Mobilā versija
+3.6°C
Vitauts, Smuidra, Smuidris
Pirmdiena, 20. februāris, 2017
30. septembris, 2015
Drukāt

Par bīstamu ēku Rīgā atzīta Latvijas Biznesa koledža un nams Vecrīgā

Foto - www.tavanakotne.lvFoto - www.tavanakotne.lv

Par bīstamu ēku Rīgā atzīta Latvijas Biznesa koledža Krišjāņa Valdemāra ielā 26 un nams Vecrīgā – 11.novembra krastmalā 29, aģentūra BNS uzzināja Būvniecības valsts kontroles birojā (BVKB).

Ēkām pārbaudes veiktas šā gada jūlijā un augustā.

BVKB interaktīvajā ēku kartē abas ēkas atzīmētas ar sarkanu krāsu, kas nozīmē, ka ēka ir bīstama un tās ekspluatācija pilnībā vai daļēji jāpārtrauc.

Tāpat joprojām bīstamo ēku kategorijā atrodas Rīgas cirka ēka.

Tostarp arī par bīstamu atzīta Grāmatvedības un finanšu koledžas filiāle Gulbenē, biroju ēka un mūzikas skola Cēsīs un tirdzniecības centrs Siguldā.

Aģentūra BNS jau rakstīja, ka BVKB izveidojis pārbaudīto publisko ēku digitālo karti, lai ikvienam Latvijas iedzīvotājam būtu iespēja iepazīties ar Latvijā ekspluatēto publisko ēku stāvokli.

Ēku vērtējumam kartē izmantots tā saucamais “luksofora principu” – visi objekti kartē ir trīs krāsās – zaļā, dzeltenā un sarkanā. Ar zaļu krāsu atzīmētās ēkas ir teicamā vai labā stāvoklī, un tās var droši ekspluatēt, ar dzeltenu – ēkas, kas ir sliktā stāvoklī, un to drošība jāuzlabo, bet ar sarkanu – bīstamie objekti, kas nav droši cilvēkiem, tāpēc to ekspluatācija pilnībā vai daļēji jāpārtrauc.

No 882 kartē redzamajiem objektiem 828 ēkas atzīmētas ar zaļu, bet 47 – ar dzeltenu. Savukārt septiņi objekti ir bīstamā stāvoklī, tāpēc iekrāsoti sarkani.

BVKB darbu sāka 2014.gada 1.oktobrī līdz ar jaunā Būvniecības likuma spēkā stāšanos.

Pievienot komentāru

Rīgā restaurēta baznīca, muzeji un tapis Saieta namsRaiņa dzīvokli atjauno pēc fotoattēliem un filmētiem materiāliem
Lauksaimniekiem valsts subsīdijās šogad būs pieejami 8,7 miljoni eiroLauksaimniekiem valsts budžeta programmā "Valsts atbalsts lauksaimniecībai un lauku attīstībai" šogad būs pieejami 8 723 490 eiro, paredz noteikumi "Par valsts atbalstu lauksaimniecībai", kurus plānots skatīt nākamajā valdības sēdē 21. februārī.
Dabasgāzes tirgu atvērs pēc diviem mēnešiem. Ar ko jārēķinās patērētājiem? (13)Būs vēl citi bez "Latvijas Gāzes": Šaubu par gāzes tirgus atvēršanu nav
Pasaulē
Latvija ekonomiskās brīvības reitingā pakāpusies uz 20.vietu (2) Latvija pasaules ekonomiskās brīvības reitingā šogad ir pakāpusies uz 20.vietu no 36.vietas pērn, bet joprojām atpaliek no Igaunijas un Lietuvas.
Draugiem Facebook Twitter Google+