×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.7°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
29. maijs, 2015
Drukāt

Inese Vaidere: Par “bēgļu kvotām” (43)

Foto-LETAFoto-LETA

Eiropas Parlamenta deputāte Inese Vaidere.

Skaitļi ir dramatiski – aizvadītajā gadā ap 3000 un šogad jau vismaz 1000 cilvēku ir zaudējuši dzīvību, cenšoties nelegāli nokļūt Eiropā. Ar cilvēkiem pārpildītas vecas laivas riskantajā ceļojumā uz Eiropu dodas arvien biežāk. Kopumā pagājušajā gadā Eiropā ieradās ap 280 000 nelegālo imigrantu, no tiem – 170 000 pa Vidusjūru.

Karš Sīrijā, nemieri un nestabilā politiskā situācija Lībijā un citās Āfrikas valstīs ir galvenie iemesli bēgļu skaita krasajam pieaugumam. Saprotams, ka cilvēki bēg no kara šausmām un meklē patvērumu. Tomēr pārāk bieži laivās redzam ne tikai vecus cilvēkus, sievietes un bērnus, bet jaunus vīriešus, kuri ierodas labākas dzīves meklējumos, nevis bēgot no kara šausmām.

Nav šaubu, ka imigrācijas problēmu risināšana prasa ciešāku ES iekšējo sadarbību un atbildību, un programmā iekļauti vairāki ļoti pozitīvi mērķi. Tomēr priekšlikumā paredzētās “bēgļu kvotas” jeb to patvēruma meklētāju, kuri jau sasnieguši Eiropas krastus pārdale ES valstu starpā, nav viennozīmīgi vērtējams priekšlikums.

Nepieciešams uzsvērt to, ko mēs Latvijā labi zinām, bet ko daudzviet ārzemēs piemirst – ka mums okupācijas gados ir bijis liels nelegālo imigrantu pieplūdums, par ko uzskatāmi liecina šodien esošais 260 000 nepilsoņu skaits valstī. Nepilsoņi nav integrējušies un nevēlas atzīt Latvijas valsti, kaut arī valsts mudina iegūt pilsonību. Latvijai un Igaunijai procentuāli ir Eiropā vislielākais iedzīvotāju skaits, kuriem nav ES pilsonības – attiecīgi 15,3% un 14,3%. Ārpus ES dzimušo Latvijā ir 12,4%, bet Igaunijā 14% iedzīvotāju.

Izstrādājot ES migrācijas politiku, Latvijas valdībai skaidrāk jāpamato, kāpēc mūsu valsts nevar uzņemt vēl vairāk imigrantu, kā tas ietekmētu mūsu nacionālo sastāvu. Savukārt, ja ES Padome tomēr nolemj ieviest šo kvotu sistēmu, tad – kādēļ mūsu kvotai vajadzētu būt nullei vēl uz ilgiem gadiem.

Bieži piemirstam arī, ka Latvijā pēdējos gados regulāri ierodas politiskie bēgļi. Tie ir, piemēram, Krievijas opozīcijas žurnālisti. Arī daļa uzturēšanās atļauju prasītāju zināmā mērā ir patvēruma meklētāji. Bēgot no kara, pie mums ir ieradušies cilvēki no Ukrainas. Tomēr, nav zināms, ka Iekšlietu ministrija veic šo gadījumu rūpīgu uzskaiti, kas diskusijās ilustrētu patieso situāciju Latvijā.

Ar skepsi raugos uz Eiropas Komisijas priekšlikumu katru gadu izsniegt 20 000 ES uzturēšanās atļauju bēgļiem, lai tādējādi it kā mazinātu nelegālo imigrantu skaitu. Pretstatā Vācijai, kas šādu atļauju izsniegšanā saskata iespēju iegūt papildu mazkvalificētu darbaspēku, Latvijā šāds darbaspēks nav nepieciešams. Mēs gan varētu atbalstīt Komisijas priekšlikumu par Zilo karšu sistēmu, kuras tiktu piešķirtas izglītotiem un kvalificētiem cilvēkiem.

Protams, programma satur arī vairākus pozitīvi vērtējamus mērķus, piemēram, pastiprināt ES klātbūtni reģionos, kur nelegālie imigranti ierodas, palielināt jūras operāciju skaitu laivu un kuģu kā cilvēku kontrabandas līdzekļu identificēšanai un iznīcināšanai. Pret kontrabandistiem jāvēršas ļoti stingri. Papildus tam noteikti ir jāmaina ES attīstības sadarbības politika, kas līdz šim nav bijusi veiksmīga. Nepieciešams sniegt ekonomisko un politisko atbalstu vienkāršajiem cilvēkiem nabadzīgajos un kara plosītajos reģionos, nevis ļaut to piesavināties valdošajai elitei.

Lai izvairītos no masveida traģēdijām, ciešāka sadarbība ES dalībvalstu starpā ir nepieciešama. Taču piedāvātā “kvotu” sistēma, kurā bēgļu sadales kritēriji ir pārāk neskaidri, vairākām valstīm, tai skaitā Latvijai, nav piemērota. Veidojot ES migrācijas politiku, valdībai jāpanāk, lai tā neapdraudētu mūsu valsts eksistenci nākotnē.

Pievienot komentāru

Komentāri (43)

 1. Nekādā gadījumā!

 2. Ts jau būtu klajš genocīds pret mazo latviešu tautu! Citādi to nosaukt nemaz nevar!

 3. Tieši to jau arī Latvija dara! Saskaņā ar pērn Briselē parakstīto nolīgumu ,sniedz finansiālo palīdzību Āfrikas,Karību jūras un Klusā okeāna valstīm (ĀKK)! Bez tam vēl Latvija glābj simtiem slīkstošos Ārikas bēģļus Vidusjūrā,par ko varam izlasīt interneta ziņu portālos! Vai vēl par maz palīdzības no trešās nabadzīgākas Eiropas savienības valsts? Piespiedīsim emigrēt vēl palikušos pamatiedzīvotājus,apmaiņā pret āfrikāņiem un arābiem,kuri nebūt nesteigsies integrēties,kā to jau redzam citās ES valstīs,bet veidos arī Latvijas lielākajās pilsētās savas noslēgtas kopienas un atsevišķus āfrikāņu kvartālus! Jo par viņu uzturēšanu Eiropas Padome un Eiropas Komisija taču rūpēsies īpaši! Šie bēgļi taču neamierināsies,ne ar Latvijas 21% PVN likmi maizei un pienam,ne ar Latvijas regresīvā ienākuma nodokļa 75 eiro neapliekamo minimumu! Vai mums to vajag? Vai tikai praidu,eiro un cukura,reņģu un bēgļu kvotu dēļ mēs stājāmies Eiropas savienībā?

 4. Nedomājot par sekām,apzināti radīsim haosu? Atbildēt

  Imigrācijas problēmu risināšana,pilnīgi acīmredzami,prasa šo bēgļu pārvietošanu no viena reģiona uz otru,turpat milzīgajā Āfrikas kontinentā,kas ir trīsreiz lielāks par Eiropu,nevis sablīvēšanu pārapdzīvotajā Eiropā,sajaucot kopā,vienā kokteilī,par rītdienu absolūti nedlomājot dažādas tautas,rases,tradīcijas,dzīvesveidus un reliģijas,veidojot Francijai līdzīgu situāciju visā Eiropā,pret kuru bezspēcīga būs (ja to izveidos) pat Eiropas savienības armija un NATO kopā!

 5. nepieciešams sniegt ekonomisko un politisko atbalstu vienkāršajiem cilvēkiem nabadzīgajos un kara plosītajos reģionos, nevis ļaut to piesavināties valdošajai elitei.
  TU PAŠA SAPRATI KO NODZIEDĀJI!

 6. Mums pat pašiem nav ne pietiekami robežsargu,policistu un ugunsdzēsēju,ne pat obligātās veselības apdrošināšanas,kā visās pārējās Eiropas valstīs,Igauniju un Lietuvu ieskaitot! Par bezmaksas augstāko izglītību un samazinātu PVN pārtikai,kā Grieķijā,pat nerunājot!

 7. Vispirms japarūpējas par pašu iedzīvotājiem Atbildēt

  Lai Latvija uzņemtu vēl papildus bēgļu tūkstošus,vispirms ieviesiet Latvijā Āfrikas valstu progresīvo ienākuma nodokli un 0% (lielākajā daļā Āfrikas valstu) PVN likmi nepieciešamākajiem pārtikas produktiem,kā arī dodiet darbu visiem pamatiedzīvotājiem!

 8. Vaidere malacis.Mums nav vajadzīga tā bēgļu varza.Tie jau nav bēgļi bet bagatie pārbēdzēji.Nabags nevar samaksāt par pārcelšanu”ES tā vietā lai izveidotu pamatīgu Itālijas krasta apsardzi dala bēgļu kvotas.Kāpēc nesūta viņus atpakaļ/Kādam varbūt arī par to maksā.ES atbalsta cilvēku kontrabandu zem demokrātijas nosaukuma.

 9. Briseles kreisie multi – kulti debiliki ar bijuso Luksenburgas Finansu ministru,Jean- Claude Juncker`u prieksgala ,kurs neizprotama karta netika notiesats par saviem finansialajiem noziegumiem,kremla sizofrena ,ar mazvertibas kompleksu sirgstosa,cekistu pundura uzdevuma,protams par samaksu, censas pavajinat vienigo pasaules drosibas garantu NATO , censoties nodibinat ES armiju.
  Un vel piedevam iepludina Eiropa islamistu “sveta kara ” teroristus,kurus pec kreiso multi-kulti debiliku tradicijam deve par “emigrantiem”.Ta ir Eiropas valstu un tautu kulturas un drosibas iznicinasana.Eiropas nodeviba! Japaludz ASV lai sos Briseles kreisos,kopa ar Juncker`u areste, tapat ka
  kriminalos FIFA darbonus,pagaidam gan vel bez vinu barveza Joseph Blatter.

 10. ZB MELST, arčas sieva Atbildēt

  muļķa radījum, mūsdienu pasaulē, kur nevis iepirkties, bet pārdot ir problēma(jo valstiņas kas sevi grib skaitit pie attīstītajam, arvien vairāk ieslīgst neražošan a, bet tā saucamajos finansu pakalpojumos(resp. preču pardošanas starpniecībā ), ir jāpriecājas par katru, kas “ienāk “tavā bodītē un tev dodiespēju kādu grasi nopelnīt…Un nav neviena vairs ta tava “Eiropas” produkta,vai to sastādošā komponenta ko neražotu kīnā, indijā, Indonēzijā,Brazīlijā, Venecuēla,. Filipīnās,Pakistānā, Krieviā, Polijā ,Baltkrievijā vai tepat Latvijā..kas pirmaja brīdī katram iešaujas prātā-mersede,bembis, ,luijs vitons, hugo boss, prada, viktorinoksa kabatasnazīši vai Medokas sarkanvīns “šatē de …. kālijē fosfātē no Soļihorske de Baltkrievijē “

  • Nu gan tu vālē ne pa ķemu! Atbildēt

   Paturpinot tavējo, aizmirsi pieskaitīt Vāciju, kas ir lielākā darba devēja Eiropas Savienībā!

 11. KĀPĒC Latvijai jāuzņem bēgļu varza??? KĀPĒC uz Latviju neattiecas Ženēvas konvencija??? Starptautiskās saistības ir JĀPILDA PRET VISĀM VALSTĪM EIROPĀ, VAI NE TĀ??? Kad būs pret Latviju viss izpildīts, tad varēsim runāt par kaut kādiem BĒGĻIEM!?? Bēgļi no Ukrainas cietušajiem rajoniem VISPIRMS ir jāizvieto pašas Ukrainas teritorijā, jo valsts ir pietiekami liela un tikai pārapdzīvotības rezultātā uz Latviju vai citām valstīm!??? BEZ TAM MUMS PAŠIEM IR NEPILSOŅI, KURI PALIKUŠI UN VEIDO NEAPMIERINĀTO PŪLI, NERUNĀJOT VALSTS VALODĀ, VĀROTIES SAVĀ SULĀ UN NEVĒLOTIES INTEGRĒTIES LATVIEŠU SABIEDRĪBĀ, “KAČĀ” SAVAS PRAVAS, NEMITĪGI LŪR UZ KRIEVIJU AR ATVĒRTU MUTI, UTT. ES JĀIEGAUMĒ, KA LATVIJAI NAV JĀUZŅEM CITAS RELIĢIJAS PĀRSTĀVJI NO ĀFRIKAS KONTINENTA, JO NEKAD ŠAJĀ KONTINENTĀ MUMS NAV BIJUŠAS KOLONIJAS UN LATVIJA TUR NAV SĀKUSI NEVIENU KARU…TAČU PĀRI VISAM STULBI HUMĀNAJAI EIROPAI IR JĀNOSARGĀ SAVAS ROBEŽAS UN NAV TĪŠU NEIZDARĪBU DĒĻ JĀUZSPIEŽ SAVI “MĪLUĻI” NE PIE KĀ VAINĪGĀM UN ĻOTI NABADZĪGĀM ES JAUNAJĀM DALIBVALSTĪM!???????????? CERU, KA JŪS VAIDERES KUNDZE MŪS SAPROTIET REALITĀTĒ, REDZAT UN ARĪ DZIRDAT….

 12. Integrācijas fonds vēl pastāv? Atbildēt

  Kāds ir Sabiedrības integrācijas fonda viedoklis? Vai tāds vispār ir? Tuk, tuk, tuk….tur kāds vispār ir? Vai kāds ir ? Algu saraksts it kā ir, bet kur viņu viedoklis?

 13. … Ludzu, kam rup – izlasiet NA portala rakstu par legali pastavosam iespejam – nepienemt ES ‘ beglu’ kvotas … !!!

  … Kamdel valdiba neizlieto musu autohtonai pamattautai ANO konvencijas noteiktas tiesibas aizstaveties pret turpinoso genocidu … (smalka veida) un nepienemt, musu tiesibu parkaposas un eksistences draudosas direkcijas no idotiskiem ES birokratiem … !?

 14. Jebkurš deputāts kurš baalsos vai pieļaus kaut viena melnā bēgļa nokļūšanu Latvijā ir jātiesā kā valsts nodevējs.

  • … @ emm – nesalidzini nesalidzinamo !!!

   … Latviesi ir zaudejusi visvairak no visa dziva speka ka kada cita Eiropas valsts vai iedzivotaju grupa
   Ja jau tu rekini visu Eiropas zidu/turku izcelsmes ebreju zaudejumus, pirms un pec kara, no visas Eiropas, tad lidziga veida ir jaskaita ari tos 200 000 no 300 000 latviesu kuri tika iznicinati 1937-9 un velakos gados CCCP Stalina tirisanas programmas …

   … Tava kalkulacija balstas uz nejzprotamiem datiem un pienemtas nepatiesas realitates: ka var salidzinat dazadu tautibu iztrukstosos, ja Latvija bija zem okupacijas un latviesi tika apspiesti un izsutiti … no 1940 – 1990 gadam – ar zemu dabisko pieauguma indeksu … kas turpinas …

   … Tapec, sodien, kaut ar zemu dabiska pieauguma pienemumu, sodien, Latvija vajadzetu dzivot ap 3- 5 miljoniem latviesu … bet esam tikai 100 000 virs 1 milj kritiska pastavesanas slieksna !!!!

   … Tatad, kaut lidziga salidzinajuma ar ebrejiem … mes esam zaudejusi vismaz 200% dziva speka …. !

 15. Anonymous 29. maijs, 2015 08:41
  Atbildēt

  Latvieši bija ne tikai bēgļi, bet arī viena no tautām, kura cieta % vislielākos cilvēku zaudējumus(aiz ebrejiem) …..

  VAI VARI PAMATOT ?!?!
  —————————————————————
  Lai atbildētu uz šo jautājumu ir jārēķina pašam – tas būtu ietilpīgs darbs, kura pamatā būtu salīdzinājums:
  1. tautas skaitliskums pirms WW2 notikumiem
  2. tautas skaitliskums pēc WW2 notikumiem, iekļaujot arī laiku pēc 1945.05.09, kuru laikā notika izrēķināšanās ar partizāniem utt., kas nozīmē to, ka WW2 beigas attiecīgi pagarinās…
  3. tautas skaitliskuma salīdzināšana ar to kāds tas ir 2015.
  wiki publicētais World_War_II_casualties ir % pēc valsts, kas NAV pēc tautībām un neskata globālo skaitu – tātad mums nederēs

  Ebreji
  1. Pirms kaŗa – 15 miljoni
  2. No 8 miljoniem Eiropas ebreju, tika iznīcināti ~6. Globālie zaudējumi ap 40%.
  3. Mūsdienās ebreju skaits ir ~15 miljoni. Varbūt vairāk – diez vai mazāk, bet pieņemu, ka daudzi ebreji savu tautību vairs oficiāli neuzrāda un ir mācīti. ir skaidrs, ka ja nebūtu holokausta, tad ebreju skaits mūsdienās būtu tāds pats kā kurdiem – 30+ miljoni. Lielākā daļa no viņiem dzīvotu Eiropā, nevis ASV.

  Latvieši
  1. Pirms kaŗa 1.6 miljoni
  2. Latvieši Latvijā zaudēja 300 000. Krievijā ~ 70 000. Zaudējums ~ 20%.
  3. Ja salīdzina ar pirmskaŗa latviešu skaitu, tad latviešiem trūkst vismaz 200 000 latviešu.

  Tagad apskatīsim kaimiņus, kuri tika sveikā daudz veiksmīgāk:
  Igauņi
  1. Pirms kaŗa 900 000 Igaunijā. Iespējams, ka pirmskaŗa Krievijā arī dzīvoja daudz igauņu, kas tika sākti slepkavot lielo tīrīšanu laikā. Bet ok, tie ir vēl skaitāmi dati.
  2. Pēc WW2 igauņu skaits igaunijā ir 800 000. Igauņi Igaunijā zaudēja 12%.
  3. Igauņu skaits 2015 900 000 – 1 miljons – tāds pats kā pirms WW2. Ja nebūtu WW2 – noteiktu būtu lielāks skaits.

  Lietuvieši
  1. Lietuviešu skaits Lietuvā pirms kaŗa bija aptuveni 2,3 miljoni. Atšķirībā no Latvijas, starpkaŗu periodā ļoti daudz lietuviešu emigrēja uz ārzemēm – daudz viņu bija Lielbritānijā un pēc tam arī ASV. Nav man datu par tiem, kas bija ASV, bet var lēst, ka vismaz 500 000 lietuviešu dzīvoja ārpus Lietuvas.
  2. Lietuvieši WW2 laikā zaudēja 300 000. pēc WW2 Lietuva tika etniski iztīrīta no poļiem un ebrejiem – tas gan nav lietuviešu nopelns. % ir zem 10.
  3. 2.5 miljoni lietuvieši dzīvo Lietuvā mūsdienās. Salīdzinoši ar WW2 – viņu skaits ir audzis. ASV joprojām ir vismaz 1 miljons lietuviešu, kas ir zaudējuši valodu, bet viņi nekur nav pazuduši. Man pat ir gadījies sastapt dažus no šiem pēcnācējiem.

  Poļi
  1. Polijā, kas iekļāva Ukrainas un Baltkrievijas rietumdaļas, kā arī Viļņu – 35 miljoni. Nav ne mazākās nojausmas cik viņu dzīvoja citur. PSRS gan jau ka miljons. Globāli – varbūt arī 50-60 miljoni.
  2. Polijas teritorijā spriežot pēc wiki varētu būt bojā gājuši 5-6 miljoni poļu. PSRS teritorijā etnisko tīrīšanu laikā tieši pirms WW2 varētu būt nogalināti 500 000 poļu, jeb 50% – tas ir normāls skaitlis un attiecas uz visām mazākumtautībām padomju Krievijā. Ja skatās pēc zaudējumiem Polijā, tad 17%. Ja skatās globāli, tad mazāk. Tātad mazāk par latviešu 20%.
  3. 37 miljoni dzīvo tikai Polijā. ja skatās pēc wiki, tad aptuvenais skaits ir 60 miljoni. Tātad viņu skaitliskums ir pat audzis – to pašu nevar teikt par latviešiem.

  Krievi
  (Tie ir tie, kas plātās, ka zaudējuši vislielāko dzīvo spēku un ar vislielākajiem upuriem izcīnījuši uzvaru WW2 – šausmīgi kautrīgi kad piemin lendlīzi un gūst amnēziju, kad pajautā cik % tad viņi samaksāja amerikāņiem par šo palīdzību…)
  1. Pirms kaŗa Padomju Krievijā bija 90 miljoni krievu no 110 miljoniem Krievijas iedzīvotāju. Cik daudz krievu dzīvoja citur? Salīdzinoši pirmskaŗa Latvijā dzīvoja 200 000 krievu. Domāju, ka tieši šo skaitu varētu attiecināt uz mūsdienu diasporu – tātad ne vairāk kā 2 miljoni exPSRS robežās un varbūt 10-20 miljoni kuriem bija krievu saknes un kas muka dēļ revolūcijas utt. varētu lēst, ka aptuveni 120 miljoni.
  2. izskatās, ka kaŗa laikā PSRS zaudēja 10 miljonus iedzīvotāju. Es domāju, ka krievu zaudējumi varētu būt max 5 miljoni. Varētu meklēt info, bet es jau esmu piekusis. Jebkuŗā gadījumā krievu dzīvā spēka zaudējumi bija tikai 5%. Šis skaitlis var kļūt vēl mazāks, ja pierēķina ārzemēs dzīvojošos krievus.
  3. Krievijā neskatoties uz demogrāfiskās lejupslīdes apturēšanu dzīvo 111 miloni krievi. Papildus šiem 111 miljoniemn 18 miljoni dzīvo exPSRS teritorijās, jeb ja to dēvē par russkij mir, tad to apdzīvo 130 miljoni krievu. Tātad krievu pieaugums WW2 rezultātā mūsdienās ir par 50%.

  Ja salīdzina ar krieviem, ķīnieši zaudēja WW2 laikā 50 miljonus. % šis skaits ir niecīgs – to ir kompensējis arī dabiskais pieaugums no 500 miljoniem līdz 1 miljardam.

  Neesmu izskatījis baltkrievus un ukraiņus – šīs tautas starpkaŗu periodā zaudēja ĻOTI DAUDZ dzīvā spēka – tos slaktēja gan krievi gan vācieši un skaitlis ir milzīgs. Varētu būt pat lielāks par latviešu, bet viņu skaits tik un tā ir atražojis sevi un viņu skaits ir lielāks kā pirms WW2. Latviešu skaits gan nav.

  Ja paskatās arī citur Eiropā tautas zaudēja daudz cilvēku, bet to skaits mūsdienās – ja salīdzina ar pirmskaŗa periodu ir pat dubultojies. Piemēram var papētīt grieķus.

  Latvijas % zaudējumiem un nespējai atražot tautu ir izskaidrojama ar to, ka neproporcionāli liels bojā gājušo skaits latviešiem, atšķirībā no pārējām tautām bija dzimumbriedumu sasnieguši vīrieši(iesaukšana Waffen SS, tad SA), kas savus labākos gadus un arī dzīvi(pumpura plaukumā) atdeva kaujās. Tās ir milzum daudz personīgās traģēdijas. Manai vecmammai māsa tā arī neapprecējās utt. Bija daudz atraitņu, kas tā arī nespēja atsākt jaunu dzīvi.
  Kā redzams, tad PSRS laikā iepludināto viesstrādnieku(no kuriem vairākums bija vīrieši) skaits nepapildināja latviešu skaitu, bet taisni otrādi – to pat samazināja. Tas pats ir sagaidāms no afrikāņu un arābu bēgļu ierašanās, no kuriem lielākā daļa nav sievietes un bērni, lai kā to skaidrotu Briseles un arī latviešu politiķi. Mums tak bija viena liela mācība – WW2. Izskatās, ka vajag nākamo – WW3…

  • manos aprēķinos bija ieviesušās neprecizitātes, jo nerēķinājos ar to, ka pēc 1945 tika skaitīti arī tie iedzīvotāji, kas nebija Padomju Krievijas sastāvā. To var pārrēķināt.
   WW2 zaudējumu skaits, kas gājis PSRS tiek lēsts 16-25 miljoni. Lielākā daļa no tiem nav krievi, tāpēc, ka kaŗadarbība galvenokārt notika Eiropas daļas nekrievu tautu apdzīvotajās zemēs. Skaitliski lielākie cietēji bija šo zemju iedzīvotāji. To var dēvēt par savstarpēju krievu-vāciešu veiktu genocīdu pret šo zemju iedzīvotājiem pārstaigājot šīs zemes ar kaŗu divas reizes.
   Krievu skaits, kas gāja no vāciešiem ir šāds:
   2 miljoni civilpersonas
   3 miljoni kaŗavīri, kas mira koncentrācijas nometnēs(no kuriem visi nebija krievi)
   Tātad tie ir stabili vismaz 5 miljoni.
   Pavisam SA zaudēja 8 miljonus kaŗavīrus. Ne visi no tiem bija krievi un bieži vien nekrievu armijas daļas tika izmantotas kā lielgabalgaļa tiešī šī iemesla dēļ, bet ok – mēs varam rēķināt, ka 20% no šiem bojā gājušajiem, tāpat kā Krievijas iedzīvotāju skaits nebija krievi. Tas atstāj krieviem 6 miljonus bojā gājušos kaŗavīrus. Tātad ir zināms, ka tie bija vismaz ~ 11 miljoni bojā gājušie. Sakarā ar to, ka krievi vienmēr ir slēpuši datus – var rēķināt pēc augstākajiem griestiem un no tiem var atrēķināt nekrievu kaŗavīrus, kas dod 13 miljonus.

   Ar civilpersonām ir problēma, ka ļoti daudz mira badā Ukrainā, kas jau bija PSRS daļa. Domāju, ka max no tiem papildus, kas bija krievi bija 2 miljoni – tie iekļāva kulakus un viņu bērnus, kas pazuda utt. Varētu rēķināt ka no šiem 25 miljoniem bojā gājušajiem PSRS 15 miljoni bija krievi. Tas dod 16% no tautas zaudējumiem, kas nav īpaši lielāki par pārējiem un bieži vien tie ir paša Staļina darbības rezultātā radušies upuri – šī ir tā atšķirība, ka krievi nekad nerēķinās upurus, kas tika izraisīti PSRS vadītāju nekompetences rezultātā.

 16. Pagājušajā gadā Eiropā ieradās ap 280 000 nelegālo imigrantu, bet ar humānismu sistā ES viņus legalizē, saucot tos par “bēgļiem”. Ar katru gadu šis skaitlis palielināsies. Eiropas valstis ir zaudējušas kontroli pār savām robežām; Eiropa tiek kolonizēta.

 17. Vai šitā trallinātāja zin, kāpēc tie cilvēki bēg? Vai Lielbritānija arī izsniegs vīzas un uzņems tos bēgļus? Vai vaidere ko sajēdz no globālpolitikas procesiem?

 18. racionāli izlasot rindkopu Atbildēt

  Vaiderei nepatīk, ka bēgļu vidū ir ne tikai veci cilvēki, sievietes un bērni, bet arī jauni vīrieši (kuri bēg ekonomisku iemeslu dēļ).
  Tātad. Nepareizais kontingents laivās.
  Vaiderprāt, pareizajās laivās būtu tikai vecīši, sievietes un bērni. Apgādājamie. (Tikai- tad jau Vaidere būtu pirmā, kas pavaicātu – kas strādās? Kāpēc ierodas tikai apgādājami cilvēki, bet ne tie, kuri spēj būt ekonomiski aktīvi, ir spēku plaukumā).
  (lai gan, visas tās runas par un ap bēgļiem ir viena vienīga sevis parādīšana politikā.)

 19. Viss pareizi un politiski ļoti korekti pateikts.

 20. Vai par tādu izliekas. ja piemin bēgļus no Lībijas, tad lai tos uzņem amerikosi, franči un angļi. Viņi nesenā pagātnē iznīcināja Kadafi, iznīcināja valsti, sagrāba naftu un ieviesa dermokrātiju. ja jau ļaudis bēg no tiem damokrātijas labumiem, tad lai demokrātijas nesēji arī sabāc bēgošos.

 21. Ko tā te atkal gvelž. Vai viņa nezin, kāds ir Eiropas nacionālais sastāvs? Cik Francijā dzīvo tīrasiņu francūžu? Vai tas pats jebkurā citā valkstī. Žogu vāvere ne politiķe.

 22. Tā taču ir pasaules vareno smalki izdomāta politika,bet mūsu tuvredzīgā valdība uz tās uzķersies! Vairāk latviešu pametīs savu zemi,ja te ieplūdīs svešas tautas.Priekš kam mums Latvijas valsts,ja šeit nedzīvos latvieši.Tad valstij jāmaina nosaukums!

  • mīļā Daina,tā tas tiešām izskatās,bail paliek,domājot par Latvijas nākotni,vai tā vispār pastāvēs…

 23. teikt etniskais sastāvs, ja runājam par tautu proporcijām. Nacionālais sastāvs pēc definīcijas ir valstiskais sastāvs, un tas neizsaka pilnīgi neko.

 24. risinājumi ir primitivi vienkārši Atbildēt

  bēgļus atpakaļ uz valsti no kurienes nākuši, kuģi konfiscēt un pārdot izdevumu segšanai. gada laikā bēgļu straume izsīks, jo nebus ne gribetaju vest ne ko vest. nu gribetaju nokļūt eiropā jau mazāk nepaliks, bet neviens nemaksās nevienam par praktiski neveiksmei nolemtu pasākumu

 25. ko tad Vaideres kundze ir pati darījusi lietas labā tur ES deputāte būdama, gudri ir pamācīt no malas, bet kāpēc mēs jūs tur ievēlējām, lai padomus dotu, vai darītu visu iespējamo tur uz vietas.

 26. Tik nenormālās lietās padomu dot ir grūti,tāpēc labāk noskatīties no malas.Tad ,kad visi gribētāji būs pār jūru pārcēlušies,atrisinājums var parādīties pats no sevis,bez galvu lauzīšanas.

 27. Vai Huseina laikā no Irākas un Kadafi laikā no Lībijas bēgļu bari šturmēja Eiropu? Toreiz tās bija stabilas valstis ar augstāku labklājību, nekā šodien tā ir Latvijā.
  Kas izpostīja šīs valstis?????????????????????????
  Rietumiem, lūk, tur demokrātiju sagribējās ieviest.
  Tagad no šīs ieviestās demokrātijas bēgot, bēgļu bari pārpludina Eiropu. Tagad, lūk, arī Latvijai, neskatoties uz drūmo finansiālo stāvokli, būs jāuzņem šie bēgļi un jāfinansē viņu izmitināšana un uzturēšana. Un lai cik arī pareizi te Veideres kundze neizrunātos, tie bēgļi mums BŪS jāuzņem. Un arī viņa to ļoti labi zin. Jo Latvijai šajās lietās nav ne mazākās noteikšanas. ( Tāpat kā citos jautājumos ES līmenī.) Tādēļ šis raksts ir tikai tāda teatrāla izrādīšanās, nekas vairāk.

  • PSRS laikos jau arī uz Eiropu neplūda” bēgļu bari”.Tev jau nu vajadzēja zināt -kāpēc.Neliekas vis ,ka tāpēc ,ka visi bija bezgala apmierināti ar toreizējo dzīvi-iemesls laikam bija pavisam cits.Iespējams ,ka tāds pats kā pie Huseina un Kadafi.

 28. Man gan riebjas, ka visur tiek pieminēts, ka latvieši paši bijuši bēgļi. Latvieši bija ne tikai bēgļi, bet arī viena no tautām, kura cieta % vislielākos cilvēku zaudējumus(aiz ebrejiem) un tika izkauti un atšķirībā no pārējām(arī ebrejiem) joprojām nav atguvusi to skaitu, kāds bija pirms WW2. Gandrīz visas WW2 laikā cietušās tautas ir dubultojušas savu skaitu.

  Ja latvieši tik ļoti grib palīdzēt, tad no visiem bēgļiem var pieņemt TIKAI jezīdu novirziena kurdus un Tuvo Austrumu kristiešus, kas nav arābi, kas dotajā brīdī tiek visvairāk izkauti. Pārējie lai dodas citur – pat ne uz ES, kur viņi pa ceļam vēl uzspēj laivās pārgriezt rīkles citticībniekiem. Un kāpēc vispār no Sīrijas un Irākas bēgošos ir jāuzņem ES? Priekš šiītiem ir Irāna, bet kaŗus izraisošajiem sunnītiem ir visi Tuvie Austrumi kur patverties. Priekš kam vispār tos sūdus vajag laist ES, ja pēc tam viņi savā starpā taisa konfliktus un cieš pārējie?

  Pārējie āfrikāņi mūk no korupcijas, kura ir ES lielo koloniālvalstu izraisīta. Francija ir ieinteresēta fraknkofonijas ietekmes saglabāšanā, tad lai arī uzņem tos franciski runājošos pie sevis – viņi jau ir integrējušies franču kultūrā – mājās. Latvija un puse no ES nav bijušas koloniālvalstis un pašas ir bijušas kolonijas – un nav tak jādanco pakaļ Briselei, jo ir lietas ar ko ir jātiek galā šīm pašām valstīm un ir lietas ar ko jātiek galā Latvijā – un viena no šīm lietām ir nebaidīties bīdīt SAVAS intereses, jo pretējā gadījumā visus tos Briseles latviešu mēslus gaida kolaboracionistu liktenis.

  • pasaules kontekstā – galīgi nepiekrītu ! Viss pārējais – balta patiesība !!!

  • Latvieši bija ne tikai bēgļi, bet arī viena no tautām, kura cieta % vislielākos cilvēku zaudējumus(aiz ebrejiem) …..

   VAI VARI PAMATOT ?!?!

   • Anonymous 29. maijs, 2015 08:41
    Atbildēt

    Latvieši bija ne tikai bēgļi, bet arī viena no tautām, kura cieta % vislielākos cilvēku zaudējumus(aiz ebrejiem) …..

    VAI VARI PAMATOT ?!?!
    —————————————————————
    Lai atbildētu uz šo jautājumu ir jārēķina pašam – tas būtu ietilpīgs darbs, kura pamatā būtu salīdzinājums:
    1. tautas skaitliskums pirms WW2 notikumiem
    2. tautas skaitliskums pēc WW2 notikumiem, iekļaujot arī laiku pēc 1945.05.09, kuru laikā notika izrēķināšanās ar partizāniem utt., kas nozīmē to, ka WW2 beigas attiecīgi pagarinās…
    3. tautas skaitliskuma salīdzināšana ar to kāds tas ir 2015.
    wiki publicētais World_War_II_casualties ir % pēc valsts, kas NAV pēc tautībām un neskata globālo skaitu – tātad mums nederēs

    Ebreji
    1. Pirms kaŗa – 15 miljoni
    2. No 8 miljoniem Eiropas ebreju, tika iznīcināti ~6. Globālie zaudējumi ap 40%.
    3. Mūsdienās ebreju skaits ir ~15 miljoni. Varbūt vairāk – diez vai mazāk, bet pieņemu, ka daudzi ebreji savu tautību vairs oficiāli neuzrāda un ir mācīti. ir skaidrs, ka ja nebūtu holokausta, tad ebreju skaits mūsdienās būtu tāds pats kā kurdiem – 30+ miljoni. Lielākā daļa no viņiem dzīvotu Eiropā, nevis ASV.

    Latvieši
    1. Pirms kaŗa 1.6 miljoni
    2. Latvieši Latvijā zaudēja 300 000. Krievijā ~ 70 000. Zaudējums ~ 20%.
    3. Ja salīdzina ar pirmskaŗa latviešu skaitu, tad latviešiem trūkst vismaz 200 000 latviešu.

    Tagad apskatīsim kaimiņus, kuri tika sveikā daudz veiksmīgāk:
    Igauņi
    1. Pirms kaŗa 900 000 Igaunijā. Iespējams, ka pirmskaŗa Krievijā arī dzīvoja daudz igauņu, kas tika sākti slepkavot lielo tīrīšanu laikā. Bet ok, tie ir vēl skaitāmi dati.
    2. Pēc WW2 igauņu skaits igaunijā ir 800 000. Igauņi Igaunijā zaudēja 12%.
    3. Igauņu skaits 2015 900 000 – 1 miljons – tāds pats kā pirms WW2. Ja nebūtu WW2 – noteiktu būtu lielāks skaits.

    Lietuvieši
    1. Lietuviešu skaits Lietuvā pirms kaŗa bija aptuveni 2,3 miljoni. Atšķirībā no Latvijas, starpkaŗu periodā ļoti daudz lietuviešu emigrēja uz ārzemēm – daudz viņu bija Lielbritānijā un pēc tam arī ASV. Nav man datu par tiem, kas bija ASV, bet var lēst, ka vismaz 500 000 lietuviešu dzīvoja ārpus Lietuvas.
    2. Lietuvieši WW2 laikā zaudēja 300 000. pēc WW2 Lietuva tika etniski iztīrīta no poļiem un ebrejiem – tas gan nav lietuviešu nopelns. % ir zem 10.
    3. 2.5 miljoni lietuvieši dzīvo Lietuvā mūsdienās. Salīdzinoši ar WW2 – viņu skaits ir audzis. ASV joprojām ir vismaz 1 miljons lietuviešu, kas ir zaudējuši valodu, bet viņi nekur nav pazuduši. Man pat ir gadījies sastapt dažus no šiem pēcnācējiem.

    Poļi
    1. Polijā, kas iekļāva Ukrainas un Baltkrievijas rietumdaļas, kā arī Viļņu – 35 miljoni. Nav ne mazākās nojausmas cik viņu dzīvoja citur. PSRS gan jau ka miljons. Globāli – varbūt arī 50-60 miljoni.
    2. Polijas teritorijā spriežot pēc wiki varētu būt bojā gājuši 5-6 miljoni poļu. PSRS teritorijā etnisko tīrīšanu laikā tieši pirms WW2 varētu būt nogalināti 500 000 poļu, jeb 50% – tas ir normāls skaitlis un attiecas uz visām mazākumtautībām padomju Krievijā. Ja skatās pēc zaudējumiem Polijā, tad 17%. Ja skatās globāli, tad mazāk. Tātad mazāk par latviešu 20%.
    3. 37 miljoni dzīvo tikai Polijā. ja skatās pēc wiki, tad aptuvenais skaits ir 60 miljoni. Tātad viņu skaitliskums ir pat audzis – to pašu nevar teikt par latviešiem.

    Krievi
    (Tie ir tie, kas plātās, ka zaudējuši vislielāko dzīvo spēku un ar vislielākajiem upuriem izcīnījuši uzvaru WW2 – šausmīgi kautrīgi kad piemin lendlīzi un gūst amnēziju, kad pajautā cik % tad viņi samaksāja amerikāņiem par šo palīdzību…)
    1. Pirms kaŗa Padomju Krievijā bija 90 miljoni krievu no 110 miljoniem Krievijas iedzīvotāju. Cik daudz krievu dzīvoja citur? Salīdzinoši pirmskaŗa Latvijā dzīvoja 200 000 krievu. Domāju, ka tieši šo skaitu varētu attiecināt uz mūsdienu diasporu – tātad ne vairāk kā 2 miljoni exPSRS robežās un varbūt 10-20 miljoni kuriem bija krievu saknes un kas muka dēļ revolūcijas utt. varētu lēst, ka aptuveni 120 miljoni.
    2. izskatās, ka kaŗa laikā PSRS zaudēja 10 miljonus iedzīvotāju. Es domāju, ka krievu zaudējumi varētu būt max 5 miljoni. Varētu meklēt info, bet es jau esmu piekusis. Jebkuŗā gadījumā krievu dzīvā spēka zaudējumi bija tikai 5%. Šis skaitlis var kļūt vēl mazāks, ja pierēķina ārzemēs dzīvojošos krievus.
    3. Krievijā neskatoties uz demogrāfiskās lejupslīdes apturēšanu dzīvo 111 miloni krievi. Papildus šiem 111 miljoniemn 18 miljoni dzīvo exPSRS teritorijās, jeb ja to dēvē par russkij mir, tad to apdzīvo 130 miljoni krievu. Tātad krievu pieaugums WW2 rezultātā mūsdienās ir par 50%.

    Ja salīdzina ar krieviem, ķīnieši zaudēja WW2 laikā 50 miljonus. % šis skaits ir niecīgs – to ir kompensējis arī dabiskais pieaugums no 500 miljoniem līdz 1 miljardam.

    Neesmu izskatījis baltkrievus un ukraiņus – šīs tautas starpkaŗu periodā zaudēja ĻOTI DAUDZ dzīvā spēka – tos slaktēja gan krievi gan vācieši un skaitlis ir milzīgs. Varētu būt pat lielāks par latviešu, bet viņu skaits tik un tā ir atražojis sevi un viņu skaits ir lielāks kā pirms WW2. Latviešu skaits gan nav.

    Ja paskatās arī citur Eiropā tautas zaudēja daudz cilvēku, bet to skaits mūsdienās – ja salīdzina ar pirmskaŗa periodu ir pat dubultojies. Piemēram var papētīt grieķus.

    Latvijas % zaudējumiem un nespējai atražot tautu ir izskaidrojama ar to, ka neproporcionāli liels bojā gājušo skaits latviešiem, atšķirībā no pārējām tautām bija dzimumbriedumu sasnieguši vīrieši(iesaukšana Waffen SS, tad SA), kas savus labākos gadus un arī dzīvi(pumpura plaukumā) atdeva kaujās. Tās ir milzum daudz personīgās traģēdijas. Manai vecmammai māsa tā arī neapprecējās utt. Bija daudz atraitņu, kas tā arī nespēja atsākt jaunu dzīvi.
    Kā redzams, tad PSRS laikā iepludināto viesstrādnieku(no kuriem vairākums bija vīrieši) skaits nepapildināja latviešu skaitu, bet taisni otrādi – to pat samazināja. Tas pats ir sagaidāms no afrikāņu un arābu bēgļu ierašanās, no kuriem lielākā daļa nav sievietes un bērni, lai kā to skaidrotu Briseles un arī latviešu politiķi. Mums tak bija viena liela mācība – WW2. Izskatās, ka vajag nākamo – WW3…

 29. Piekriitu! Bet tikai taadaa gadiijumaa, ja latvieteem dzimst pietiekami daudz beernu, jaunu latvieshu!

  • katrai latvietei – āfrikāņu vīru !!
   Katrai bērnu būs vairāk par divpadsmit !!

   • gluži otrādi, nevis vīru, bet katram latvietim sievu – āfrikānieti, jo latvietes nav tik izturīgas lai dzemdētu 10 un 12 bērnus.

  • Latviešiem tautību skata pēc tēva. Tikai ebrejiem – pēc mātes. Pirmskaŗa Latvijā latvietei, kas apprecēja citas valsts pilsoni, anulēja pilsonību – tieši valsts drošības dēļ.
   PS Pat ja pasē ierakstīs, ka kāds ir latvietis, tas tomēr automātiski nepataisa par latvieti… 😉 Latvijas krievi lieliski prot latviešu valodu, bet tas viņus nav piesaistījis latviešiem… kāpēc jums liekas, ka kaut kas savādāks notiks ar tiem, kas pirmo reizi sāks dzīvot kaimiņos latviešiem?

Lasītāju aptauja
Ērika Oša zīmējums
Ēriks Ošs. Mainu 24. septembri pret 25. jūniju!

Saeima ceturtdien, 21.jūnijā, pieņēma likumu, kas paredz noteikt par brīvdienu 24. septembri, kad Latviju apmeklēs Romas pāvests Francisks. Likuma izmaiņas galīgajā lasījumā atbalstīja 68 deputāti, pieci bija pret, divi – atturējās, bet vēl astoņi balsojumā nepiedalījās. Ekonomikas ministrija iepriekš neatbalstīja šo ideju, sakot, ka Latgales uzņēmēji paši varot lemt par brīvdienu pāvesta vizītes laikā un ka viena valsts noteikta svētku diena valsts budžetam radot astoņu miljonu eiro zaudējumus. Jāpiebilst, ka šogad 23. un 24. jūnijs, kas saskaņā ar likumu ir svētku dienas, šogad iekrīt sestdien un svētdien, līdz ar to svinētājiem izpaliek papildu brīvdienas.

Vai jūs balsosiet par "Saskaņu" mācītāja Pētera Sproģa dēļ?
Draugiem Facebook Twitter Google+