×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.5°C
Jautrīte, Kamila, Digna, Sāra
Ceturtdiena, 19. jūlijs, 2018
22. septembris, 2017
Drukāt

Par ateju reģistrāciju jāmaksā nebūšot (21)

Foto - Gundega SkagaleFoto - Gundega Skagale

Pašlaik netiek vērtēta ideja veidot īpašu atbalsta programmu sirsniņmāju modernizēšanai, līdzīgi kāda ir, piemēram, māju siltināšanā.

VARAM aicina iedzīvotājus izvērtēt, kas ir izdevīgāk – sakārtot decentralizēto kanalizācijas sistēmu atbilstoši jaunajām prasībām vai vietās, kur tas iespējams, ierīkot pieslēgumu centralizētajai kanalizācijas sistēmai, jo īpaši ņemot vērā to, ka daļa pašvaldību līdz-finansējot pieslēgumu ierīkošanu.

Pēc tam, kad “Latvijas Avīze” informēja, ka pilsētās un ciemos individuālās kanalizācijas sistēmas jāuzskaita līdz 2021. gada 31. decembrim un, ja neatbildīs vides prasībām, būs jāpārbūvē vai jāuzstāda jaunas, saņēmām neskaitāmus iedzīvotāju jautājumus. Piemēram, kāpēc netika apsvērta doma jaunās prasības par decentralizētajām kanalizācijas sistēmām attiecināt tikai uz jaunbūvējamām kanalizācijas sistēmām, nevis jau esošajām? Daudziem cilvēkiem nav pietiekami daudz līdzekļu, lai varētu sakārtot savas atejas atbilstoši jaunajām prasībām. Turklāt arī šobrīd nav zināms, cik daudz izmaksās sertifikācija, kas un kā to veiks un kādi kritēriji tiks ņemti vērā, lai atzītu kanalizācijas sistēmu par atbilstošu.

Par ateju reģistrāciju atbildīgās Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) speciālisti skaidro, ka jauno prasību mērķis ir samazināt vides piesārņojumu ar neattīrītiem notekūdeņiem un decentralizētajās kanalizācijas sistēmās uzkrātajiem nosēdumiem. “Diemžēl tieši novecojušas, ilgstoši neremontētas, bez apkopes ekspluatētas decentralizētās kanalizācijas sistēmas rada vislielāko piesārņojuma risku. Tāpēc attiecinot prasības tikai uz jaunbūvējamām krājbederēm, septiķiem un lokālajām attīrīšanas iekārtām, mēs neatrisinātu problēmu, kuras dēļ likumā tika dots uzdevums izstrādāt šādus MK noteikumus,” ierēdņu viedokli mums darīja zināmu VARAM sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Aiga Aizpuriete.

VARAM tāpat atzina, ka pašlaik netiek vērtēta ideja veidot īpašu atbalsta programmu sirsniņmāju modernizēšanai, līdzīgi kāda ir, piemēram, māju siltināšanā. No piesārņojuma samazināšanas viedokļa lielāka prioritāte esot atrast iespēju atbalstīt ūdenssaimniecības (centralizētās ūdensapgādes un kanalizācijas) attīstības projektus apdzīvotajās vietās ar iedzīvotāju skaitu zem 2000, kurām 2014. – 2020. gadā vairs nav pieejams ES fondu finansējums, bet ir vajadzība turpināt ūdenssaimniecības sistēmu sakārtošanu un tīklu paplašināšanu, skaidro ministrijā.

Ministrija mierina, ka kanalizācijas sistēmu reģistrācija nav saistīta ar papildu maksājumu ieviešanu. Ateju reģistrācija esot nepieciešama, lai būtu zināms, cik daudz Latvijas pilsētās un ciemos ir decentralizēto kanalizācijas sistēmu lietotāju, kuras no sistēmām (krājbedres, septiķi, lokālās attīrīšanas iekārtas) tiek izmantotas vairāk, kuras – mazāk. Šī informācija ir svarīga vides piesārņojuma novērtējumiem, kas nepieciešami dažādu plānošanas dokumentu, ziņojumu u. tml. sagatavošanai. “VARAM pašlaik nav plānojusi ieviest dabas resursu nodokli par decentralizēto kanalizācijas sistēmu izmantošanu,” apstiprina A. Aizpuriete.

Pievienot komentāru

Komentāri (21)

 1. Troksnis ap neko – vai pareizāk piespiest šo problēmu risināt civilizēti – ja gar māju iet garām kanalizācija ar jau paredzētu ievadu un saimniekam negribas pievienoties – būšot drārgas mēneša maksas – Nu nav tā = ar ūdens skaitītāju – 1m³ ūdens 1 Eu + kanalizācija 2 Eu … un cik tad mēnesī cilvēkam pie civilizētas lietošanas un ērtībā.

  • tomēr šis “nekas” iedzīvotājiem izmaksās daudzus simtus eiro. Jo lai pieslēgtu kanalizāciju ir jāpieslēdz arī aukstais ūdens, citādāk to notekūdeņu daudzumu nevarot aprēķināt. Lai pieslēgtu auksto ūdeni, ir jāuzstāda skataka (ar visu uzstādīšanu vismaz 500 eiro) Izskatās, ka NA pārvaldītajā VARAM tieši šo, rūpnieciski ražoto skataku uzstḑīšana interesē visvairāk, jo ,iespējams, skataku ražotāji vai izplatītāji ir NA ziedotāji. Tieši NA pārvaldītajās pašvaldībās šīs skatakas tiek obligāti pieprasītas jau no š,g. pavasara, kaut likumā noteikts pārejas laiks līdz 2020. gadam

 2. 4. maija komunistu režimā, mēs esam beztiesīgi vergi, jo mums nekas nepieder, visi īpašumi ir tikai nomā un kuru katru brīdi saujiņa draņķu, kas sagrābusi varu var uzlikt tādus nodokļus, kādus sagribēs, neatkarīgi no jūsu peļņas iespējām, no jūsu cilvēku vai bērnu skaita, neatkarīgi no veselības stāvokļa un pilnībā ignorējot jūsu vectēvu un vecvectēvu celto īpašuma mantojuma statusu. Un vakar blakus jūsu būdai uzceltā svešo biznesmeņa pils pacels jūs senču mantojuma zemes vērtību, lidz jūsu nabagutarbas līmenim nesasniedzamu summu, kas arī ir masonu kangaru un kremlinu-nodevēju varas mērķis!

 3. Kas tad ticēs šiem bezsirdsapziņas blēžiem, kuri akli kalpo kolaborantiem un ultraliberastiem, kas par to vien domā, kā aplaupīt un izputināt tieši godīgāko un nabadzīgāko tautas daļu, ne jau biznesa haizivis, deputātus un valdības korumpantus!

 4. Ieeja par velti, bet tālāk nokāsīs pēc pilnas programmas. Reģistrē par velti, un pēc diviem augstākais trijiem gadiem maksā atejas nodokli – 20 euro gadā. Tā pie mums pieņemts…

 5. Es nopirku Sirdsmājiņu lai varētu pie tās smaržīgus vīteņaugus iestādīt,bet tagad nesaprotu, vai viņu būs jāreģistrē, ,ja tā kalpo tikai skaistumam.

 6. Vajadzētu vēl pamperu reģistrāciju un nodošanas punktus,uzstādīšanas sertifikāciju un smaku mērītājus noņemot.

 7. Jau vairākas nedēļas neesmu ēdis, aizgāju uz pļavu nodir sties, bet jūtu mana pakaļa plūc zāli un šķin iekšā.Man tagad jautājums valdībai, kāds nodoklis un cik liels man būs jāmaksā., paka ļa tomēr mana nenoliedzu.

 8. Svinīgi solos,ka vairs nekakāšu, bet tie mēsli aiz eglītēm nebūs mani, gan jau meža zvēri tos nodeklarēs kā savējos, ja noķersiet.

 9. ta jau ir birokratija!kapec man jaregistre tualete ja es maksaju par kanalizaciju un udeni.pieslegsanas planu izdeva komunala saimnieciba,lai pacel dokumentus!

 10. Vienreiz jau piedzīvojām absurdu prasību, kuru ātri vien atcēla. Tā bija pavēle nomainīt visus šīfera jumtus. Tā tagad būs ar sirdsmājiņām. Tak vienam ļaužu pūlim jāparāda, cik viņi labi strādā, kā rūpējas par dabu, utt. Tikai aizmirst, ka gadu tūkstošiem daba nav cietusi no tā ka cilvēki un dzīvnieki nokārto savas dabiskās vajadzības. Daba cieš no mežu izciršanas, zemes dzīļu izsūknēšanas, zvēru, putnu un ūdens iemītnieku iznīcināšanas. Dabas piesārņošanas ar ķimikālijām un fiziskām vielām, kuras nesadalās. Ne jau tāpēc, ka pakakājam daba dažādu kataklizmu veidā mūs brīdina. Apkaklītēm jāstrādā pie šī jautājuma, nevis pie muļķībām, kuru pamatā ir naudas noplēšana no iedzīvotājiem.

 11. Ak nebūs jāmaksā? Tad kāpēc jāreģistrē? Šogad nebūs gan jāmaksā, bet tad, kad visi ķemertiņi būs apzināti, tad gan būs noteikti nodoklis! Kā tad citādi lai izdomā aplikt ar nodokli to, kas cilvēkam paliek pāri pēc ēšanas? un nākamais 100 gudrajām galvām jāizdomā kā varētu nodokli piemērot gaisam ko izlietojam ieelpojot – tur būtu liels daudzums!

 12. Gan jau valdībai padomā kāds jauns dabas resursu nodoklis par zemes piesārņošanu ar sū….. Nu, re! Par padi… st vairs nevarēs bez maksas! 😀

 13. …NEBUUS PAPILDUS JAAMAKSAA ..,TAS TAA SAAKUMAA..

 14. Jāmaksā būs pēc tam,kad tiks noteikta ikgadējā atejas tehniskā stāvokļa pārbaude.

 15. Tieši tamdēļ šīs sauc par ”dabiskajām vajadzībām”, jo tās ir dabiskas un plānot to aplikšanu ar dabas resursu nodokli ir tas pats, kā teikt Dievam, ka viņa radītā pasaule nav īsti laba padevusies. Cilvēki laukos un mazdārziņu īpašnieki mēslus pērk par naudu un nekas neliecina, ka viņi būtu nedaudz sajukuši prātā. Bet, ja ir ministri, kas iedomājas normāli esam, ar lepnumu paziņojot par savu pederastiju, tad droši vien būs arī tādi cilvēciņi, kuriem viss dabiskais būs ar nepatīkamu smaku. Un tikai viena lieta, kura nesmird – zaļi dolāriņi…

  • diemžēl vai par laimi, šis likums attiecināms vien uz vietām kurā veikta kanalizācijas un ūdensvada maģistrāļu ierīkošana vai rekonstrukcija par ES naudu. Kaut kā jau tie bauri jāpiespiež baudīt civilizācijas labumus. Pamatojums tam esot, ka biezi apdzīvotajās vietās vēl esošajās akās ieplūdīs ne tās vajadzīgas baktērijas. Toties tur, kur šo ūdenssaimniecības tīklu vēl nav, ateju neviens nereģistrēs un par ūdens tīrību akā neinteresēsies. Tāda mums tā morāle diemžēl, kas līdzīgs bija laikos, kas visus dzina kolhozos.

 16. jāmaksā nebūs bet lielākas ticamības labad būs jāatrāda

 17. Jāmaksā būs nedaudz vēlāk, kad 100 mīkstpauru ieviesīs atejas nodokli.

Draugiem Facebook Twitter Google+