×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.1°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
31. augusts, 2015
Drukāt

Par baumu izplatīšanu tīmeklī Ķīna sodījusi teju 200 cilvēku

Foto- fotolia.comFoto- fotolia.com

Ilustratīvs foto

Ķīnas varasiestādes par melīgas informācijas izplatīšanu tīmeklī saistībā ar nesenajiem sprādzieniem Tjaņdziņā un valsts biržas likstām sodījusi teju 200 cilvēku, pirmdien vēsta oficiālie mediji.

Tīmeklī bija parādījušās baumas, ka “biržas kraha dēļ Pekinā pa logu izlēcis un nosities kāds vīrietis”, bet “Tjaņdziņas sprādzienos dzīvību zaudējuši vismaz 1300 cilvēku”.

Atbilstoši oficiālajai statistikai sprādzienos 12.augustā Tjaņdziņas bīstamo ķimikāliju noliktavā dzīvību zaudēja 150 cilvēki.

Baumu apkarošanas kampaņas beigu fāzē slēgti 165 tīmekļa konti, atsaucoties uz Sabiedriskās drošības ministriju, vēsta ziņu aģentūra “Siņhua”.

Kā aģentūra ziņoja svētdien, finanšu žurnālists Vans Sjaolu “atzinies”, ka Ķīnas biržā izraisījis “paniku un haosu” un “valstij nodarījies lielus zaudējumus”.

Žurnāla “Caijin” autors ir aizturēts. Kā viņš rakstījis žurnāla jūlijā numurā, valdības vērtspapīru regulators studējot plānus valdības finansējuma aiziešanai no tirgus.

Regulatori uzreiz noliedza “Caijing” versiju, to dēvējot par “bezatbildīgu”. Tomēr “Caijing” paziņojumā savā vietnē “aizstāvēja žurnālistu tiesības pildīt savu pienākumu atbilstoši likumam”.

Ķīnas valsts medijos regulāri parādās aizdomās turamo atzīšanās plašu rezonansi izraisījušās krimināllietās.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+