Pasaulē
Citur

Par autofurgona ietriekšanu gājējos Toronto aizturētais apsūdzēts desmit slepkavībās0

Foto Reuters/Scanpix/LETA

Vīrietis, kurš tiek turēts aizdomās par autofurgona tīšu ietriekšanu gājējos Toronto, tiek apsūdzēts desmit slepkavībās un 13 slepkavības mēģinājumos, otrdien vēsta laikraksts “Toronto Star” un citi mediji.

Pirmdien aizturētais Aleks Minasjans otrdien stājās Toronto tiesas priekšā un tiek paturēts apcietinājumā. Nākamā viņa lietas izskatīšana tiesā paredzēta 10.maijā.

Minasjanu, kuram šobrīd nav advokāta, pārstāvēja varasiestāžu iecelts jurists.

Jau ziņots, ka 25 gadus vecais vīrietis pirmdien Toronto rosīgajā Nortjorkas rajonā ietriecās ar autofurgonu gājējos, desmit cilvēkus nogalinot un 15 ievainojot.

Drīz pēc šī traģiskā negadījuma policija 25 gadus veco Minasjanu aizturēja.

Kā apliecināja Minasjana bijušie klasesbiedri, viņš mācījies vidusskolas programmā jauniešiem ar īpašām vajadzībām un skolā bijis ļoti noslēgts.

Kanādas izglītības sistēmā “īpašās vajadzības” ir plašs termins, ar ko tiek apzīmētas gan mācīšanās un uzvedības problēmas, gan fiziskā invaliditāte.

Policija paziņojusi, ka Minasjans iepriekš nav nonācis varasiestāžu uzmanības lokā, un viņa motīvi joprojām nav zināmi.

Taču Toronto policijas priekšnieks norādījis, ka šofera rīcība “noteikti izskatās tīša”.

Minasjana kontam sociālajā tīklā “Facebook” vairs nav iespējams piekļūt, taču internetā pieejamā informācija liecina, ka 2011.gadā viņš pabeidzis vidusskolu, pēc tam absolvējis koledžu un profesionāli nodarbojies ar datorprogrammu izstrādi.

LA.lv