×
Mobilā versija
+20.2°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
22. decembris, 2015
Drukāt

Bez Tabu: Par bērnu iespaidošanu no darba atlaiž bērnudārza audzinātāju (1)

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Rīgas 27.pirmsskolas izglītības iestādē par bērnu fizisku un garīgu iespaidošanu no darba atlaista audzinātāja, šovakar vēsta TV3 raidījums “Bez tabu”.

Audzinātājas attieksme pret bērniem iestādē atklājusies, kad kāda audzēkņa tēvs, kuram bijušas aizdomas par konkrētās audzinātājas “nepieņemamām audzināšanas metodēm”, bērna rotaļlietā ievietojis audioierakstītāju.

“Audzinātāja sita mūsu bērnus. Piemēram, bērns uzgūlies uz izlietnes, un par to sit pa dibenu, sit pa dibenu arī tādēļ, ka bērns nevar iemigt diendusā, jo nenāk miegs. Apsaukā rupjos vārdos – par lielām govīm, kretīniem,” raidījumā par ierakstā dzirdēto stāstīja bērna vecāki.

Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta pārstāve Iveta Nagla raidījumā komentēja, ka audzinātājas uzvedība varētu būt skaidrojama ar nogurumu, taču viņas rīcība, apsaukājot un fiziski iespaidojot bērnus, nav pieļaujama.

“Bez tabu” pārstāvju aptaujātie bērnu vecāki par atlaisto audzinātāju gan atsaukušies pozitīvi, ne uz kādām problēmām, kas iepriekš būtu manītas komunikācijā ar bērniem, nenorādīja.

Darba attiecības ar rupjo audzinātāju pašreiz ir pārtrauktas, un pirmsskolas izglītības iestāde, kā arī audzēkņu vecāki aktīvi meklē jaunu audzinātāju. Vecāki raidījumā uzsver, ka iebildumi viņiem bijuši tikai pret konkrēto audzinātāju, savukārt pret iestādes vadību nekādu iebildumu neesot.

Notikušo pašlaik izvērtē Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcija.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Nesamērīgi mazas algas cilvēku noved totālā stresā – tik lielā, ka viņš vairs nesaprot, ko dara. Audzinātāju te vainot var tikai daļēji – galvenais iemesls ir algas apmērs, par kuru nav iespējams segt obligātās ikdienas vajadzības.

Draugiem Facebook Twitter Google+