Mobilā versija
+1.7°C
Beāte, Beatrise
Otrdiena, 25. oktobris, 2016
30. septembris, 2015
Drukāt

Par bīstamu ēku Rīgā atzīta Latvijas Biznesa koledža un nams Vecrīgā

Foto - www.tavanakotne.lvFoto - www.tavanakotne.lv

Par bīstamu ēku Rīgā atzīta Latvijas Biznesa koledža Krišjāņa Valdemāra ielā 26 un nams Vecrīgā – 11.novembra krastmalā 29, aģentūra BNS uzzināja Būvniecības valsts kontroles birojā (BVKB).

Ēkām pārbaudes veiktas šā gada jūlijā un augustā.

BVKB interaktīvajā ēku kartē abas ēkas atzīmētas ar sarkanu krāsu, kas nozīmē, ka ēka ir bīstama un tās ekspluatācija pilnībā vai daļēji jāpārtrauc.

Tāpat joprojām bīstamo ēku kategorijā atrodas Rīgas cirka ēka.

Tostarp arī par bīstamu atzīta Grāmatvedības un finanšu koledžas filiāle Gulbenē, biroju ēka un mūzikas skola Cēsīs un tirdzniecības centrs Siguldā.

Aģentūra BNS jau rakstīja, ka BVKB izveidojis pārbaudīto publisko ēku digitālo karti, lai ikvienam Latvijas iedzīvotājam būtu iespēja iepazīties ar Latvijā ekspluatēto publisko ēku stāvokli.

Ēku vērtējumam kartē izmantots tā saucamais “luksofora principu” – visi objekti kartē ir trīs krāsās – zaļā, dzeltenā un sarkanā. Ar zaļu krāsu atzīmētās ēkas ir teicamā vai labā stāvoklī, un tās var droši ekspluatēt, ar dzeltenu – ēkas, kas ir sliktā stāvoklī, un to drošība jāuzlabo, bet ar sarkanu – bīstamie objekti, kas nav droši cilvēkiem, tāpēc to ekspluatācija pilnībā vai daļēji jāpārtrauc.

No 882 kartē redzamajiem objektiem 828 ēkas atzīmētas ar zaļu, bet 47 – ar dzeltenu. Savukārt septiņi objekti ir bīstamā stāvoklī, tāpēc iekrāsoti sarkani.

BVKB darbu sāka 2014.gada 1.oktobrī līdz ar jaunā Būvniecības likuma spēkā stāšanos.

Pievienot komentāru

Bērza finierkluču audzes atmaksāsiesVai tiesa, ka no bērza 35 gados iespējams iegūt finierklučus? JĀNIS STRENČU NOVADĀ
Kam tas ir izdevīgi? Lasi visu rakstu: Izīrētāji būs spiesti maksāt nodokļus (8)Ekonomikas ministrija grib panākt līgumu reģistrāciju zemesgrāmatā, namīpašnieki – Valsts ieņēmumu dienestā.
Pasaulē
Aptauja: Latvijā vairāk nekā 60% strādājošo nav apmierināti ar atalgojumuSaskaņā ar vadošā interneta personāla atlases uzņēmuma CV-Online veikto aptauju Baltijas valstīs par atalgojuma atbilstību ieguldītajam darbam, Latvijā ir salīdzinoši visaugstākais darbinieku skaits, kas uzskata, ka saņem adekvātu atalgojumu pret ieguldīto darbu – 39% Latvijā, vairāk nekā 34% Igaunijā un mazliet virs 19% Lietuvā.
Draugiem Facebook Twitter Google+