×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.2°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
22. janvāris, 2016
Drukāt

Par barikāžu pensijām deputātu domas dalās (107)

Foto - LETAFoto - LETA

Romualds Ražuks

Saeima vakar nodeva komisijām likumprojektu “Par 1991. gada barikāžu dalībnieka statusu”, kas barikāžu dalībniekiem ļautu saņemt nedaudz lielākas pensijas un citus atvieglojumus. Jautājums raisījis diskusijas un krasi pretējus viedokļus sabiedrībā. Arī Saeimā nav vienprātības šajā jautājumā.

Viens no likumprojekta autoriem Romualds Ražuks (“Vienotība”) debatēs uzsvēra, ka šis likumprojekts būs būtisks ne tikai atmodas aktīvistiem, bet arī jaunajai paaudzei. “Ir ārkārtīgi svarīgi, lai šie jaunieši redzētu, ka valsts atceras, valsts rūpējas, valsts godina savus aizstāvjus!” teica Ražuks. Viņš arī no tribīnes atkārtoja jau iepriekš “Latvijas Avīzei” teikto, ka piemiņas zīmi un atzinības rakstu saņēmuši 33 000 cilvēku un kopējais barikāžu dalībnieku skaits, viņaprāt, nepārsniegs 35 000 cilvēku. “Trešā daļa no šiem cilvēkiem vairs nav mūsu vidū, vēl trešdaļa nav sasniegusi pensijas vecumu. Tātad mēs runājam par pavisam niecīgu skaitu cilvēku,” Ražuks centās atspēkot argumentus par to, ka budžetā šim mērķim varētu nepietikt līdzekļu.

Ar tik piezemētiem argumentiem kā finansiālās iespējas neviens gan neuzstājās pret barikāžu dalībnieku atbalstīšanu. Iebildumi drīzāk ir filozofiskas un emocionālas dabas. “Ražuka kungs teica, kā gan deputāti varēs skatīties acīs cilvēkiem, ja neatbalstīs viņa rosināto likumprojektu? Nu, es pateikšu tā. Es arī piedalījos barikādēs, un man būtu tiešām grūti skatīties acīs tiem politiski represētajiem, kuri 25 gadus lauzuši dzīvi un bojājuši veselību gulagā un tagad saņem apmēros tādu pašu valsts atbalstu kā es par trīs dienām barikādēs,” teica Edvīns Šnore (Nacionālā apvienība). Tāpēc viņš šajā gadījumā nebalsoja. Līdzīgi rīkojās arī pārējie NA deputāti. Savukārt Ražuka frakcijas biedri no “Vienotības” frakcijas lielā vienprātībā atturējās (kas būtībā ir tā pati balsošana pret). Likumprojektu atbalstīja Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) frakcijas vairākums kopā ar “Saskaņu” un mazajām opozīcijas frakcijām – Latvijas Reģionu apvienību un “No sirds Latvijai”.

Likumprojekts paredz gan barikāžu dalībnieku godināšanu, pasniedzot viņiem goda zīmes un īpašas apliecības, gan atsevišķus sociālos labumus: iespēju pensionēties vienu vai divus gadus agrāk, palielināt neapliekamo pensijas minimumu līdz 280 eiro, iespēju saņemt 50 procentu atlaides sabiedriskajā transportā. Plānots arī atbrīvot barikāžu dalībniekus no pacientu iemaksām un piešķirt viņiem nekustamā īpašuma nodokļa atlaides, kā arī citu nodevu un maksājumu atlaides.

Pievienot komentāru

Komentāri (107)

 1. Nu teiksu ta kad sai valstij bija vajadziba aizstavet to netikai barikades bet ari vislatvijas tautas saieta, Vislatvijas tautas deputatu manifestacija,baltijas cela pasakkuma ari izgaismosim latviju, tad es to jauno cilveku,kas tagad gudri spriez par tautas saskelsanu ta parak daudz neredzeju,jau ypsi barikades-bij pieaugusie un nobriedusie, kas tagad ir ap 70,80 gadu veci,kuriem medpalidziba ir loti nepieciesama kaut cik atvieglota.Nu par to saskelsanu tautas mana skatyjuma ir ta ka ir,kad es biju slimnica,kur knapi tiku,tad aralkoholusaslimis un nokritis tiek bez kadam problemam ar visam pakalpojumprocsduram par baltu velti, bet es par to pasu laiku maksaju 400. Nu musu veco Latvijas aizstavju jau tagad ir vairs tikai labi ja puse,nu bet ko tur vairs man daudz domat. Saku liels-liels un velreiz liels paldies par to pasu.

 2. Ir ļoti neskaisti no savas tautas patriota pārtapt par algotni tāpēc vien, ka dzīvē kaut kas nogājis greizi.Bet diedelnieku piesauktie jau mirušie “dzīvie vairogi”,kuriem vairs neko nevajag,nu tas jau vispār marodierisms,mirušo aplaupīšana.Paspēt,paspēt,paspēt,kamēr vēl dzīvs.

  • tev gan neiet, kā algotnim un marodierim. paspēt,paspēt,paspēt pēc iespējas nenovīdīgāk un tamlīdzīgi kretīniski sevi nodemonstrēt publikai,kamēr vēl dzīvs.

 3. Barikāžu dalībnieks Atbildēt

  Ar šo Ražuks un ZZS sevi nākošajās vēlēšanās ir norakuši

  • ;)))

   “Kas arī bija jāpierāda”, tak’ jau.
   .
   Kopš aizlaikiem ir vispārzināms tāds gana amizants un, vienlaikus, arī visnotaļ “trāpīgs” pastāstiņš par elli, kurā esot iekārtots katrai tautībai savs piķa katls. Pie katra šitāda katla elles pārvaldnieks esot nofraktējis pāris zemāka ranga velnu – viens piemet malku zem katla, lai piķis riktīgāk vārās, bet otrs uzrauga “procesu”, lai neviens no piķa katlā vārītajiem neizrāpjas un neaizbēg.

   Bet, rau – pie viena šitāda katla neesot neviena “dežuranta”, par ko elles priekšnieks esot “prezentējis koncepciju”, ka – tas tak’ ir latv(āņ)u “titulnācijas” katls. Zem kura malku piemet paši latvāņi, uz maiņām un pēc paraugde(R)mokrātisku “mazākā ļaunuma vēlēšanu” FRSĀ mandātotu “priekšstāvju” sastādīta grafika. Un kuru uzraudzīt neesot nekādas vajadzības. Jo – ja nu kāds no piķī vārītajiem latvāņiem sadomāšot rāpties no katla ārā nevis malkas piemešanai, bet gan bēgšanai – pārējie “lojālpatrEJotiski orientētie” latvāņi šamo “izlēcēju” nekavējoties ieraus atpakaļ piķa katlā, izteiks “vienbalsīgu kolektīvo nopēlumu” un, pie tam vēl, “koleģiāli nostučīs” elles pārvaldniekam.
   .
   Ir sacīts: “Tādi esam…”
   Tā vi’š i’, ko šam padarīsi. 😉

 4. Par sevi gan nav aizmirsuši!

 5. Ja atceramies,tad līdzīgi šie Nacionālās apvienības jeb VL un TB/LNNK deputāti balsoja arī par eiro ieviešanu bez referenduma,kā citās ES valstīs! Un pilnībā aizmirsuši viņi pat par progresīvo ienākuma nodokli un samazinātu-12% PVN likmi pārtikai! Par obligāto veselības apdrošināšanu,kas no visām ES valstīm joprojām nepastāv vienīgi Latvijā,pat nerunājot! Viņiem pietiks ar savu algu paaugstināšanu un papildus silēm-jau šogad,valsts uzņēmumu padomēs!

 6. zel. ka NA ta izturas pret tiem .kas vinus ievilka vara.

 7. Kāpēc šo priekšlikumu vienbalsīgi atbalsta Saskaņa,bet neatbalsta pat Ražuka partija?

 8. Patiesībā jau – var pat piekrist tiem “aizkrāsnē tupētājiem”, pašnominēti “viszinošajiem” jeb patiesībā NEKO nezinošajiem pēcatmodas “zudušās paaudzes” biogaļas izstrādājumiem u.c. taml. latvāņu lumpeņiem, kas ar melnu nenovīdību truli skauž un histēriski ķērc PRET to, ka tā dēvēto “barikāžu” dalībniekiem BEIDZOT tiktu pateikts šāds, kaut vai pavisam necils “paldies” no šīs “valsts” puses.
  .
  T.i. – pilnīgi pareizi: šī pašreizējā SILES “valsts” parodija “eurolatvānija” absolūti NAV tā vērta, lai par to TAGAD pateiktu vismaz kaut kādu simbolisku “Paldies” tiem lab(lēt)ticīgajiem vientiešiem, kas TOREIZ gluži reāli riskēja ar visu savu (zināmā izpratnē – arī ar savu tuvinieku) Dzīvi, lai uz improvizētām “barikādēm” kaut vai plikām rokām aizstāvētu un faktiski radītu iespēju VISPĀR būt gan šādai pašreizējai “valstij”, gan tajā pašreiz lopiski truli veģetējošai lavāņu lumpeņu “titulnācijas” biogaļas izstrādājumu kloākai.
  .
  Priekš kam “barikāžu aizstāvjiem” TOREIZ vajadzēja to darīt?!? Priekš tam, lai TAGAD bezspēcīgā niknumā noskatītos, kā pretīgi krampjaini agonē šī pašreizējā SILES “valsts”, kas nu jau trešo desmitgadi “ilgtspējīgi” prasti uzspļauj saviem “aborigēniem”, t.sk. arī TOREIZĒJIEM aizstāvjiem un PATIESAJIEM faktiskajiem radītājiem?! Priekš tam, lai TAGAD ar svelošu kaunu apzinātos savu piederību šajā pašreizējā “valstī” truli veģetējošo latvāņu lumpeņu “titulnācijai”, kuras bezcerīgi aprobežotie biogaļas atkritumi, t.sk. īpaši jau TOREIZĒJIE “aizkrāsnē tupētāji”, atļautos apgānīt Normālos Cilvēkus, kurus latvāniski truli skauž ar melnu skaudību (pie tam vēl – pat par tikai +/- iespējamu, nu jau 25 gadus nokavētu un vēl joprojām nesaņemtu / šīs “valsts” nepateiktu salīdzinoši gaužām jau necilu “paldies”)?! Nu, bet – jebkuram Normālam Cilvēkam ir elementāri pašsaprotami skaidrs, ka tas VISS (t.sk. īpaši jau iepriekšminētais), kas ir ienācies un ikdienišķi “baudāms” TAGAD, absolūti NAV tas, par ko TOREIZ bija “barikādes” un par ko riskēja ar savām Dzīvēm “barikāžu aizstāvji”. Ar visām no tā izrietošajām konsekvencēm, elementāri loģiski un neizbēgami likumsakarīgi.
  .
  Ir sacīts: “Ja nav, ta’ nav kazai piena – paceļ ļipu un salej atpakaļ!”
  .
  P.S. Cita starpā, t.sk. īpaši aprobežoto lumpeņu pasugas “gudro (cirt)ēju” zināšanai – tieši tāpat, kā daudzi citi Normāli Cilvēki, arī personīgi es TOREIZ biju TUR praktiski nepārtraukti, no paša sākuma līdz pašām beigām, t.sk. arī zināmajās kritiskajās un izšķirošajās diennaktīs.

 9. Perspektīvāki izrādās musulmaņu teroristi,kuriem šī vara jau apsolījusi dāsnus maksājumus arī no barikāžu dalībnieku maciņiem. Jo ,redz,viņi esot galvenie cilvēki…Tad sagaidīsiet arī musulmaņu barikādes,izsistus logus,sadedzinātas automašīnas,izvarotas “izlaidīgās”meitenes,paši mietu pakaļā…!!!To arī novēlu varas bezkauņām!

 10. Godīgi un taisnīgi šādas pensijas nemaz nevar aprēķināt. Lauku vīri ar tehniku sargāja Rīgu. Risks, gatavība uz kauju, biedriskums, ugunskuri un vīru valodas, rīdzinieces nesa tēju, zupas, pīrāgus. Mājās, laukos, palika sievas ar bērniem. Drošībā, bet neziņā. Telefoni laukos bija retajam, un vīri bija projām ilgu laiku. Vai viņas nepiedalījās?

 11. Barikāžu pensijas, nepareizi. Ražuks un Vienotība grib celt reitingu, kas jau ieslaucīts miskastē. SC pievienojas: jūt Putina galu un pārkrāsojas. Iedos dažus eiriņus pie pensijas. Ziniet, pat aizvainojoši. Kas it kā aplaimo? SC un Vienotība – valsts izzadzēji. Ražuks Saeimā mierina, cik nu to nabagu vēl palikuši. Kā pierādīs kam pienākas, kam nē? Un sievas, bērni, kam barikāžu dalībnieks jau tai saulē? Kaimiņam, visam pagastam zināmam stukačam, jau tā liela pensija , vēl pielika, bet atraitnei bada eksistence. Cekas un čekas nozīmētiem vadoņiem amati un tūkstoši, bet te atmetīs grašus, no pašu, nodokļu, naudas. 4. maija valsts izzadzēji grib atpirkties no patiesiem brīvības cīnītājiem ar grašiem.

 12. Laikam jau tad birokrati, jeb tie pasi komunisti…, visu fikseja, iespejams lai butu ko “stucit”…, un neviens no parastiem barikadniekiem pie tiem nepieteicas, bet darija savu daramo.
  Par tehnikas aizdzisanu uz barikadem, tad valdosa komuniste piedzina izdevumus… Luk, tos vajadzetu atklat, no tadiem pasiem pret Latviski noskanotiem piedzit, tapat ka atvert cekas maisus, kur tie joprojam slepjas.
  Jau no tiem laikiem, kad komunisti, laikam lai sagrabtu sakumkapitalu, lava darboties reketam, uc kriminaliem, liela dala barikadnieku sastajas Zemessardze, lai varetu gan sevi, gimeni un pakartejos, ari valsti, no tadiem aizstavet. Protams, ka tas, ka tagad, nebija apmaksats, bet tikai uz brivpratibas principiem. Tas bija reals darbs, gan akcijas ar policiju uz celiem, gan noziedznieku aizturesanas, gan sistematiskas dezuras savos mikrorajonos kartibas uzturesanai, gan macibas, kur viss notika izlietojot personigos lidzeklus, gan formu iegadei, gan degvielai, gan municijai, utt, utml.
  Bet valdosiem, kuri atbalstija kriminalos, tada Zemessargu riciba negaja pie duushas, tapec zemessargus atbrunoja, atnema par savu naudu pirktos ierocus.
  Sis darbibas un izteretie lidzekli faktiski tika fikseti un butiba ir vajadzibas gadijuma atrodami. Nevis ka visai apsaubamie barikazu dalibnieku saraksti..
  Tapec butu tikai godigi ja par sim darbibam sanemtu konkretus pielikumus pie pensijam. Runats gan par to tika, bet…, ka jau parasti, aizmirsts…
  Kaut vai visai zimiga piemera del, kad ejot apgaita pa rajonu, pienaca kads nobarots viriskis un saka uz mums bez maz vai paveles forma diriget, ka mums vajagot to un to darit…, uz ko likumsakarigi atbildejam, ka mums tas vajadzigs un tads pats pienakums ka vinam, vai jebkuram citam.
  Ta ka, ja kads izvelejas neko nedarit, tad tapec mums ir valsts un sabiedriba, kura ir janoverte tie, kas darbojas tas laba.

 13. Gandrīz vai jānotic par skaudīgo tautu, lai arī kā negribētos. Tie, kas tur bija, bet neuzskata, ka vajadzētu ko pieņemt no valsts, drīkst to nedarīt.
  Valstij ir jāparāda sava attieksme un kādā īpašā veidā jāpasaka paldies šiem drosmīgajiem cilvēkiem. Mēs esam mētājuši apbalvojumus pa labi un kreisi daudziem, kas to nemaz nebūtu pelnījuši, taču šoreiz tas noteikti būtu vietā.

  • Paldies ir pateikts ar apbalvojumu. Tad jau Triju Zvaigžņu ordenim, kas domājams ir ļoti nopietns valsts apbalvojums, klāt būtu jāparedz personālā pensija , specpoliklīnika un specveikali, bet nevienam pat prātā nenāk par kaut ko tādu pat runāt.

   • Cik ordeņu saņēmēju ir iestājušies par valsts pastāvēšanu, riskējot ar savu dzīvību? Šis ir īpašs gadījums. Mēs zinām, cik valstī bija cilvēku un kāda daļa no viņiem bija uz barikādēm. Tātad salīdzinājums nevietā.

 14. Es arī biju barikādēs, un es arī esmu pret. Tas bija mūsu ieguvums, beidzot iespēt kaut ko darīt Latvijas labā, viens no dzīves augstākajiem punktiem. Negaidu, ka par to kāds vēl piemaksās, bet, ja nu kādi līdzekļi atrodas, tad tos gan vajadzētu novirzīt mazāko pensiju palielināšanai tiem, kas visu mūžu godīgi strādājuši.

  • JA tu patiešām biji uz barikādēm un JA tu patiešām esi pret šādu pilnīgi atbilstošu novērtējumu no valsts puses – tā ir tava privātā izvēle un atbildība. BET – tas tev nebūt nedod tiesības uzskatīt, ka šāda tava privātā “taisnība” ir saistoša vai pat obligāta citiem, kas arī bija barikādēs. Un bez kuriem, ļoti iespējams, šīs pašreizējās “valsts” nebūtu VISPĀR. Runā un ATBILDI par sevi – gan jau citi cilvēki pratīs runāt un atbildēt PAŠI par sevi ne sliktāk par tevi.

 15. Es arī biju barikādēs pie Latvijas TV ēkas 4 dienas, tie , kas organizēja jau aizgājuši, pašam pieteikties kaut kā neērti, tā nu laikam visi tie solītie labumi ies secen 🙂
  Izcīnītā brīvība devusi iespēju mazliet nopelnīt lai nebūtu jācer uz pāris eiro pie pensijas 🙂

 16. Paldies Ražuka kungam…!

 17. Nacionālai apvienībai Atbildēt

  “…par trīs dienām barikādēs,” jautāja Edvīns Šnore (Nacionālā apvienība)”?Ja nebutu šo dienu,tad šņores varbūt te nepļāpātu.Tad aizmirstiet šīs “trīs dienas”,aizmirstiet šos cilvēkus,kuri atturēja no padomju armijas akcijām,nosargāja iespēju šodienas “targašiem” ņirgāties par šo cilvēku pašuzupurēšanos,nedomājot par sekām un kailām rokām stājās brīvības aizstāvēšanai.K.Ulmanis savulaik brīvības cīnītājiem piešķīra zemi,cēla mājas,šodien piešķir ņirgas!”Tikai trīs dienas> …Beidzot parādījāt kādi “latviešu tautas aizstāvji” esat patiesībā…Un pārtrauciet šos cilvēkus izmantot savai netīrajai siles pašreklāmai!!!Bet galu galā viņi jums sagādāja “sili”,nu jau viņi vairs nav vajadzīgi.

  • “…par trīs dienām barikādēs,” jautāja Edvīns Šnore (Nacionālā apvienība)”?
   -Ja nebūtu tas vīrs un arī citi stāvējuši arī tās 3 dienas, tad
   —–Ne pats Šņore, ne visa NA nebūtu pie siles un tā neizrunātos. Slavētu PSKP uz ceļiem krizdami.Tāpēc jau laikam neieredz barikāžu dalībniekus, kad pats pie siles, siles , siles…. Tā sile aizmiglo prātu …

 18. Ja Ražuka un Ko mērķis bija vēl vairāk sasķelt sabiedrību Latvijā tad, kā redzam, tas ir lieliski izdevies.

  • Kuru sabiedrību var sašķelt – to kura bija barikādēs un vai skatās Putina TV? Tā jau ir sašķelta un tajos komentāros tas izpaužas. Neveiksme barikādes bija ceļš uz grāvi vai raktuvēm un tie pļāpas varbut ir pielāgojuši cepures ar violētu virsu…varbūt grib tās ? Varbūt pie aizslēgtām durvīm un logiem rakstīja barikāžu dalībnieku sarakstus? Un ja saraksti maisos? Tad tāpēc tā inde?

  • Nevar sašķelt to,kas nav vienots!Esmu kaut par minimālu materiālu atbalstu barikāžu dalībniekiem!Viņi nešauboties devās stāvēt vai atdot dzīvības latviešu Latvijas labā!

 19. Komentē laikam lielākā daļa no tiem, kas toreiz gulēja mājās.Nespēj pārdzīvot, ka patiešām laba rīcība varētu tikt vismaz kaut kā atalgota. Valstij ir nepieciešmi drosmīgi un pašaizliedzīgi cilvēki, tādēļ likumprojekts noteikti ir atbalstāms.

  • es ar mazu 2.5 mēnešu zīdaini mājaš biju, bet aizsūtīju vīriem līdzi ēdamo un tikpat daudz domāju ko un kā darīt, ja, piemēram, iespējams rubika atsūtītos rokudzelžus uz Krustpils staciju sāks likt lietā.Tu droši vien nezini,ka pa visu Latviju tika izsūtīti vilcienu vagoni ar tiem?Tos pēc tam izdalīja policijai,nekvalitatīvus,jo bija faktiski bija domāti kā vienreizējie.Visa tauta bija kā uz barikādēm un tieši tāpēc nevar izdalīt atsevišķu cilvēku grupu,kuri dažkārts apdzērušies tupēja pie tiem ugunskuriem – tā sakot drosmei ierāvuši.Tā vīri stāstīja atbraukuši mājās.Un šīs barikādes nav pielīdzīnāmas tām īstajām kaujām,kur krita mūsu vecvectēvi,tēvi,tām represījām, ko izcieta iepriekšējās paaudzes,šobrīd jau esoši viņsaulē, daži 80-90 gadu vecumā esošie.Tāpēc NEVAJAG PĀRSPĪLĒT, LIELĪTIES faktiski ne ar ko un citus par zemākiem uzskatīt!

   • nevajag muldēts un plātīties ar to, ko nezini, bet tikai esi saklausījusies ko “viena tante teica”. ja tu tur nebiji, tad izmanto lielisko iespēju paklusēt. un neskaud citiem to, kas tev pašai nespīd.

   • VIŅI “tupēja pie tiem ugunskuriem”,bet tu bezdēji dīvānā un tagad bezdē,ka esot bijis “visas tautas barikāde”

    • nevis runāja, bet redzēja un klāt bija un nevis viena tante teica, bet tas tiešām tā arī bija ka tusēja.Tā ka puišeļu nožāvējiet mātes pienu uz lūpām un paklusējiet!

     • > "pienapuikam", 23. janvāris, 2016., 18:46

      tu, “pienapuika” un puņķutapa, arī TUR biji, ka atļaujies tik “pārgudri (c)irst”? Neskaud citiem to, kas tev pašam nespīd. Un nelamājies kā prasts pļēgurs ar nocūkotu bikšupriekšu – dabiski, ja vien tu vēlies, lai tevi uzskata vismaz par puslīdz akarīgu personāžu, nevis par nopuņķojušos “pienapuiku”.

 20. Nevajag! Tas nozīmētu tikai vēl lielāku iedzīvotāju sašķelšanu un sanaidošanu. Tas atkal nozīmētu “Ļeņina bluķa” nešanu. Bez tam – ar ko sliktāka tā māmiņa, kas ar savu zīdainīti sēdēja mājās un nevarēja būt uz barikādēm. Ar savu sirdi un domām viņa bija tur. Un tā daudzi. Un, visbeidzot, – tā ir liktens dotā izdevība, ka mēs tur varējām būt! Kāds ordenis, kādi ghraši varētu atsvērt to gandarījumu un laimi, ka mēs varējām tur būt. Mūs cienīja tāpēc, ka mēs tur bijām. Tagad ienīdīs tāpēc, ka esam tikai pērkamas dvēseles/

  • Tev piekrītu!

  • nemuldies citu vārdā – runā par sevi, ja tu esi tur bijis un ja tev vispār ir kas jēdzīgs sakāms. neskaud citiem to, kas tev pašam un citiem tamlīdzīgiem “aizkrāsnē tupētājiem” / “baļķa stiepējiem” nespīd.

   • atšķiribā no tevis, biju tur un pilnīgi piekrītu,ko saka vecais!Jā bija saspringts laiks toreiz un ne tikai Rīgā, bet arī citās pilsētās un bija arī divdomīgās barikādes un sava veida haoss, kurā visus dalībniekus nemaz nav iespējams noteikt. Tāpēc nav ko tās barikādes salīdzināt ar īstu karastāvokli un,ja nevar visus dalībniekus identificēt un daudzi jau ir miruši, būtu ĀRKĀRTĪGI NEKOREKTI PĒC 25 GADIEM kaut ko tādu cilāt!

    • > redz 23. janvāris, 2016 18:51

     Atšķirībā no tevis u.c. tamlīdzīgiem “aizkrāsnē tupētājiem” tukšmuldētājiem, personīgi es TUR patiešām biju. No paša sākuma un līdz pašām beigām, praktiski ikdienišķi. Un ja tu tur PATIEŠAM būtu bijis, tad tu nekādā gadījumā neaļautos pa tukšo “gudri (c)irst” to, ko esi samuldējis.

 21. To lietuvieti sen laiks iztriekt no Latvijas.Lai brauc uz mājām .Jūrmalā jau pietiek bojāt gaisu.Mums nevajag nekādus pabalstus .Tie kas bija uz barikādēm ,tie aizsargāja savu dzimteni.Bet Ražuks iemaldījies no Lietuvas un grib saņemt pabalstu no Latvijas .Kas viņu sauca tas lai arī maksā šitam iebraucējam ,tikai ne no valsts .

 22. cietēju vairākums Atbildēt

  atkal kāds grib būt labāks par citiem

 23. cik var rakstīt visādus murgus?kādas pensijas?man brālis aizbrauca uz barikādēm,mazo dēlēnu,kuram bija 2mēneši un 6dienas atstāja mājās un neviens nezināja,vai atgriezīsies.Brāļa jau 8gadus nav.Varbūt tos atvieglojumus var bērniem atdot un pieminas zīmes un vēl nezin ko.A to tagad sanāk,kurš pie varas,tas muti plāta un vis kautko dabū,a patiesību par barikādēm saklausās tenku limenī un tēlo varoni.Patiesībā barikāžu laiks bija tragēdija,nevis svētki,ko tagad nedēļu svin.

 24. Tev vispār nevajadzeja rakstit. Cik Tev bija gadu??? Laikam uz podiņa sēdeji. Runa ir par to viru un sievu atceri, kas valsti nosargaja. Saķakareja tādi kā Tu.

  • Tu, sīkais gnīda, vispirms uzraksti kaut savu niku, nevis sēdi pamperus no bailēm piekramējis slepus klabini taustiņus, baidīdamies identificēt sevi. Pie reizes arī puņķus noslauki, pienapuika.

   • tu PATS tur biji, ja jau atļaujies tik “gudri (c)irst”? Vai arī – gļēvi nomīzies tupēji aizkrāsnē, tāpat kā visi pārējie pašreizējie prasti skaudīgie tukšmuldētāji un liekulīgie “lojālpatrEJoti”?

 25. Ierosina Ražuks, ”par” balso krievu partija ar komjaunatnes sekretāru Urbanoviču priekšgalā un ZZS ar kompartijas sekretāru Brigmani priekšgalā. Ar to vien jau pietiek lai saprastu, ka kaut kas ar to likumu nav labi.

 26. Diemžēl es tur nebiju, bet esmu pārliecināts, ka šie cilvēki ir pelnījuši īpašu attieksmi. Viņi apzināti riskēja. Un nevis tādēļ, lai iegūtu kādu labumu sev personīgi, bet domājot par valsti. Viņu nemaz nebija tik daudz. Daudzi palika mājās pie televizora.

  • ne nav pelnījuši nekādas piemaksas!Visa tauta bija tur, kur tai jābūt,tai skaitā sievas ar maziem bērniem, vecmammas, mātes.Un visa tauta bija barikādēs kaut vai domās un bija gatava rīkoties nepieciešamības gadījumā.Arī mana bērna tēvs bija barikādēs,bet viņš nav tik alkatīgs,jo uzskata,ka tas bija PIENĀKUMS! Nevis pirkts pakalpojums,kuru šobrīt grib atalgot pat tādiem,kuri tagad skaļi mutes brūķē,bet patiesībā nav ne tuvu Rīgai bijuši…Šis jautājums ir jāslēdz un punkts!

   • tu PATS tur biji, ja jau atļaujies tik “gudri (c)irst”? vai arī – nomīzies tupēji aizkrāsnē, tāpat kā visi pārējie pašreizējie prasti skaudīgie tukšmuldētāji “patrEJoti”?

 27. Pilnīgi aplam.Ja Latvijā valdība parūpētos par normālām pensijām visiem vecļaudīm, lai aizejot nav jādomā, ka dzīvebiedram draud bada nāve, tad katrs bērns aprastu par ko toreiz cīnījās. Bet tā – Godmanim miljoni , dažiem nu atmetīs grašus.Ja nebūtu skaidri zināms, ka ierosināja Ražuks, varētu domāt, ka SC. Jau nesaskaņas vien ir ko vērts, kad būs jāizvēlas kam dot kam nē, jo juridiski pamatot savu atrašanos barikāžu postenī var tikai nosacīti. Starp vadošajiem bija VDK izraudzītie vadoņi – ziņotāji, bet VDK šajā ziņā bija pakļauts LPKP CK ideoloģiskajam sekretāram Gorbunovam. Pensiju saraksti šo vadoņu rokās. Jā, mēs riskējam ar dzīvībām, riskēja mājās palicēji ar tēva un apgādnieka zaudējumu, visa tauta. Daudz vairāk riskēja ar dzīvībām leģionāri Kurzeme katlā…

  • Galigi stulbi Vik. Gods un slava Ražukam. Te nav runa par pensijam ,bet par Barikāžu aizstavju atceri. Saproti starpību. Barikāzu dienas vajadzēja būt tur nevis nobijušam sedet zem galda.

   • Nu gan nepareizi spried. Man vīrs piedalījās tajās dienās, bet tagad guļ zem zemes. Es toreiz paliku mājās ar maziem bērniem un ar domām biju tur-pie aizstāvjiem. Savus bērnus audzināju par savas valsts patriotiem, bet nevis aprēķinātājiem-ja es tur iešu, tad man par to kaut kas pienāksies. Tā mēs sabojāsim priekšstatu par savas zemes aizstāvjiem.

   • Vai tu runā par alkatīgi pirktu atmiņu nevis cieņpilnu atmiņu?Teikšu mazliet sarkastiski – ja kādam ar atmiņu ir problēmas, jādzer zāles!Ar cieņu – Barikāžu dalībnieka sieva un Māte.

 28. Pats aktīvi piedalījos barikādēs pie ministru padomes , pa kluso daži sadalīja nozīmes , jo zināja n;ākošo soli. Barikādes uzskatīju par savu pienākumu pret valsti iu man neko nevajaga. Tas būs tik negodīgi pret tiem , kuri nesliecās pēc nozīmes, pēc slavas. Nekādā gadījumā! Plutokrātisms!

 29. Ja nav ar ko aiznemties, tad cilvēks izdoma sev darbu. Latvijas valstI pēc padomju savienības izjaukšanas tapat ļoti sariežgīta pensijas likumdošana un vēl talu līdz optimalam demokratiskam normam, bet atkal izdoma uzbuves un piebuvies pie tas likumdošanas.

 30. Palasi uzmanīgi – cik ir patiesi Latvijas brīvibas piekritēji un PSKP un NKVD biedri un aģenti – par ”neizdevušos” valsti…
  Jau barikādes dalija daļās par un pret. Par vieni bija tur un citi balstīja pret – ne šodien, viss ir slikti, tur Kremļa zemē medus upes un tādi komentāri.
  Valsts ir tāda, kādus deputātus vēlējam – vienam Kremķa zvaigznes acīs, otram sirdī, trešajam aģenta makā, tad Saeimas apkaunošana ar mandātu pirkšanu kā tirgū gurķus un vel un vel…To bez grēka ir maz, bet to skaits vairojas ar katru gadu jau sākot ar Vējoni.
  Vajag tos Mozus 40 gadus, lai kalpības gars izsīktu un tas ir grūti ( tās kungu vīnogas…). Tas jāiztur un pašiem jāveicina un nevis jāburbuļo par tiem, kuri sāka un turēja neatkarības ceļu.

 31. Jā, kā vienmēr kāds ir LABĀKS!!!!
  Tā bija LTK veterāni, tā tagad – barikāžu veterāni! K”saka – LABUMU VIENMĒR ATRADĪS!!!!
  BET – kad padomās par invalīdu pensijām!!! Par nestrādājošo invalīdu! Kāpēc strādājošajiem veic pārrēķinu katru gadu, bet – nestrādājošajiem, veselības uzlabošanai u.c. lietām – NEKO!!!
  JĀ< kādā valstī dzīvojam!
  Veselības aprūpe pensionāriem, invalīdiem, bērniem, studentiem – LIETUVĀ un IGAUNIJĀ ir PAR BRĪVU!!!
  Kādas te BARIKĀŽU PENSIJAS! Kauns NAV????

 32. Daudziem barikādes bija plezīrs, citiem labs iemesls iekvasīt, pulverī pierīties na haļavu, paballēties Zaķusalā pie ugunskura kopā ar Jelgavas studentēm. Tā ka nevajag te muldēt par varonīgajiem cīnītājiem. Tie kas patiešām cīnījās un, diemžēl, krita ir apzināti un lai viņiem mūžīga slava. Tā pensiju būšana tāda sovyet palieka, neņirgājieties par savu tautu, klauni!

  • Klauns esi Tu .Ja neorentejies tad labak neraksti

  • Jā tas tiešām tā arī bija. Daudziem kā plezīrs, to vīri paši stāstīja.Dažs labs precētais ar “draudzenēm” arī paspēja iepazīties.Zinot to,kas tur patiešām notika, barikādes nu nekādā ziņā nav pielīdzināmas materiālās atlīdzības kvalifikācijai.Kritušiem un ievainotiem – tas ir cits jautājums.

   • tu PATS tur biji, ja jau atļaujies tik “gudri (c)irst”? Vai arī – gļēvi tupēji aizkrāsnē, tāpat kā visi pārējie pašreizējie prasti skaudīgie tukšmuldētāji un liekulīgie “lojālpatrEJoti”?

    • prātā sīkais laikam nav kur citur ņurkot, ka regulāri kabinies pie patiesiem komentāriem,kuri alkatīgajiem nepatīk,ka nevarēs atkost no mūsu nodokļiem kādu gabaliņu vairāk nekā citiem, piesedzoties ar barikādēm…

 33. Ir jāprot atšķirt īstie Latvijas patrioti no kažoka pārmetējiem, viltus patriotiem un viss. Mēs ļoti labi zinām, kas kurš no mums bija padomju sistēmā, ko viņš runāja un ko darīja toreiz un ko viņš dara un kā uzvedas tagad. Padomju nomenklatūrai ļoti patīk vara arī jaunajā sistēmā, un viņi šo varu arī dabū. Tikai jānotēlo liels Latvijas patriots, vai pat nacionālists un vēlētājs uzķeras un viņu ievēlē. Bet pēc tam jau var rīkoties atbilstoši saviem uzskatiem – varu izmantot ne tikai savu ideju realizācijai, bet arī savu kabatu piepildīšanai. Vai tad tā nav? Neaizmirsīsim, ka TF iesākumā organizēja ar kompartijas ziņu un tikai vēlāk tur izkristalizējās patiesie patrioti un neatkarības piekritēji, kas riskēja ar sevi un bija vienkārši kažoka pārmetēji (arī stukači), kas īstenībā ne ar ko neriskēja. Viņus arī šodien var atšķirt, tikai vai kāds to vēlēsies. Manuprāt bijušajiem kompartijas un nomenklatūras darboņiem nekādas privelēģijas nepienākas, lai kādā amatā viņš arī neatrastos. Tas tikai būtu taisnīgi.

 34. Ko tur gudrot: viss jaunais ir labi aizmirsts vecais. Jāievieš personālās pensijas kā padomijā – nopelniem bagātākie varēs par tām pacīnīties …

 35. Šāda likuma pieņemšana būtu necieņa pret visu latviešu tautu, bet it sevišķi pret represētajiem. Pareizi vien Šnore ir teicis. Ražuks sevi grib pielīdzināt tiem neatkarības cīnītājiem kuri bija gulāgā 25 gadus. Varbūt vajadzētu padomāt kāpēc galvenie atbalstītāji Ražuka priekšlikumam ir prokremliskās partijas Saskaņa deputāti. Droši vien tāpēc, ka šāds likums sašķeltu latviešus.

 36. Varbūt noskaidrot kāpēc neviens barikādēm neuzbruka un kādēļ OMONS brīvi vareja ālēties.Kā pie tāda barikāžu varoņu daudzuma pie barikādem noslekavoja cilvēkus?Kur varomiba?Lielajās mutēs,ašajās kājās vai paklausībā komunistiem?

 37. Es arī uzskatu ka visiem pensijas jāpalielina.Ir taču daudzi kas tajā laikā nebija barikādēs ,bet smērēja svietmaizītes un cepa pīrādziņus un bulciņas un vārija tējs un sūtija uz barikādēm.

 38. Visu komunistu un komjaunātnes nomeklatūru pasludinat par brīvības cīnītajiem,represetiem un un piešķirt visus iespējamos bonusus.Viņi taču vadīja neatkarības atgūšanas procesu un turpina sekmigu valsts attīstības ceļu’Varbūt būtu kas iebilstams?

 39. Man pietiktu ar iešanu pensijā divus gadus agrāk. Tāpēc lai deputāti lemj ātrāk, jo man līdz pensijai 3 gadi. A tā varētu iet jau pēc gada. Nezinu, ko barikādēs darījis Šnores kungs, taču domāju, ka cilvēki par kaut vai trim naktīm aukstumā un stresā ir daudz ko pelnījuši.

  • Ja Šnore uz barikādēm bija 3 dienas,tad man sanāca 3 nedēļas.Tas ,ka Gulagā bijušajiem atbalsts iznāk vienlīdzīgs ar barikāžu dalībniekiem pierāda vienīgi deputātu vienaldzību pret politiski represētajiem un par to atbildība ir jāprasa no pavisam citiem cilvēkiem.

  • Ir jau nopelnīts – ir valsts Latvija! Vai tas nebija mērķis? Vai par maz vēl,jo gribas uz citu fona izcelties?Arī sievas un mātes, māsas un līgavas mājās bija kopā ar barikādniekiem.Tāpēc nav jadala tauta!Šitas farss tiešām atgādina Padomju laikā esošo lielā tēvijas kara veterānu sistēmu.Bet janvārī ne tuvu nebija karš,lai ko tādu ieviestu!

 40. …tas nebūs pareizi,es piemēram arī biju uz barikādēm pie Lattelekom,bet neesmu nekādu nozīmīti ,ne apliecību dabūjusi,,,,daži cilvēki bijām pievienoti lielam darba kolektīvam,vai bija kādi saraksti,vai nebija ,nezinu…..un tāpēc domāju,ka tādu cilvēku vēl ir ļoti daudz….

 41. Šāds likums ir pilnīgi garām. Kā tad izvērtēs tos, kuriem pieliks un kuriem nē. Tolaik gandrīz visi Latvijas cilvēki piedalījās barikādēs. Tikai tapēc, ka daudzu vārdi nav kādos sarakstos, viņiem sanāk, ka pensiju nepalielinās. Labāk celt vispārējo līmeni visiem pensionāriem. Neaizmirsīsim, ka “kā pirmie Atmodas “vadoņi” tajā laikā bija partijnieki un komunisti. Pat riebjas atcerēties, kā vēl nedēļu iepriekš runāja vienu, bet pēc dažām dienām jau citu dziesmu dziedāja. Tagad šie meļi sanāk lielie cīnītāji. Kādēļ gan mums vajadzētu aizmirst un attaisnot to, ko šie darboņi nodarīja tautai padomijas laikā. Izmantojot savus amatus veiksmīgi “prihvatizēja” tautas mantu.

 42. Brīvību,par ko cīnījāmies,nevajag mēģināt izmērīt materiālos labumos.Tādas vērtības kā patriotisms un savas zemes mīlestība nav liekamas uz tirgus svariem.Ne visiem Saeimas deputātiem ir pareiza izpratne par augstākajām ētiskām vērtībām.Šis ir kārtējais spaini darvas “Vienotības” šķebīgo saldumu mucā.

 43. Domāju, ka varētu katru gadu izsniegt kādu pabalstu, bet ne jau pensijas. Es barikāžu laikā apbraukāju visus tiltus, vedu karstu tēju,kafiju un siltu ēdienu barikāžu dalībniekiem, bet man ne prātā nenāk, ka par to, ka grūtā brīdī palīdzēju aizstāvēt Dzimteni, ka par to mani būtu jāapbalvo.Tas taču bija tik pašsaprotami. es pat necenšos pierādīt, ka esmu to darījusi.

 44. Piekrītu par augstāku neapliekamās pensijas daļu – līdz minimālajai algai – 360-400 EUR. Pārējo pašvaldību atbalsts pēc nepieciešamības. Kaut kāds uzmanības atbalsts tomēr IR vajadzīgs.

  • Uzmanības atbalsts ir vajadzīgs itin visiem iedzīvotājiem Latvijā, sevišķi tiem,kuri savu mūžu ir godprātīgi strādājuši, deportētiem, bērniem un nepilnām ģimenēm, cilvēkiem ar īpašām vajadzībām.Patiešibā priekšlikums ir ļoti pat neizdevies!

 45. Neaizmirsīsim ko intervijā teica bijušais čekas priekšnieks Johansons: TF no 100 deputātiem 40 bija savervēti kā čekas ziņotāji un man nav iemesla viņam neticēt. Daudzi latvieši jau izsenis ir mēģinājuši sēdēt uz diviem krēsliem: būt lojālam esošai sistēmai un reizē pieslieties jaunajai, nodrošināties lai izdzīvotu! Kažoka maiņa daļai mūsu cilvēku nav sveša, diemžēl! Paskatieties, kādas toņkārtās šodien runā bijušie kompartijas un CK nomenklatūras darbinieki, kas slavināja marksisma idejas un muļķoja tautu. Lielākus patriotus neatrast, tomēr paturēsim prātā, ka viņi nav nekādi balodīši! Šis uzvedības duālisms lielā mērā ir tautas apspiestības un pakļautības sekas, kalpa sindroms, tomēr tas nebūt nenozīmē, ka tas būtu kaut kas atbalstāms un attaisnojams. Mēs vienkārši necienām savus varoņus, bet uztraucamies, ko par to teiks citi.

  • Tāmnieks/luterānis Atbildēt

   Jāsaprot ka nav bijušo! Latviešiem ir pat sakāmvārds par vilku, kažoku un dabu, tāpat ir ar komunistiem, stukačiem, dažāda ranga aktīvistiem. Mūsu pilsētā komunistiskās partijas darbinieks, resns, aptaukojies dzērājs, bija iecelts pilsonības piešķiršanas komisijā. “Odziņas” ilgi nebija jāgaida- pilsonības tirgošana izrādās, ir ļoti labs bizness, tikai mūsu tiesu sistēma, pārsteigta, neprata pareizi reaģēt un minētais biedrs, savu bratanu atbalstīts, joprojām dzīvo zaļi.
   Barikādēs nav bijušo! Tie vīri un sievas, kas brauca no tāliem novadiem sargāt SAVU TĒVZEMI ir jāgodā! Noteikt augstāku neapliekamo minimumu vai piemest kādus pārdesmit eiro pie pensijas būtu tikai atbalstāmi.
   Nevajag atlaides transportam vai ”bentlijam”, jo lauku cilvēki ar tramvajiem nebrauc.
   Jāvadās pēc principa, ka piešķirami tikai tādi bonusi, kas der visiem.

   • Tava paša vārdiem paturpinot: sargāt SAVU TĒVZEMI ir PIENĀKUMS un GODS NAV PĒRKAMS! Vai tiešām lutrāņiem tas nav baznīcpātaros skaidrots?

 46. Sads likums butu pilnigi garam.Ta bija tikai viena nedela,par to nevar maksat lielakas pensijas un dot citas privilegijas.Tad drizak palielinat pensijas vajadzetu tiem,kuri pasa sakuma iestajas Zemessardze un aktivi darbojas,gan sargajot robezu,gan cinoties pret reketu,gan visu parejo,ko tani laika darija zemessargi.Sim merkim bija vajadziga daudz lielaka drosme un uznemiba,neka atrasanas barikades.

  • neviens nav devis vārdu gļēviem aizkrāsnē tupētājiem un taml. latvāņu nīkuļiem.

  • tiešām būtu domājuši par tiem,kuri pašā neatkarības atgūšanas sākumā sāka dienēt zemessardzē, robežsardzē,muitā, jo tur tiešām bija nepieciešama drosme, lai izmanītu veco sistēmu un tas bija arī bīstami,jo nevarēja zināt vai nesāksies karadarbība.

 47. Tiesības iepirkties bez rindas utt. Padomju laika atraugas. Par naudu brīvību nepērk. Un nevajag atsaukties uz brīvības cīņām, kas bija karš.

 48. nekas nav mainījies, reiz bija Lielā Tēvijas kara invalīdi un Lielā Tēvijas kara dalībnieki. Kas un kurš to var zināt pēc 25 gadiem , kurā vietā katrs stāvēja un ko darīja. Atkal kādi raujas būt pareizāki par citiem.

 49. Priekšlikums labs un vajadzīgs. Tā valsts pateicība tie, kuri toreiz riskēja ar savām dzīvībām uz barikādēm par Latviju.Ja pieļauj to slikto domu – Kremlis uzvar un protams atbrīvojas no barikāžu organizatoriem un dalibniekiem – vieni pie grāvja otri urāna raktuvēs…
  Kāpēc ir pret – savulaik , cik atceros, LNNK bija pret neatkarības tūlītēju atgušanu tā kā tas notika – nejauši vai ar kantora ziņu? Ideāli nekas nenotiek, pat hokeja spēle …Šodien vecais niķis nav zudis, vai atkal NKVD iespaids?
  Vienīgais to lietu nevajadzētu sarežģit – pietiktu ar priekšlikumu =palielināt neapliekamo pensijas minimumu līdz 280 eiro, iespēju saņemt 50 procentu atlaides sabiedriskajā transportā. Pat varbūt tikai pirmais. Arī pārmērības nevajag. Cik atceros no Latvijas vēstures – Latvijas brīvibas cīnītājiem pie zemes sadales bija tikai zemes gabalu pirmās rokas tiesības … Ar to arī pietiek.

Draugiem Facebook Twitter Google+