetents, efektīvs un augsti atalgots darbaspēks, bet “šobrīd nevaram ar to lepoties”.

Tāpat tiek minēts, ka “pārsteidzoša ir Rektoru padomes pretestība IZM uzsāktajām reformām, taču nav zināms, vai tās ir bailes no pārmaiņām vai interešu konflikts”. “Skaidri zinām, ka Robertam Ķīlim šobrīd nepieciešams cilvēcīgs atbalsts un profesionāla līdzdarbošanās arī no rektoru puses. Uzsāktā darba apjoms ir liels, sarežģīts un ar augstu varbūtību kļūdīties. Koleģiāls atbalsts nozīmētu konstruktīvu kritiku un profesionālu diskusiju, nevis demisijas pieprasīšanu,” teikts portālā “Gudratauta.lv” .

Akcentēts arī tas, ka Roberts Ķīlis esot pirmais izglītības un zinātnes ministrs, kurš pēdējo 20 gadu laikā “uzdrošinājies mainīt stagnējošu sistēmu”. Ministru prezidents Valdis Dombrovskis (V), mediji un sabiedrība portālā tiek aicināti pievienoties atbalstīt izglītības reformu Latvijā.

Portāla idejas autors Aigars Zelmenis uzsvēra, ka portāla mērķis ir “savākt simboliskos 10 000 balsu – vērā ņemamu iedzīvotāju daļu, ar ko lēmumu pieņēmējiem būtu jārēķinās”. Vietnes uzdevums esot mudināt cilvēkus aizdomāties par nepieciešamajām pārmaiņām un aktīvi iesaistīties izglītības jautājuma risināšanā.

Viņš arī paziņoja, ka portāla “Gudratauta.lv” izveidei nav nekādas saistības ar politiskajiem spēkiem, turklāt tā veidota par paša finansējumu, nemaksājot par reklāmām vai cita veida mārketinga aktivitātēm. Iztērēti tikuši tikai nepilni 10 lati par domēna pirkšanu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+