Latvijā
Sabiedrība

Par bērna neaizvešanu līdz maršruta galapunktam šoferis saņems disciplinārsodu 16


Ilustratīvs foto.
Ilustratīvs foto.
Foto: Pexels

Liepājas Autobusu parka (LAP) šoferis, kurš svētdien, 19. novembrī, neaizbrauca līdz maršruta galapunktam, izsēdinot nepilngadīgu bērnu pilsētas nomalē, saņems disciplinārsodu, LA.lv šodien uzzināja uzņēmumā.

Evita Kristiāna Ceimere sociālajā tīklā Facebook pauda sašutumu par to, ka desmitos vakarā pilsētas nomalē izsēdināta meitene, kurai turklāt Liepāja ir sveša. “Nabaga bērns viens pats svešā pilsētā, desmitos vakarā, tumsā, ne tai apdzīvotākajā pilsētas vietā sēž pieturā un raud. Kur ir šofera sirdsapziņa?! Ar to bērnu sazin kas varēja notikt, ja mēs ar vīru nebūtu tieši šai laikā gājuši laukā ar suni. Tādas dusmas šādos brīžos par bezatbildību un pilnīgu līdzcietības trūkumu sabiedrībā,” rakstīja liepājniece.

Otrdien par par notikušo incidentu vietējā reģionālajā maršruta Aizpute-Liepāja uzzināja LAP vadība. “LAP ir noskaidrojis, kurš šoferis veica reisu un pieņēma šo lēmumu, kā arī saņēmis šofera paskaidrojumu,” lakoniski vēstīja uzņēmuma valdes priekšsēdētāja Leonīda Krongorna paziņojums.

Uzņēmums norāda, ka nekādi blakus apstākļi – fakts, ka pēc attiecīgās pieturas autobusam nebūtu iespējas uzņemt citus pasažierus, pilsētas autobusa pienākšana pieturā uzreiz pēc vietējā reģionālā autobusa vai pasažieru skaits autobusā – nav ne mazākajā mērā attaisnojumi šofera rīcībai, tādēļ viņš saņems disciplinārsodu atbilstoši uzņēmuma iekšējās kārtības noteikumiem.

LAP atvainojies pasažierei un izteicis pateicību Evitai Kristiānai Ceimerei, kas pievērsa LAP uzmanību notikušajam.

Tieši Liepājā šovasar traģiski pazuda un gāja bojā piecus gadus vecs zēns pēc tam, kad bija iekāpis nepareizā autobusā un nomaldījies. Toreiz izskanēja cerība, ka šis traģiskais notikums varētu mainīt sabiedrības attieksmi pret bērnu drošību.

LA.lv