×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.9°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
24. maijs, 2015
Drukāt

Par avārijas izraisīšanu dzērumā darbs jāpamet Rēzeknes prokuroram Škutānam (2)

Foto-ShutterstockFoto-Shutterstock

Par autoavārijas izraisīšanu alkohola reibumā darbu nācies pamest Rēzeknes rajona prokuroram Andrim Škutānam, 24.maijā vēstīja TV3 raidījums “Nekā personīga”.

Pirms mēneša Škutāns 2,5 promiļu reibumā vadījis automašīnu “Saab” un iekļuvis ceļu satiksmes negadījumā Rēzeknē, Atbrīvošanas alejā, uz tilta pāri dzelzceļam. Automašīna notaranējusi nost divus metrus no tilta un apgāzusies uz jumta.

Policija apstiprina faktu, ka pie automašīnas stūres sēdējis Škutāns. Tagad pret prokuroru ierosināts kriminālprocess par avārijas izraisīšanu reibumā.

Savukārt pasažiera krēslā sēdējis automašīnas īpašnieks, Rēzeknes pilsētas prokurors Zurabi Karčava, kurš arī bijis alkohola reibumā, vēsta raidījums.

Abi prokurori pēc negadījuma nogādāti slimnīcā.

Par Škutāna iesaisti un lomu negadījumā oficiāli informēta Ģenerālprokuratūra, un ģenerālprokurors Ēriks Kalnmeiers izsaucis prokuroru pie sevis.

Kalnmeiers raidījumam norāda, ka Škutāns ģenerālprokuratūrā informēts, ka tiek atstādināts. Saskaņā ar likumu viņam piedāvāta iespēja strādāt vai nu administratīvā direktora dienestā, vai par prokurora palīgu. “Uzzinot, ka viņš tiks atstādināts no amata pienākumu pildīšanas, persona izvēlējās uzrakstīt atlūgumu, pamest darbu prokuratūrā un šis viņa lūgums tika nekavējoties apmierināts,” skaidro Kalnmeiers.

Tomēr prokurora Karčavas alkohola reibums esot bijis vēl lielāks nekā Škutānam – 3,2 promiles. Abi arī braukuši Karčavas mašīnā. Par sava transportlīdzekļa vadīšanas uzticēšanu reibumā esošai personai likumā ir paredzēta atbildība, tomēr Kalnmeiers uzskata, ka jāsagaida kriminālprocesa beigas un tad jālemj, vai atbrīvot no amata arī otru prokuroru.

“Viņš jau bija tikai pasažieris automašīnā, un uz patreizējo brīdi mūsu rīcībā nav nekādas informācijas par kaut kādiem viņa veiktajiem pārkāpumiem. Bet lai izmeklēšana noskaidro visus saistītos apstākļus, tad vērtēsim. Tie ir cilvēki ar pietiekošu lielu profesionālā darba pieredzi un iepriekš viņi nebija nekādā sliktā nozīmē parādījuši sevi. Tā kā nu…” pauda ģenerālprokurors.

Raidījums arī vēstīja, ka Škutāns īsi pēc negadījuma izkārtojis sava ģimenes drauga Valda Garozas nokļūšanu notikuma vietā un norādījis, ka pie stūres bijis Garoza. Tomēr viņš neesot piekritis uzņemties grēkāža lomu un noliedzis, ka atradies prokuroru automašīnā. Tam neesot arī bijuši nekādi pierādījumi un policija izbeigusi versiju par Garozas vainu avārijā.

Karčava Rēzeknes prokuratūrā strādājis 15 gadus, bet Škutāns – 14.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Nožēlojami klaisīties mīkstpēdiņu! Atbildēt

    kalnmeijers ir tāds MĪKSTpēdiņš, ka kauns klausīties to viņa rīstīšanos…
    Izliekas, ka ar prokuroru Škutānu tā bijusi pirmā reize…
    Rēzeknē ieņirdz par tik zema līimeņa “ģenerālprokuroru”…
    Aizkrauklē arī prokurores auto izraisīja avāriju- ietriecoties citā auto un radot zaudējumus… Žurnālisti, lūdzu, noskaidrojiet kā tur tiek risināts tas krimgadījums? Vai cietušie ir saņēmuši kompensāciju par auto iebuktēšanu no vainīgās prokurores?

  2. Latgalē prokurori sistemātiski notušē sūdzības un novilcina lietas līdz noilgumam. Kāpēc? Vai tāpēc, ka Latgales apgabaltiesas prokuratūru vada Sorokins un Rēzeknes prokuratūru Peļņa? Bet varbūt ir citas versijas? Nav izslēgta iespēja, ka Latvijā ir cilvēki, tostarp valsts pārvaldes struktūrās, kuri sadarbojas ar Krievijas specdienestiem, intervijā atzina aizsardzības ministra padomnieks, bijušais Satversmes aizsardzības biroja (SAB) direktors Jānis Kažociņš.

Draugiem Facebook Twitter Google+