Latvijā
Sabiedrība

“Par bebru bija šoks,” saka Iveta, kura sauca glābt kaķus. Kā viss notika patiesībā? 4

Foto – Shutterstock. Ilustratīvs attēls.

“Ko bebrs kopā ar kaķiem darīja dīķī uz dēļa – vai bija izlēmuši kopā iedzert?” “Bebrs jau tā kā ūdensdzīvnieks, no kā tad tas bija jāglābj – no kaķiem?” “Vai turpmāk glābēji no kokiem nocels arī vāveres un strazdu būrus; vai kurmju no pazemes cels ārā?” Šādus jautājumus un asprātību birumu sociālajos tīklos izraisīja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) trešdien izplatītā īsā ziņa, ka “Pļaviņu novada Klintaines pagastā ugunsdzēsēji glābēji ar glābšanas dēļa palīdzību nogādāja krastā divus kaķus, kuri atradās dīķa vidū uz dēļa kopā ar bebru”. “Ja man būtu iespēja saņemt 100% drošu atbildi tikai uz vienu jautājumu, es izvēlētos uzzināt, kas noveda pie šī notikuma,” tviterī raksta Jānis Polis. Un kā tad bija patiesībā? Izrādās, ka gluži īsti tā nav bijis – bebrs kopā ar kaķiem nav dreifējis uz viena dēļa.

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) ik pa laikam saņem ar dzīvnieku, tai skaitā, kaķu, glābšanu saistītus izsaukumus. Parasti kaķi jāceļ nost no kokiem vai tie kur iesprūduši vai iekrituši. Otrdien glābēji saņēmuši izsaukumu uz Pļaviņu novada Klintaines pagasta Oliņkalna degvielas uzpildes stacijas “Astarte Nafta” teritoriju. Tur divi kaķi atradušies ap 50 m2 lielā dīķī, kas izveidots tieši ugunsdzēsēju vajadzībām. Aculieciniece Iveta, kas arī lūgusi izsaukt glābējus, teic, ka kaķi peldējuši uz sausa, lapām apķepuša ledus gabala un izskatījies, ka uz tā atradušies jau krietnu laiku. Pēdējoreiz cilvēki pie dīķa bijuši pirms divām dienām. Kaķus pamanījis vīrietis, kas pastaigājies ar suni.

“Kaķīšiem ļoti paveicās, ka tos pamanīja, jo dīķa krasti klāti ar biezu gumijotu plēvveidīgu materiālu, kurā nevar nadziņi ieķerties. Labi, ka ledus gabals bija. Nekāda dēļa tur nebija, jo dīķis ir tīrs, arī metru augsta sētiņa ap to ir, vienā vietā gan no ziemas mazliet deformējusies,” viņa stāsta. “Dīķa malas ir pastāvas, klātas ar gumijotu materiālu, slīdīgas un acīmredzot dzīvnieki nav spējuši tikt atpakaļ krastā. Kaķus iznesa viens no mūsu glābējiem, ka iekāpa dīķī,” stāsta VUGD Aizkraukles daļas komandiera pienākumu izpildītājs Mihails Maškovs. Glābēji domā, ka kaķi gājuši padzerties un ieslīdējuši dīķī.

Saistītie raksti

Situāciju draiskāku padarījis tas, ka ūdenī (ne uz dēļa, ne uz ledus gabala) bijis arī bebrs, taču to noteikti nav interesējuši kaķi, jo bebri gaļu neēd. Visticamāk bebrs izrādījis interesi par ūdentilpi. Glābēji pielikuši pie krasta sausu koka gabalu, lai bebrs izrāptos ārā.

“Par bebru bija šoks. Šajā laikā bebru ģimenes, kā saka zinātāji, padzen jaunuļus un šis laikam bija nācis mājvietu lūkoties. Mēs jau smējāmies: būtu glābēji vairākus kokus atnesuši, varbūt bebrs nebūtu nemaz gājis projām…” saka Iveta.

LA.lv