×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.0°C
Marija, Marika, Marina
Svētdiena, 22. jūlijs, 2018
20. janvāris, 2017
Drukāt

Par bērna iekrišanu akā lūdz sodīt ar piespiedu darbu (1)

Foto no arhīvaFoto no arhīva

Lietā par nolaidīgu darbu bērnudārzā, kā rezultātā četrus gadus veca meitenīte iekrita kanalizācijas akas šahtā, prokuratūra lūdz divas pirmsskolas mācību iestādes darbinieces sodīt ar 280 stundām piespiedu darba.

Kā aģentūrai LETA pastāstīja apsūdzētās, bijušās šīs iestādes medicīnas māsas Gaļinas Gimazovas aizstāve Marina Urbāne, pēc viņas domām, šāds soda mērs būtu par lielu, un aizstāvība cer “uz taisnīgu tiesu un attaisnojošu nolēmumu”. Advokāte domā, ka ir absurdi prasīt, lai medmāsa pārzinātu kanalizācijas akas šahtu tehnisko stāvokli.

Arī advokātes kolēģis Saulvedis Vārpiņš, kurš aizstāv apsūdzēto Margaritu Tolstovu, piekrīt Urbānes paustajam. Advokāts papildināja, ka likums paredz atbildību no izglītības iestādes vadītāja, tomēr konkrētajā gadījumā tāda vispār nav tikusi vērtēta.

Prokuratūras ieskatā abas lietā apsūdzētās nebija pārliecinājušās par teritorijā esošo kanalizācijas vāku drošumu, no kā izrietējis nelaimes gadījums. Viena apsūdzētā strādājusi par saimniecības vadītāju, otra apsūdzētā sieviete bijusi šīs iestādes medicīnas māsa. Abas sievietes savu vainu noziedzīgā nodarījuma izdarīšanā neatzīst.

Konkrētās pirmsskolas izglītības iestādes noteikumi paredz, ka abām sievietēm katru dienu bija jāpārbauda iestādes teritorijas atbilstība bērnu drošībai. Tāpat darbiniecēm bija jānodrošina, lai vietas, kuras var apdraudēt bērnu drošību, būtu nožogotas ar sarkanu lenti.

Abas apsūdzētās personas pie kriminālatbildības sauktas pēc Krimināllikuma 197.panta – par darba pienākumu nolaidīgu pildīšanu, ko izdarījis uzņēmuma vai organizācijas atbildīgs darbinieks vai pilnvarota tāda pati persona, ja ar to radīts būtisks kaitējums uzņēmumam, organizācijai vai ar likumu aizsargātām citas personas interesēm.

Par to var sodīt ar īslaicīgu brīvības atņemšanu vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu.
LETA jau ziņoja, ka nelaimes gadījums 2013.gada martā notika Rīgas pašvaldības 21.pirmsskolas izglītības iestādē “Laimiņa”, Kalngales ielā 2. Negadījums notika laikā, kad audzinātāja vedusi bērnus pastaigāties pa bērnudārza pagalmu. Bērns bija lauzis kāju un guvis galvas traumu, meitenītei tika veikta augšstilba operācija.

Toreizējā bērnudārza direktore Marta Krivāne dienesta ziņojumā informēja, ka bērnudārza teritorija pirms bērnu došanās pastaigā ir tikusi apsekota, taču vaļējo kanalizācijas lūku bērnudārza darbinieki nav pamanījuši. Arī no bērnudārza apsarga neesot saņemta informācija, ka bērnudārza teritorijā būtu viesojušās nepiederošas personas, kas varētu būt nozagušas šahtas vāku.

Uzklausot iestādes vadītājas paskaidrojumus un pārbaudot dokumentus, departamenta speciālisti konstatēja, ka bērnudārzā nav ievērotas visas drošības prasības un instrukcijas. Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments nolēma ar “Laimiņas” direktori Krivāni pārtraukt darba tiesiskās attiecības.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+