×
Mobilā versija
+7.9°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
26. janvāris, 2016
Drukāt

Par Autoceļu fonda atjaunošanu (3)

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Motociklistu apvienības "Vēja brāļi" dibinātājs Frīdis (Aivars Freimanis) un "LCB" prezidents Andris Bērziņš.

Pagājušajā nedēļā biedrība “Latvijas ceļu būvētājs” (“LCB”) laukumā pie Saeimas ēkas bija izvietojusi vides objektu – divas atšķirīga lieluma mucas, kas savienotas ar cauruli, pildītu ar naudaszīmēm.

Uz lielās mucas bija lasāms atgādinājums, ka 2016. gadā autobraucēji nodokļos valstij samaksās 544 miljonus eiro. Savukārt uzraksts uz mazās mucas vēstīja, ka no šīs naudas līdz valsts un pašvaldību ceļiem nonāks tikai 132,68 miljoni eiro jeb 24,4%!

Ar šā vides objekta palīdzību “LCB” atbalstīja likumdošanas iniciatīvas “Par ceļiem bez bedrēm” autoru Kristapu Žodziņu un tos 10 652 Latvijas pilsoņus, kuri portālā “www.manabalss.lv” parakstījās tās atbalstam. Iniciatīva, kas tika skatīta Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijā, paredz autobraucēju samaksāto nodokļu novirzīšanu ceļu remontiem, kā arī Autoceļu fonda atjaunošanu.

“LCB” ar gandarījumu atzīmē, ka Saeimas komisija atbalstīja ceļu nozares ilglaicīgas finansēšanas nepieciešamību un, pamatojoties uz kolektīvo iesniegumu “Par ceļiem bez bedrēm”, uzdeva Ministru kabinetam sagatavot un iesniegt Saeimā izskatīšanai grozījumus valsts un pašvaldību ceļu remontus reglamentējošos likumos, nodrošinot pilnvērtīgu principa “Ceļu lietotāju maksātie nodokļi un nodevas tiek izlietotas ceļu un tiltu remontiem, to uzturēšanai labā tehniskā stāvoklī” darbību.

Autoceļu fonds tika likvidēts 2003. gadā, līdz ar to jau vairāk nekā 12 gadus autoceļu lietotāju samaksātie septiņi nodokļi un nodevas, kas iepriekš nonāca Autoceļu fondā, tiek novirzīti kopējā valsts budžetā. No iekasētās nodokļu summas gadā ceļu uzturēšanai tiek novirzīta vien aptuveni ceturtā daļa. Šāds būtisks finansējuma samazinājums ilgtermiņā ir veicinājis ceļu, īpaši vietējo un reģionālo, zemo kvalitāti, jo nepietiek līdzekļu to remontam.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Mēs maksājam,bet valstī valdošie goblini no mums zog.Turpiniet vien vēlēt par Saskaņu ,vienotību ,ZZS un T.T.

  2. Mūsu kalpi jau māk tikai pacelt nodokļus -lai aizlāpītu savu nesamērīgi briestošo apetīti,nedomājot par cilvēkiem.Arī LCB gan jau kādu artavu novirza Bosu māju un vasarnīcu būvniecībai.Tad parēķiniet cik galā paliek pāri???

  3. Mēs autovadītāji maksājam ceļu nodevas bet uz Jūrmalas šosejas pirms Spices autovadītāji tikai agrās rīta stundās maina savas riepas izsisto bedrīšu dēļ

Draugiem Facebook Twitter Google+