×
Mobilā versija
Brīdinājums +20°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
11. jūlijs, 2016
Drukāt

Par auto tehnisko apskati tikai reizi divos gados parakstās 10 000, būs jālemj Saeimai (3)

Foto-LETAFoto-LETA

Par transportlīdzekļa tehnisko apskati reizi divos gados, nevis ik gadu, lai varētu piedalīties ceļu satiksmē, parakstījušies 10 000 Latvijas pilsoņu, kas nozīmē, ka kolektīvais iesniegums nonāks Saeimā un palamentāriešiem būs jālemj, vai mainīt esošo kārtību.

Iniciatīva portālā “manabalss.lv” tika publicēta martā.

“Vēlos mainīt pastāvošo termiņu uz kādu šobrīd CSDD tiek izsniegta atļauja automašīnai piedalīties satiksmē, tehniskā apskate automašīnai. Piedāvāju pagarināt termiņu un veikt transportlīdzekļu tehnisko apskati reizi divos gados kā tas notiek piemēram Norvēģijā, Lietuvā, Igaunijā , Vācijā un citur,” pauž autors Ivo Stieģelis.

Viņaprāt, 24 mēnešu tehniskā apskate ļautu auto īpašniekiem Latvijā ietupīt gan laiku, gan resursus, jo līdzīgi piemēri no citām valstīm pierāda, ka nav nepieciešamības auto veikt tehnisko apskati jau pēc 12 mēnešiem – tā ir lieka birokrātija un resursu patēriņš. Tiktu ietaupīta nodokļu maksātāju nauda. Šādu iniciatīvas autora nostāju ar saviem parakstiem atbalstījuši 10 000.

Saeimas Kārtības rullis paredz, ka kolektīvais iesniegums tiek nodots Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijai, kas sagatavo lēmumprojektu, par ko balso Saeima.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Tāmnieks/luterānis Atbildēt

    Vakar LR-1 raidījumā bija neērti klausīties “ekspertu” iebildumus pret tehniskās apskates iespējamām izmaiņām. Kas apskates laikā liedz PROFESIONĀLAM SPECIĀLISTAM novērtēt un prognozēt pārbaudāmā auto “CV” tuvāko divu gadu laikā?! Tiem, kas ierodas ar saviem nekoptajiem spēkratiem un “izkrīt” – nu, protams, ka uz gadu un tikai tad, kas viss savests kārtībā. Bet ir pavisam jaunas, ir jaunas un ir kārtīgi uzturētas mašīnas, kas gadu gadiem ir skates izgājušas ”pa nullēm”! Vai eksperti to nespēj saprast, novērtēt? un prognozēt?!! Tā vien šķiet, ka mūsu mīļajā Latvijā visi eksperti, ierēdņi un dažāda ranga priekšnieķeļi ir aptaukojušies un slinki nespējnieki. Bet, varbūt, ka kājas aug pavisam citā vietā?

  2. kamer saeima tik lemj Atbildēt

    man salonā pērkot autiņu apskate jau ir uz 2 gadiem, tā ka tehniski tam ar šobrid nav šķēršļu cik saprotams

Draugiem Facebook Twitter Google+