×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.6°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
11. septembris, 2015
Drukāt

“Vienotība” ir gatava Latvijas durvis iebraucējiem atvērt plašāk (20)

Foto-LETAFoto-LETA

Solvita Āboltiņa

Saeima vakar nodeva izskatīšanai komisijās Nacionālās apvienības (NA) rosinātos grozījumus Patvēruma likumā. Tie paredz, ka turpmāk par imigrantu uzņemšanu būs jālemj Saeimai, nevis Ministru kabinetam.

Patvēruma likuma grozījumu autori rosina noteikt, ka visos jautājumos, kas attiecas uz bēgļu un patvēruma meklētāju pārvietošanu uz Latviju, lēmumu pieņem parlaments. Ministru kabinets ir tiesīgs lemt par šiem jautājumiem tikai tajā apjomā, kādā to ir deleģējusi Saeima.

“Ministru kabinets 6. jūlija sēdē pieņēma lēmumu solidaritātes vārdā piekrist brīvprātīgi Latvijā uzņemt 250 bēgļus divu gadu laikā, tādējādi ignorējot gan Saeimas iepriekš definēto nacionālo pozīciju, gan NA priekšlikumus un iebildumus. Valdība faktiski apstiprināja savu gatavību izpildīt kvotu brīvprātīgi piespiedu kārtā,” debatēs atgādināja deputāts Rihards Kols (NA), “fakts, ka valstij tik būtisku un starptautiski saistošu lēmumu pieņem Ministru kabinets – izpildvara – pēc savas būtības ir absurds un neatbilstošs Latvijā definētajam valsts varas dalīšanas principam. Latvijas Satversmē ierakstītais tautas suverenitātes princips paredz, ka tautas nobalsošanas ceļā valsts pilsoņi savu varu un gribu deleģē pildīt vēlētai Saeimai. Ne velti Satversmes tiesa 2009. gadā konstatējusi, ka Latvijas valstij būtiski jautājumi ir jālemj Saeimai.” Viņš arī uzsvēra, ka jautājums par bēgļu un patvēruma meklētāju plānveida uzņemšanu Latvijā nozīmē ilgtermiņa starptautisku saistību uzņemšanos un neatgriezeniski ietekmēs valsts tālāko attīstību un tās iedzīvotāju nākotni.

Vēl vakar valsts augstākās amatpersonas – prezidents Raimonds Vējonis un premjere Laimdota Straujuma (“Vienotība”) – šo likumprojektu vērtēja skeptiski. Tomēr Saeimas sēdē Patvēruma likuma grozījumus atbalstīja 64 deputāti (visi koalīcijas pārstāvji un opozicionāri “No sirds Latvijai”). “Pret” neviens nebalsoja, bet 31 deputāts (Latvijas Reģionu apvienība, “Saskaņas” pārstāvji un zaļzemnieks Rihards Eigims) balsojumā nepiedalījās.

Bēgļu uzņemšanas jautājumu šodien pārrunās valdību veidojošo partiju koalīcija. Sasaukt koalīcijas sanāksmi rosināja “Vienotība”. Jau rakstīju, ka koalīcijas partneriem ir stipri atšķirīgi viedokļi pret Eiropas Komisijas (EK) priekšlikumu dalībvalstīm obligātā kārtā uzņemt vēl papildus 120 000 imigrantu. Latvijai saskaņā ar šo plānu papildus jau akceptētajiem 250 bēgļiem būs jāuzņem vēl 526 imigranti. “Vienotība” ir gatava Latvijas durvis iebraucējiem atvērt plašāk, bet NA pret to kategoriski iebilst. Arī zaļos zemniekus Junkera paziņojums darījis bažīgus. Pagaidām gan nav skaidrs, vai par šiem 526 papildu bēgļiem vēl lems valdība vai arī šo jautājumu pēc jaunās kārtības skatīs parlaments. “Tas atkarīgs no tā, cik raiti mums izdosies virzīties ar šā likumprojekta pieņemšanu,” pēc sēdes paskaidroja Kols. Likumprojekts nodots Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijai, ko vada NA pārstāve Inese Laizāne, tādēļ izskatīšana komisijā, visticamāk, netiks vilkta garumā. NA arī lūgs likumprojektam noteikt steidzamības statusu.

Saeimas Nacionālās drošības komisija vakar uzklausījusi Drošības policijas (DP) priekšnieku Normundu Mežvietu par to, kādus riskus viņa vadītā iestāde saskata saistībā ar gaidāmo bēgļu uzņemšanu, informē komisijas priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa (“V”). Pēc sanāksmes viņa atzina, ka DP atbilstoši savai kompetencei strādā, lai novērstu ar bēgļu jautājumiem saistītos riskus.

Pievienot komentāru

Komentāri (20)

 1. Plaisa budžetā palielinās, taču Latvija gatava uzņemt imigrantus, savas valsts iedzīvotājiem liekot vēl vairāk savilkt jostas. Galu galā kas tā ir par valdību, kas tā ir par partiju, kura rīkojas pilnīgi pretēji veselajam saprātam?
  Palīdzību vajadzētu sniegt tiem, kuri slēgs ES robežu, lai tādi migranti vispār šeit nevar iekļūt, nevis kā savādām. Kā šo robežu nosargāt, var tikai atcerēties Krievijas pieredzi, tās konflikta laikā ar Ķīnu, kad pāri robežai gāzās ķīniešu bari, taču, kā atnāca, tā arī aizbēga atpakaļ. Kas liedz šo pieredzi izmantot?

 2. Bēgļiem ir domātas bēgļu nometnes un nekādu runu nedrīkst būt par bēgļu integrēšanu sabiedrībā. Tiklīdz normalizējas situācija, tā jāsūta atpakaļ un jāpieprasa no tām valstīm kompensācija par uzturēšanu kā arī jāņem Eiropas līdzekļi. Pie kam bēgļu nometnēm jābūt militāri apsargātām. Es nesaprotu kā var runāt par bēgļu integrēšanu? Ja viņi bēg no nāves, tad būs priecīgi arī par bēgļu nometni, bet viņiem ar to ir par maz, tātad šeit apakšā ir Izraēlas plāni par Rietumeiropas destabilizāciju lai panāktu karu , lai daudz kas tiktu iznīcināts un tad atjaunotos atkal tirdzniecība un ražošana, kas tagad ir panīkusi. Ne velti Netanjahu pirms pusgada aicināja visus ebrejus pamest Eiropu un doties uz Izraēlu.
  Netanjahu ir reliģiskais fanātiķis, jo pirmā vieta, ko viņš apmeklēja pēc ievēlēšanas bija raudu siena, bet bībelē Mozus piektajā grāmatā ir skaidri pateikts, kas jādara ar tautām, lai paplašinātu izraēļu valsti, jāiznīcina VISI iedzīvotāji, gan veci, gan zīdaiņi, neatstājot nevienu vienīgu starp dzīvajiem un ierobežot slaktiņus vajagot tikai tāpēc, lai starp izraēliešiem pašiem nesavairotos pārāk daudz “zvēri”. Melns uz balta tas ir bībelē. Tad ko var labu gaidīt Eiropa un baltie no izraēliešiem un viņu politikas?

 3. Lai katrs ‘Vienotības” biedrs atver labi plaši savas privātmājas durvis -varbūt pietiks vietas ne tikai 526 bēgļiem vien,bet arī viņu radiem!

 4. skaist RUDA LAPSA,uh cik skaista.

  • kā fiziognoms saku – nepamatota iedomība, nelāgas tieksmes un mīzeļu sakāpšana galvā neizbēgami atspoguļojās sejā. Āboltiņa pati saporķījusi savu ģīmja bildi. bet pirms gadiem 40÷50 laikam bijusi tīri glīta!

  • par†iju apvienība “Vieno†ība” ar Ābol†iņu priekšgalā arī jumtu nocels un sienas nahrenizēs!

 5. Ar šo vienotība ir pasūtījusi sev zārku nākošajās vēlēšanās, bet vispār, ļoti ceru, ka šis būs pietiekams iemesls, lai šī valdība kristu jau tuvākajā laikā !

 6. Krievija vairs nav nekāds drauds Latvijai. Daudz lielāks drauds ir šis melnais mēris. Sauklis ”krievi nāk” pārtaps par ”krievi laipni lūdzam”. Ja ir tikai 2 izvēles, vai nu kopā ar Krieviju, vai ar šiem melniem, viennozīmīgi izvēlos palikt kopā ar Krieviju. Padomju laikus esam izdzīvojuši – un nekas dzīvi esam, bet šo melno mēri diez vai pārdzīvosim, visticamāk, ka šis melnais mēris būs beigu zvans Latvijai un latviešiem.

 7. Vienotība ne tikai Dzimteni: tēvu, māti un mazos bērniņus pārdos varas un amatu dēļ. Latvijā ir daudz bāreņu, vai kādam no šiem Vienotības durvju vērējiem ir ienācis prātā atvērt s a v a s durvis šiem mūsu valsts pabērniem. Lai vispirms rakstiski apliecina, ka savā mājā vai ģimenē uzņems kaut vienu patvēruma meklētāju, ka ziedos kaut vienu algu, un tad mudina citus atraut kumosu Latvijas nabadzībā nodzītajām ģimenēm.

 8. Vienotība – Latvijas valsts un tautas NODEVĒJI!

 9. Gluži kā pirms nāves agonijas,jūt ka zaudē varu un tagad sāk taisīt visādas nelietības. bet varbūt kāds vai kāda cer kad ar šadu rīcību tiks Briselē -kādā siltā vietiņa. Bet šie darboņas sāk uzvesties kā vergturi savos īpašumos -ko gribēšu to darīšu un ko domā tie sīkie radījumi(parastā tauta) galīgi nospļauties.

 10. Vienotības piemetusies tās dižvadones Āboltiņas ūināšana saucot klāt bezatbildību. Tas atgādina jau grimstošu kuģi, kad kapteinis vēlē izvelt vel vienu ruma mucu… tik kuģa puika sauc – kuģa trūmē ūdens , bet priekšā rifi…
  Nu tā laikam ir bezatbildīgi un arī Latvijai nāktos atkādināt pārējai ES, ka visus pasaules pašlabuma pabalstu meklētājus nevar pieņemt.

 11. Visi citi,tikai ne mēs? Atbildēt

  Kas tad liedz Vienotības politiķiem atvērt plašāk savu māju durvis un uzņemt bēgļus,pieņemt tos savās audžuģimenēs,kā piedāvā Iekšlietu ministrijas valsts sekretāre Ilze Pētersone-Godmane,vai pat sekot Somijas premjerministra Juhas Sipiles piemēram?

  • Vienotiiba riikojaas politiski atbildiigi, gib paliidzeet latvijai, muusu intereseem. NA un citas partijas grib zvejot veeleetaaju balsis. Es par to somu priecaajos. Somi vienmeer bija taalredziigi, vinji nav vienas dienas mushas!

 12. Vai arī Latvijai (kā teica Vācijas kanclere Merkele) ir vajadzīgs”kas tāds,ko nāksies risināt gadiem”? Atšķirībā no Vacijas,Latvija jorojām nav ne tuvu atrisinājusi pat krīzes radītās sociālekonomiskās problēmas!

 13. Vienotība grib turpināt savus eksperimentus? Atbildēt

  Arī Spānijas,Francijas,Vācijas un pat ASV DP ir strādājušas atbilstoši savai kompetencei! Tikai kā,tādā gadījumā,šajās valstīs varēja iekļūt,ilgstoši uzturēties un veikt daudzus terora aktus neskaitāmi teroristi? Vai mūsu DP ir pieredzējušāka un pārāka?

 14. Kas viņai to liedz? Atbildēt

  Lai taču Āboltiņa atver līdz galam savas mājas durvis!

Draugiem Facebook Twitter Google+