×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.7°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Svētdiena, 20. maijs, 2018
23. novembris, 2016
Drukāt

Par bērniem būs lielāki pabalsti (29)

Foto no arhīvaFoto no arhīva

Nākamgad tiks paaugstināts ģimenes valsts pabalsts par ceturto un nākamajiem bērniem ģimenē – to no 2017.gada 1.aprīļa paredzēts noteikt 50,07 eiro mēnesī.

Izmaiņas nosaka grozījumi Valsts sociālo pabalstu likumā, kas trešdien galīgajā lasījumā atbalstītas Saeimas ārkārtas sēdē, lemjot par nākamā gada valsts budžetu.

Daudzbērnu ģimenes ir viena no sabiedrības grupām, kas pakļauta visaugstākajam nabadzības riskam, un nepieciešams radīt ekonomiski labvēlīgākus apstākļus bērnu dzīves kvalitātei un attīstībai.

Pēc Labklājības ministrijas aplēsēm ģimenes valsts pabalstu par ceturto un nākamajiem bērniem piešķir par nepilniem 20 tūkstošiem bērnu, kas veido aptuveni sešus procentu no visiem ģimenes valsts pabalsta saņēmējiem.

Ģimenes valsts pabalsta palielināšanai par ceturto un nākamajiem bērniem ik gadu plānots piešķirt 3,5 miljonus eiro.

Patlaban ģimenes valsts pabalsts par pirmo bērnu ģimenē ir 11,38 eiro, par otro – 22,76 eiro, bet par trešo un nākamajiem – 34,14 eiro mēnesī.

Nākamgad plānots palielināt arī valsts atbalstu apgādnieku zaudējušiem bērniem, tuvinot to minimālo uzturlīdzekļu apmēram.

No 2017.gada 1.aprīļa minimālais valsts atbalsts apgādnieku zaudējušiem bērniem līdz septiņu gadu vecuma sasniegšanai plānots 92,5 eiro apmērā (bērnam ar invaliditāti kopš bērnības – 106,72 eiro mēnesī). Savukārt bērnam pēc septiņu gadu vecuma sasniegšanas tie būs 111 eiro.

Likums paredz, ka par katru no mirušajiem vecākiem tiek piešķirta sava apgādnieka zaudējuma pensija.

Valsts sociālā nodrošinājuma pabalstu apgādnieka zaudējuma gadījumā jaunajā apmērā piešķirs no 2017.gada 1.aprīļa, starpību starp veco un jauno pabalsta apmēru izmaksājot ne vēlāk kā līdz 2017.gada 30.septembrim.

Lai palielinātu atbalstu apgādnieku zaudējušiem bērniem, gadā papildus tiek plānoti 4 miljoni eiro.

Pievienot komentāru

Komentāri (29)

 1. Kur tad ta solita berna nauda palielinasana ja par cetriem ira 118ero tas ira smiekliga nauda ka var usturet cetrus

 2. Protams, ka es ar saviem 2 bērniem valstij tik ļoti interesanta neesmu. Tiešām stimuls strādāt un maksāt nodokļus.

 3. Šokējošs valsts pabalsts par bērniņa audzināšanu 11,23 eur. Vai deputāti stādās priekšā ko var iegādāties bērnam par šo summu?!? Valsts attieksme gadugadiem un brīnāmies, ka dzimst ārzemēs, tur aug unskolojas un laikam uz neatgriešanos

 4. Šokējošs valsts pabalsts par bērniņa audzināšanu 11,23 eur. Vai deputāti stādās priekšā ko var iegādāties bērnam par šo summu?!? Valsts attieksme gadugadiem un brīnāmies, ka dzimst ārzemēs, tur aug unskolojas un laikam uz neatgriešanos

 5. 2015. gada decembrī bija runa, ka par pirmo bērnu maksās 15, par otro – 30, par trešo 75, par ceturto – 105 eiro…. to paredzēja “Ģimenes valsts politikas pamatnostādņu rīcības plāns 2015. – 2017. gadam.” Laikam jau deputātu kvotās tā nauda iztērēta un minētais rīcības plāns paslaucīts “zem tepiķīša”.

 6. Musu “valsti”,viens berns gimene,jau ir daudz bernu gimene,pie musu”mazajiem” nodokliem!!!!Nav nekads brinums,ka daudzi nevelas bernus.

 7. Būtu visiem bērniem vienādi maksājuši, sanāk dalīšana.

 8. Tāda sajūta rodas, palielinot bērnu naudu 4.bērnam, visi skries un “taisīs” bērnus. Smiekli nāk, būtu pacēluši pirmajam bērnam, par kuru vienmēr aizmirst.

 9. varēja jau to paaugstinājumu noteikt no 10. bērna:) 6.ar jau tikai parādneikam tagad…
  bet vai nebija jāskatās, vai dzīvo tajā ģimenē, nevis uz kārtas Nr. vien?

 10. Par pirmo un vienigo bernu neviens nedoma.par treso un ceturto maksa nez kadas lielas naudas a tam pirmajam ka ir tie 11.38 e ta ir.kur ir taisniba nesaprotu.ar ko pirmais berns atskiras no tresa ceturta utt.stulbums kkads

 11. Lielbritānijā un citās ES valstīs ir gana daudz ģimeņu, kurās sievas ir pilna laika māmiņas un mājsaimnieces, viņas algotu darbu nestrādā, jo vīri labi var nopelnīt un nodokļu politika ir daudz sakārtotāka, principā, sievas algotu darbu piestrādā tīri prieka, nevis vajadzības spiestas, Latvijā kas tāds ir retums. Es sen kā dzīvoju UK un arī algotu darbu jau 6 gadus nestrādāju, jo gluži vienkārši nav nepieciešamība. Ja mans vīrs varētu tik labi pelnīt Latvijā, droši vien nedomājot brauktu atpakaļ, bet laikam jau nespīd, jo UK minimālā alga ir ap 1200 eur mēnesī uz rokas, mans vīrs saņem 2000 Eur mēnesī plus dažādi bonusi, protams, ikmēneša izdevumi ir lielāki kā latvijā, bet neskatoties uz to katru mēnesi paliek pāri tik daudz naudas, cik mēs pa abiem nenopelnītu Latvijā…

 12. Jūs bērnus dēļ pabalstiem dzemdējat?

 13. Ja.daudzbernu gimene ir viena no sabiedribas grupam, kas paklauta visaugstakajam nabadzibas riskam,tad pasi vainigi,jo ir jadoma ar galvu nevis ar apaksu.

  • JAUTRĪTE, ja es biju plānojusi trešo bērniņu un tā vietā man uzreiz piedzima trīs, tws nozīmē, ka es nedomāju ar galvu! !!!! Jums kauna nav par saviem vārdiem!!!!

 14. Multikultristu iedarbība uz smadzenēm tiks organizta arī ar caur vizulo informciju. (kamēr viņi netiks aizmēzti no politisāks ietekmes)

 15. Varetu padomat ka tas gimenes kur ir 4 vai vairak berni tagad paliks bagati, smiekli nak

 16. Tagad daudzbērnu ģimene skaitās no 4 bērniem? Un viens,divi vai trīs bērni neskaitās??? KKāds bardaks. nemaz valsts nedomā par savu iedzīvotāju bērniem. Bet iebraucēju bērniem maksa simtus…Tas nav normāli… :@

 17. Nu kas notiek??!!!!!!!!Cik zināms,visu laiku daudzbērnu ģimene skaitijās no trim bērniem….Tagad-tikai, sākot no ceturtā, bērniem vajag naudu???Protams,ka arī pat vienam vajag! Tikai retais mūsu valstī var atļauties bērnus un kur nu vēl četrus!Tas nozīmē,.ka vairs pat vienu nevar…11 eur mēnesī.Vai mūsu “augšas galam”nav kauns un neērti??
  Nu nav ko teikt.Gribās kliegt,bet……

  • Izdari, lai bērnu tētiņš būtu uzturlīdzekļu nemaksātājs! Saņemsi arī naudiņu no fonda. Ar bērnu radītāju vari droši gultā kopā gulēt, jo šamējo tāpat nemeklēs. Vienīgi tētiņam būs jāstradā pelēkajā beznodokļu zonā.Nebaidies, nauda nāks kā pa reni.

 18. Kada atskiriba cik…. Tapat ar to nepietiek. Deputati algas palielina par 600-800 eiro te pars eirisu pieliek pizdu tadu naudu lai pieliek sev pie algas tie tak ubagi izdzivot nevares.

 19. Cik “dāsni”!!! Pretīgi lasīt! Lai tie “piešķīrēji” aizrītos ar to, ko patiesībā nolaupa bērniem, invalīdiem, pensionāriem un c. nabagiem

 20. Murgs….māmiņas kurām ir trīs bērniņi sanāk,ka vairs nav daudzbērnu ģimene..kāpēc valsts smejas par 1..2..3 bērniņiem,ar,ko viņi atšķirās.Godīgi sakot vispār neko tad nevienam nepielikušu…

 21. daudzbērnu ģimenēm vajag izsargāšanos,es ar vienu neeju un nediedelēju,uzskatu kad visi bērni ir vērtība nevis 5,9 bērni TIKAI , man maksā bērnu naudu un tā iet meitai uz kontu,esmu arī par to lai palienlina arī vienam bērnam un man nevajag meitai nez cik tūkstošus bet lai izgītībai nākotnē būtu,man pat simt eiro nevajag būtu jau daudz 20 euro mēnesī un manuprāt no manas nodokļu naudas tas būtu normāli,mijonu grib visi tikai vai vajag tik daudz?

  • Dace, man savukārt šķiet ka Tavi vecāki, skolotāji ir “izsargājušies” attiecībā uz Tavu skološanu un audzināšanu. Kas pelnīs nodokļus pensijām, ja norma ģimenē būs viens bērns?

 22. un ir vēl viens paradoks,to saucamo bērnu naudu maksā līdz 19 gadu vecumam,neskatoties uz to ka bērns mācās.

 23. Man ir pagaidam viens berns. Vai tad vins ari ir sliktaks par parejiem? Vareja ari par pirmo bernu nedaudz palielinat pabalstu. Kaut lidz 15 €.

 24. Piekāst tādu valsti Atbildēt

  Bardaks šķiro pēc sev vien zināmiem noteikumiem. Parādnieks cep vienu pēc otra lai lielāks pabalsts. No pirmā līdz trešajam bērnam tie nesaņem neko.

 25. Vai tad tresais berns nav berns ,ka vinu apiet,vins laikam dzivos no sveta gaisa?

Draugiem Facebook Twitter Google+